Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafik sigortası

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonDarBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial UAG 100C 2018 MODEL
    Sıfır motosiklet aldım evrakları elimde sigortasını pederin üstüne yaptık fatura benim adıma noterde ruhsat benim üzerime çıkıyor trafik sigortası pederin üstüne böyle olurmu sigorta pederin üstüne ruhsat benim üzerime notere sordum sıkıntı yok olur dedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    reşit misin

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ruhsat kimin adına ise sigorta onun adına olmak zorunda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

noter olur dedi ama götürdüğünde yok olmuyormuş derse canın sıkılır.

Motosikleti
    Alıntı (ツ) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reşit misin

Aynen yaş 20 benim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsat kimin adına ise sigorta onun adına olmak zorunda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

noter olur dedi ama götürdüğünde yok olmuyormuş derse canın sıkılır.

Sıfır motosiklet faturası evraklar vb benim adıma sigortayı benim üzerime yaptırmadık pederin üzerine yaptırdık gittik sorduk ruhsat pederin üzerine çıkmıyor faturada onun ismi yazmadığı için benim üzerime çıkıyormuş sigorta pederin üstüne olurmu öyle dedim olur sıkıntı yok demişti.

Motosikleti
    D400
    Alıntı SonDarBe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen yaş 20 benim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

Sıfır motosiklet faturası evraklar vb benim adıma sigortayı benim üzerime yaptırmadık pederin üzerine yaptırdık gittik sorduk ruhsat pederin üzerine çıkmıyor faturada onun ismi yazmadığı için benim üzerime çıkıyormuş sigorta pederin üstüne olurmu öyle dedim olur sıkıntı yok demişti.
    Noterdeki adam bilmez ki onu. Sigorta şirketini arayıp teyit ettir. Ben sigortacılık yaptığım zamanda ruhsat kimin adınaysa sigortayı onun adına kesiyorduk. Bu şekilde adam senin ruhsatını çıkarmış ama başına bir kaza gelirse sigorta şirketi karşılamayabilir. Sigortalı ve araç sahibi aynı kişi değil çünkü.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

ARAL70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ruhsat ve trafik sigortası aynı kişi üzerine olur, babanın üzerine yapman indirim sağlayabilir ancak, allah korusun olay olduğunda sigorta hiç bir şekilde karşı tarafa ödeme yapmaz...

Motosikleti
    Yamaha MT-25 & Honda XL 185S
    bende sigorta ve ruhsat aynı kişi üzerine olur diye biliyorum. Ruhsat ortada yokken nasıl sigorta yaptırabildiniz?

BasıkÇocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Canavar Drift
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noterdeki adam bilmez ki onu. Sigorta şirketini arayıp teyit ettir. Ben sigortacılık yaptığım zamanda ruhsat kimin adınaysa sigortayı onun adına kesiyorduk. Bu şekilde adam senin ruhsatını çıkarmış ama başına bir kaza gelirse sigorta şirketi karşılamayabilir. Sigortalı ve araç sahibi aynı kişi değil çünkü.
    Abi ben örnek veriyorum x sigortasındayken kaza yaptım yaptıktan 5 gün sonra sigorta bitti daha sonra başka bi sigortaya geçiş yaptım ucuz diye herhangi bir sıkıntı olur mu ?

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    O nasıl iş ya bu zenci bebek kimin gibi olmuş soru. Söylediğiniz teknik olarak imkansız zaten. Sigorta yaptırmak için araç ruhsatı veya satış sayfaları istenir sizden. Motosiklet ruhsatındaki bilgilerle sigorta kesilir.

Benim anlamadığım sigortacı sigortayı neye göre kesti :D Baban sigortacıya gidip s.a benim bi motorum var şu şu model diyip sigortamı kestirdi böyle birşeyin imkanı yok çünkü. Ha ruhsatla kestirdiyse zaten ruhsat senin üzerine kendi üzerine nasıl sigorta yaptırdı

En kötü sigortacıyı arayıp sigortada düzeltme isteyin fiyat farkını halledip devam edin.

Motoru peder sürecekse sıkıntı olmaz

Motosikleti
    Alıntı mehmetk12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende sigorta ve ruhsat aynı kişi üzerine olur diye biliyorum. Ruhsat ortada yokken nasıl sigorta yaptırabildiniz?
    Sıfır motosiklet bayiden alındı evraklarıyla yaptırdık

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O nasıl iş ya bu zenci bebek kimin gibi olmuş soru. Söylediğiniz teknik olarak imkansız zaten. Sigorta yaptırmak için araç ruhsatı veya satış sayfaları istenir sizden. Motosiklet ruhsatındaki bilgilerle sigorta kesilir.

Benim anlamadığım sigortacı sigortayı neye göre kesti :D Baban sigortacıya gidip s.a benim bi motorum var şu şu model diyip sigortamı kestirdi böyle birşeyin imkanı yok çünkü. Ha ruhsatla kestirdiyse zaten ruhsat senin üzerine kendi üzerine nasıl sigorta yaptırdı

En kötü sigortacıyı arayıp sigortada düzeltme isteyin fiyat farkını halledip devam edin.

