Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

YAĞ FİLTRESİ MARKA SEÇİMİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Egee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 gitti Yamaha WR125X geldi
    Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası kalite neye göre belirlenir bilemiyorum. Çünkü sürerken size hissetrieceği bir duygu ile bunu deneyimleyemezsiniz. Net konuşabilmek adına yağdan numune alıp lab.da analizini yaptırmak gerekir ki filtre dışında birçok etmen de olacaktır. Çok zor. Ama dünya çapında tanınır markaların daha pahalı olsa bile daha güvenilir olduğunu düşünmekle birlikte orijinal filtrenin daha ucuz olacağını düşünerek orijinal filtre öneririm. Ama şöyle bir durum var:
    orijinal filtrede filtreyi sökmek için bir mekanizma bulunmuyor. Eğer sağlam bir sökme aparatınız yok ise zamanla kir yağ içinde kalan filtreler sökülürken eziyet olabiliyor. Böyle bir durumda sökülmek için kendinden somunlu(hiflo, k&n marka filtreler gibi) olan filtreyi bir cırcırla sökebilme rahatlığı için fazladan 20-30 TL vermek de mantıksız değil.
    O zaman en iyisi bildiğimizden şaşmamak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Bu basligi gormemistim.eskiden hiflo acayip ucuzdu.simdi fiyati cok artmis

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Orta ve yüksek hacimli Honda ve KTM için konuşuyorum: Orijinal filtre çok pahalı değil. Sürekli değişmiyor da. Yapısı da karşılaştırdığımda ucuz alternatiflerinden farklı. Bence daha da ucuza kaçmanın riskine kesinlikle değmeyecek bir tercih olur bu motosikletler için yan sanayiye yönelmek...

Motor yağı için "ille de şu marka mı yoksa bu marka mı" diye kafa yoracağımıza orijinal filtre tercih etmek bence çok daha akıllıca.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    bajaj için konuşuyorum, hiflo filtre orijinalinden daha pahalı.

varsa orijinal alırım. yoksa khan vb.

arkadaşın şadovuna mesela mann filtre aldık. mann zaten otomotiv sektöründe oem üreticilerden biri.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mann zaten otomotiv sektöründe oem üreticilerden biri.
    Çoğu orijinal filtreyi büyük yan sanayi üreticileri üretiyor, ancak firmaların spesifikasyonuna göre. Mesela 2003 Accord'un orijinal Honda filtresini FRAM firması üretiyor, ve contasi kavisli. Ancak FRAM'in aynı model Accord için FRAM markası altında sattığı daha ucuz filtre düz conta kullanıyor. İçerisinde farklılıklar var mı bilemiyorum... Ama o conta bile ciddi fark.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    açılın mak müh geldi :D yağ filtresi çok önemli bir elemandır sevgili arkadaşlarım. bişey olmaz olmaz bi cortlar motorun aklını alır. altı üstü kağıt değil maalesef. belli bir yağ basıncı değerine göre üretilmesi gerekiyor. güvenilir markalardan almakta fayda var. şahsen kendi motoruma orijinal, MANN ya da BOSCH tercih ettim bu zamana kadar. size de aynısını tavsiye ederim. herkese selamlar

Fu Fu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tabanvay
    Yıllarca Mann filtre kullandım tırda binek araçta

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı Egee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada çok fazla yağ fitresi alternatifi var ve markalar arasında nedense uçurum fiyat farkları var(hiflo, sunwa, mtx, emgo, vs).Hiflo marka fitre 90 lira iken mtx marka 30 lira, bu kadar fiyat farkı varken mtx marka filte takmanın bir zararı varmıdır acaba (ucuz etin yahnisi hesabı) sizin yorumlarınız nelerdir...
    her zaman fabrikanın kılavuzda önerdiği orijinal üründen yanayım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Motor duke 390.ilk yag degisimi hiflo kullandim 3bin km yaptim.simdi orjinal filtre aldim.sanirim orjinali hiflodan 10-15 lira pahali.bir de turk markasi var ismini vermiyim kotuleme olmasin.cok ucuz oldugu icin dusunmedim bile

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Dominar 400 ug icin hiflo hf155 kullanıyorum. Kalitesi oldukca iyi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı vycmajoris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar 400 ug icin hiflo hf155 kullanıyorum. Kalitesi oldukca iyi.
    hiflo çok pahalı oldu. yerli khan kf155 kullanıyorum bende.

Motosikleti
    HONDA CB900 HORNET
    Motosikletle filtre kadar hangi yağı kullandığın önemli . Ben yıllardır ya kendi orjinal filtresini ya da hiflo kullanıyorum. Yağ olarak da hep Putoline motosiklet yağını kullanıyorum . hem performanslı , hem motoru koruyor , hem ısınmayı engelliyor. Özellikle hornet yağ yakardı mesela . Putoline onu da engelliyordu . Orjinal filtre ve kaliteli yağdan şaşma

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)