Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YAĞ FİLTRESİ MARKA SEÇİMİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Egee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 gitti Yamaha WR125X geldi
    Piyasada çok fazla yağ fitresi alternatifi var ve markalar arasında nedense uçurum fiyat farkları var(hiflo, sunwa, mtx, emgo, vs).Hiflo marka fitre 90 lira iken mtx marka 30 lira, bu kadar fiyat farkı varken mtx marka filte takmanın bir zararı varmıdır acaba (ucuz etin yahnisi hesabı) sizin yorumlarınız nelerdir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Bende merak ediyorum

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    bana göre filtre filtredir altı üstü kağıt parçası ama altında ne tür bir teknoloji yatar orasını çok bilmiyorum. hayatım boyunca bu tür konularda hiç ucuza kaçmadim orijinal kullandim. bende merak ettim konuyu takipteyim.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hiflo kalitelidir ama son senelerde KN gibi isim yapınca fiyatı çok yükseldi , birçok fabrikanın montaj filtrelerini de üretir , yağ ve filtre tercih ederken ucuza kaçmamak uzun vadede mutlaka fark yaratır,

kaliteli ve uygun fiyatlı bir alternatif arıyorsanız Mann filtreyede bakın

ben şuradan kendi motorum için 30 tl ye temin ediyorum

https://basakfiltre.com.tr

küçük bayilerde motosiklet için stok olmayabilir , siparişle getirtebiliyorlar..

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Bunca zaman hiç ayırt etmedim Ama devasa bi teknolojisi yok gibi

Bence de TNT 25 motorumum orijinal filtresi 80 TL iken filfiltre markası 50 TL her bakımda filtre değişiyorsan bence en ucuzunu takmak mantıklı öyle üstün bir teknoloji leri olduğuna inanmıyorum

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Benim boxer da bildiğin bulaşık süngeri gibi bir şey var yıkıyorsun sıkıp geri takıyorsun :D ben yine de 5 10 binde yenisini takıyorum ucuz bişey zaten 25 tl orijinali

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Hiflo, fil ve Mann filtre markaları güvenilir filtreler üretir. Lakin orjinal ile bire bir olmasını beklemelisiniz. Bazı durumlarda yağ filtresi içerisindeki kağıt elemanın kalınlığı ve geçirgenliği, bazı durumlarda katlanma şekli (ki inanılmaz fark yaratır emin olun), bazı durumlarda ise by-pass valfi açılma basıncı farklı olabiliyor. Bu tür durumlarda motor yağsız kalabilir veya kirli yağ ile çalışmaya zorlanabilir ki bu da motor ve yağ ömrünü doğrudan etkiler.

Orjinale yakın kalitede ürün üreten, bazı durumlarda orjinalinden daha kaliteli ürünlerini bulabileceğiniz benim bildiğim, fabrikalarında eğitim verdiğim, güvenebildiğim üç marka bunlar. Sizin de güvendiğiniz birini tercih edip deneyebilirsiniz, lakin hiç kimse bunun için size garanti veremeyecektir (şahsen motosikletlerimde hiflo tercih ediyorum)
    serdarsom bunu beğendi.

Motosikleti
    Markalar arası kalite farkı elbet vardır ama aradaki 2-3-4 kat fiyat farkı kadar kalite farkı olduğunu düşünmüyorum. Birazda isim yapınca fiyatlar uçuyor nedense.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    sunva iyidir zaten suzuki orjinal yedek parça olarak en azından burgman modelinden bu markayı kullanıyor. Hiflo fena değil ama en azından hava filtresini kullandım ve abartıldığı kadar iyi değil. 26500 km de sunwa hava filtresi pamuklaşmaya başlarken hiflo 5000km den sonra kendini salmaya başladı.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiflo, fil ve Mann filtre markaları güvenilir filtreler üretir. Lakin orjinal ile bire bir olmasını beklemelisiniz. Bazı durumlarda yağ filtresi içerisindeki kağıt elemanın kalınlığı ve geçirgenliği, bazı durumlarda katlanma şekli (ki inanılmaz fark yaratır emin olun), bazı durumlarda ise by-pass valfi açılma basıncı farklı olabiliyor. Bu tür durumlarda motor yağsız kalabilir veya kirli yağ ile çalışmaya zorlanabilir ki bu da motor ve yağ ömrünü doğrudan etkiler.

