Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hyosung gt 250 R ateşe vermek üzereyim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Hyosung gt 250 Naked sahibi arkadaşım var, motoru pek araştırmadan satın almış 2500tl ye alma niyetim vardı ondan ama sorduğum herkes başına bela olur düzen tutmaz dedi. 1000-1500tl ye almak için soran eden oluyor ama millet sıkıntılı olduğunu öğrenince vazgeçiyor şuan motor bahçesinde çürüyor. Bilmetyen adam görüntüsüne aldanıp alır ama o da kandırmak gibi olur.

Parça parça satmak en mantıklısı, diğer türlü sorunlu olduğunu belirtsen bile alan kişinin uğraşır ahını alırsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Geçenlerde bu tür sorunla gebze hayri ustanın oraya bir motor gelmişti ne yapmıştı tam hatırlamıyorum ama istersen sorayım..Geçmiş olsun..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Motoru piyasasının neredeyse yarısına alırken hiç düşünmedin mi bu motorda bir sıkıntı olduğunu ?
    Satın alırken kesinlikle sahibinden ilanlarına bakmışsındır. Madem riski satın aldın böyle sorunla karşılaştığında da sende hiç hata yokmuş gibi davranmayacaksın. Ya da harcadığın paraya dert yanmayacaksın. Bu arada muhtemelen sorunun 100 150tl lik bir mevzu.
    Burada önerilen adam dürtenlere götürürsen seni daha çok masrafa sokar dürterler. Doğru düzgün bir servise götürmeye karar verirsen internetten yetkili servisleri bul ve bak nereye götüreceğine öyle götür. Sana edeceğim tüm yardım bu olur.

2dk da vah vah tüh tüh, aynısı kaynımda da varcılar da gelmiş zaten.

Doğru düzgün motora bakmayı da gerektiğinde yapılması gereken masrafları yapmayı da motora binmeyi de bilmeyen milletiz. Suçu motosikletlerde değil kendimizde arayalım.
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    o motorun tertemiz sorunsuzları 8 -9 bin liralara satılıyor 4 bin tl ye almışsın yüksek ihtimalde hatta nerdeyse eminim diyebiliceğim bir oranda o motorun geçmişide baya bir kara yani kazası hatta ağır hasarı bile olabilir ..

şimdi yakıcam falan diyorsun ..

Benim şahsi tahminim bence belki satan arkadaş belki çevrendekiler seni gaza getirdi al kardeşim 500 tl bin tl harcar 7-8 e satarsın ekmek yedirir kafasına sokdular seni sende aldın toplayamadın ihalede sende kaldı .. bu tamamen şahsi fikrim. belkide yanılıyorumdur..

sorunun çözümü basit elinde diagsonic cihazı olan bir servise motorunu götürüceksin.. motoru bağlıycak makineye hata kodları bir bir çıkıcak ona göre sorun ne bulucaklar söyliycekler.. zaten resmi servise gittiğinde az çok tahmin bile ederler şudur budur diye.. 2008 ler karbiratörlü ise sorunun yüksek ihtimal karbiratör akünüde kontrol eder stop etme sorunu zayıf aküdende yapar..

4 bin küsura motoru almışsın 1200 tl de masraf yapmışsın motor gelmiş sana 6 bin tl ye nerdeyse bir bin tl de şu arızasına harcarsın motorun sana gelişi 7 bin tl.. zaten temizleri sorunsuzları o fiyatlara var hasarlı sorunlu almana değiyormu..

Neyse kolay gelsin.

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aklıma gelen birkaç şeye bak derim.

Bujilerin motora göre doğru model olduğuna ve yerine tam oturduğuna emin ol.
    Benzin deposunda hava-vakum problemi olabilir. Yani Benzin deposu yeterli havayı almıyordur ve buda yeteri kadar benzinin gitmesine engel oluyordur yada tam tersi gazı açtığında çok fazla hava akımı oluyordur ve benzinin yeteri kadar gitmesine engel oluşturuyordur.
    Benzin ve hava hortumlarının temizliğini kontrol et.
    Enjektörlerin temiz olduğuna emin ol.
    Sargı, konjektör ve akü nün sağlam olduğuna emin ol.

Büyük ihtimalle bunlara bakarken sorunun çözümüne de ulaşacaksındır. Ama öncelikle iyi bir usta'ya gitmen gerekiyor bunları titizlikle yapacak.

Motosikleti
    Hyosung Gt250Naked Comet
    Motosiklet tamircisi kuzenim tahmini olarak şunu söyledi. Benzin depo tahliyesinden hava almadığı için yapabilir miş. Bir bak istersen bu soruna da.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sorunu hatırlıyorum. Birden fazla Comet kullanıcısı 2009-2010 larda GT250 Comet başlığında bu soruna çare arıyorlardı.
    Yapılacak iş şu. Gt250 Comet başlığını baştan sona taramak. Çünkü çözüm bulmuşlardı diye hatırlıyorum.
    Eski motor alınca biraz da araştırmacı olmak gerekiyor. Aslında işin zevki de orada. Araştırıp çözüm bulup son demlerindeki makinayı tekrar hayata döndürmek.
    "Bu işler beni bozar" diyenin zaten eski makinayla işi ne?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Anlamadığım şey 5. viteste 30km/h görmüyormuşsunuz. Gaz yemediğine emin misiniz?

5. Viteste 30 km/h ise debriyaj sorunu olmasın?

Herkes elektrik ve beyin(!) den bahsediyor ancak 5. viteste o hızda gidebilmenizin başka bir açıklaması aklıma gelmiyor. Video varsa paylaşırmısınız?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamadığım şey 5. viteste 30km/h görmüyormuşsunuz. Gaz yemediğine emin misiniz?

5. Viteste 30 km/h ise debriyaj sorunu olmasın?

Herkes elektrik ve beyin(!) den bahsediyor ancak 5. viteste o hızda gidebilmenizin başka bir açıklaması aklıma gelmiyor. Video varsa paylaşırmısınız?
    Motor devirleniyor(Bağırıyor) ama ivmelenmiyorsa debriyaj kacagindan şuphe edilebilir.

Ama anlasilan o ki motorda devirlenme problemi var,

Kisaca %50 Elektrik/Elektronik(atesleme) %50 Yakit sistemi(pompa debisi ve tesisat) diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Yipranmis,oksitlenmis,iletkenligi azalmis kablo vb.elektrik tesisatida bu soruna yol açar.

Zira arkadasin belirttigi durum,arasira guzel gaz yiyor ama genelde baygin calisiyor yani burada karmasik bir sorun mevcut.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Bak kardes yanlıs anlama ama hesabın hatalı . Dostlar acı söylermiş kusura bakma...
    1- Arızaları için para harcadın oldu mu? Olmadı.. O zaman harcadığın parayı yankesiciye kaptırdım diye düşüneceksim.
    2- Motorun bu durumda olduğunu bilsen aldığın paraya alır mı idin? ....Almazdın.
    O zaman 4800'e aldım 6000'e mal oldu 500 zararla satıcam diye bir düşünceye girersen gündüz rüyası olur sana. 5000'e ilan yaz 4500-4000'e ver. Zaten demiyormusun benzin döküp yakacağım diye....

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:42 ----------

Ya da yerin ve takımın varsa youtube ve forumlara dalacaksın dağıtacaksın motoru. Olursa olur olmaz ise bissürü şey öğrenirsin parça olarak satarsın motorunu yine aynı paraya.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)