Sıfır motosiklet bayiden alındı evraklarıyla sigortacıdan yaptırdık pederin üstüne benim üzerime 700 Küsür çıkıyor pederin üzerine 180 TL çıkıyor diye onun üzerine yaptırdık o yüzden ruhsat yok notere gidip ilk defa ruhsat cıkarılacak noterci arkadaşa gittiğim zaman sormuştum sigorta pederin üzerineyken benm üzerime ruhsat cıkarmı cıkar sıkntı olmaz demişti.

starvays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750x

Motosikleti
    Bugün notere gittim ruhsatımı çıkardım yeni kanuna göre sigorta ile ruhsat aynı isim zorunluluğunu kaldırıldığını söyledi sigorta şirketimede sordum aynı cevabı aldım teşekkürler konu kapanabilir.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Bugün notere gittim ruhsatımı çıkardım yeni kanuna göre sigorta ile ruhsat aynı isim zorunluluğunu kaldırıldığını söyledi sigorta şirketimede sordum aynı cevabı aldım teşekkürler konu kapanabilir.
    Gerçekten duyduğum en saçma konu.. Eğer böyle bir durum varsa herkes emekli anasının babasının üzerine ucuza sigorta yaptırabilir. Umarım yaşadıklarınız gerçektir.
    SonDarBe bunu beğendi.

Motosikleti
    Gerçekten duyduğum en saçma konu.. Eğer böyle bir durum varsa herkes emekli anasının babasının üzerine ucuza sigorta yaptırabilir. Umarım yaşadıklarınız gerçektir.

Valla arkadaşım orasını burasını bilemem ilk defa arac sahibi oldum ilk defa ruhsat çıkardığım için içini dışını detaylıca bilemem noterci arkadaş sallaama cevap verdi diyelim sigortacımdanda aynı cevabı aldım o yüzden suan kafam rahat teşekkürler cevabın için.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugün notere gittim ruhsatımı çıkardım yeni kanuna göre sigorta ile ruhsat aynı isim zorunluluğunu kaldırıldığını söyledi sigorta şirketimede sordum aynı cevabı aldım
    hayırlı olsun

haber güzel
    SonDarBe bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Ben şimdi şunu anlamıyorum, benim mtorda araba da benim üzerime, sigortaları da benim üzerime... biraderim arabayla kaza yapsa ? Sigorta şirketi kazayı sen yapmadın ödemem mi diyecek ? bi mantık hatası var bence... Sonuçta araç sigortalanmış... burda da aynı mantık yok mu ?
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    D400
    Alıntı BasıkÇocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben örnek veriyorum x sigortasındayken kaza yaptım yaptıktan 5 gün sonra sigorta bitti daha sonra başka bi sigortaya geçiş yaptım ucuz diye herhangi bir sıkıntı olur mu ?

Aracınınla kaza yaptığın tarihteki sigorta firman hangisi ise hasar için o şirket ile görüşürsün. Sonraki tarihte hangi firmadan yaptırdığın fark etmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şimdi şunu anlamıyorum, benim mtorda araba da benim üzerime, sigortaları da benim üzerime... biraderim arabayla kaza yapsa ? Sigorta şirketi kazayı sen yapmadın ödemem mi diyecek ? bi mantık hatası var bence... Sonuçta araç sigortalanmış... burda da aynı mantık yok mu ?
    Araç sigortalı evet ama ruhsat sahibi kim ise sigorta poliçesinde de onun adı yazar. Evet aracın ile başkası kaza yaptığında yine sigorta karşılar.

Ruhsat senin adına, sigortalı sensin, kazayı başkası yapıyor. Sorun yok.
    Ruhsat senin adına, sigortalı baban, kazayı yapan sensin. Sıkıntı olur. Sigorta acenteniz ile görüşürseniz netleştirirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Yeni tescillerde faturayla işlem yapılıyor ya fatura üzerindeki isim ve motor şasi no ile YK olarak poliçe kesiliyor, o poliçe ile emniyete gidiliyordu. Şimdi işler notere dönünce karıştırdılar. Noterdeki personeller devir işini hallediyor da yeni tescilde bilgi sahibi personel neredeyse yok. Benim evraklarımda sorun olmamasına rağmen 4-5 noter dolaşmıştım nisan ayında.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Sigortacımın dediği sigorta şase numarasına göre yapılıyor dedi sigortalının ısmı ruhsattaki ismi ile alakası yok önemli olan o şase numaraya sigorta yapılması orası önemli cevabını aldım ruhsattaki ve sigorta kağıdındada sonucta aynı şase yazıyor.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Valla arkadaşım orasını burasını bilemem ilk defa arac sahibi oldum ilk defa ruhsat çıkardığım için içini dışını detaylıca bilemem noterci arkadaş sallaama cevap verdi diyelim sigortacımdanda aynı cevabı aldım o yüzden suan kafam rahat teşekkürler cevabın için.
    SonDarBe bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)