Orjinale yakın kalitede ürün üreten, bazı durumlarda orjinalinden daha kaliteli ürünlerini bulabileceğiniz benim bildiğim, fabrikalarında eğitim verdiğim, güvenebildiğim üç marka bunlar. Sizin de güvendiğiniz birini tercih edip deneyebilirsiniz, lakin hiç kimse bunun için size garanti veremeyecektir (şahsen motosikletlerimde hiflo tercih ediyorum)
    arkadaşıma katılıyorum,bende kalınla belirttiğim yerlerdeki bilgileri bir yerlerde okumuştum.bu yüzden kalite ve orjinallik önemli.ama diğer arkadaşlarıma da marka duyulmaya başlayınca fiyat şişirilme konusunda katılıyorum.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Ben de Mann filtre kullaniyorum FZ6 motorumca yillardir. Orjinaline gore ucuz ve bence ayni kalitede.

Motosikleti
    Peki bu mtx marka filtreyi kullanan hiç yok mu fiyatı bayağı uygun kalitesi nasıldır.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    ben orjinalden şaşmam.Ama motorum sanırım er-5.Kawasaki orjinal al desem diğerleriyle yarışır fiyat olarak.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    https://www.khanfilter.com.tr/yag-filtresi/

incelemenizi tavsiye ederim .. khan filitre

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    hiflo der gecerim

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiflo denen filtre eskiden 'ucuz' filtre alternatifiydi, yüksek hacimli motorlarda randıman veremezdi vb... ne ara orjinali kadar pahalı oldu anlamak güç.
    eskiden orjinali 50yken hiflo 30du, tamircilerde orjinal parası alıp hiflo takardı, şimdi orjinal kawa filtresi 100ken ne diye hiflo'ya 90 lira verilir anlamıyorum.

khan filtre fiyatları 40-50 tl civarı olması lazım, emniyet sibobu mevcut ve kalitesi hiflo'dan iyi duruyor.

ya orjinal takın ya da khan takın hiç başka markalara bakmayın derim,

Motosikleti
    Normalde hiflo filtre kullanıyordum tavsiyeniz üzerine khan filtreyide deneyiceğim teşekkürler.

Filtre filterdir ,

Filtre üreticileride eşek değil , hangi şartlarda olması gerektigini bilir asgari şartı saglarlar . Üç beş mühendis çalışıyordur fabrikalarında emin olabilirsiniz.

Aralarında nüans farklı elbet vardır .

Bu işte en önemli unsur , setup maliyetlidir . Adam makinayı set ettimi en az 2-3 binlik bir parti üretmesi lazım.

Marka bilinirliği satış miktarı ve kanalı arttımı direk zammı yapıştırırlar. Ta ki başka marka onlar ile rekabet edene kadar.(lifonub durumu budur)

Orjşnak dediginiz filtrelerde dışı sadece farklıdır fabrika onları birisine üretiliyor dur . Lifoda olabilir bir başkasıda.

Çok satılan motor un eski olan motorların filterde OEM parçası bulunur ama yeni motorlar ın bu konuda pek şansı yoktur malesef .

Sana tavsiyem şu olur . Motul alıp en iyi filtre alıp 6 bin değiştireceğine . Shell ,al maxima al filtre yi ucuz al 4 binde bir yag ve filtre değiştir daha sağlıklı olur

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıkçası kalite neye göre belirlenir bilemiyorum. Çünkü sürerken size hissetrieceği bir duygu ile bunu deneyimleyemezsiniz. Net konuşabilmek adına yağdan numune alıp lab.da analizini yaptırmak gerekir ki filtre dışında birçok etmen de olacaktır. Çok zor. Ama dünya çapında tanınır markaların daha pahalı olsa bile daha güvenilir olduğunu düşünmekle birlikte orijinal filtrenin daha ucuz olacağını düşünerek orijinal filtre öneririm. Ama şöyle bir durum var:
    orijinal filtrede filtreyi sökmek için bir mekanizma bulunmuyor. Eğer sağlam bir sökme aparatınız yok ise zamanla kir yağ içinde kalan filtreler sökülürken eziyet olabiliyor. Böyle bir durumda sökülmek için kendinden somunlu(hiflo, k&n marka filtreler gibi) olan filtreyi bir cırcırla sökebilme rahatlığı için fazladan 20-30 TL vermek de mantıksız değil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)