Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

125 lik motor sonrası tur için hangi motoru tavsiye edersiniz.

Motovento
    REKLAM ALANI
    sefulik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO CK 125
    Herkese iyi bayramlar.
    Arkadaşlar kymco pulsar 125 im ile yaklaşık 10000 km lik bir tecrübem var.En uzun Köyceğiz Edremit yapmıştım.
    Uzun denebilecek turlar için bir motor arayışına girdim.Bütcem 18000 civarı olabilir.Tabi daha aşağı fiyat daha iyi olur.
    Hala kendimi motorsiklet konusunda çok yeterli görmüyorum.
    Tura katıldığım zaman beni gruptan geri bırakmayacak,uzun yol sürüşü ,rahat,dayanıklı, asfaltın dışında köy yollarında da gidebilecek bir motor tavsiye eder misiniz. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    cbr 250 az yakar otoban suratinde ilerler ruzgardan korur rahattir affedicidir hayalimdeki herşey var
    sefulik bunu beğendi.

Motosikleti
    KYMCO CK 125
    Cevabınız için teşekkür ederim.Uzun yol için enduro tarzı daha rahat olmaz mı acaba.Yani arabayı eşime vereceğim,alacağım motor benim tüm ulaşım ihtiyacımı karşılayabilmeli.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı sefulik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkür ederim.Uzun yol için enduro tarzı daha rahat olmaz mı acaba.Yani arabayı eşime vereceğim,alacağım motor benim tüm ulaşım ihtiyacımı karşılayabilmeli.
    normalde evet fakat 250 cc segmentinde o fiyata çin alternatileri var sadece bence cbr ss degil genel maksatlı bir motor yani dual sport
    sefulik bunu beğendi.

Nc700 x al temizinden, cok uzun yillar kullan. Yakiti az, tork cok iyi. Son hiz tatmin edici.
    sefulik bunu beğendi.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    İyi bayramlar, eğer artçılı kullanmayacaksan cbr 250 derim, yazdığın fiyata göre belki mt25.
    Enduro bu fiyatlarda yok maalesef, inazuma var oda biraz masraflı diye okudum halen okuyorum ve fiyatları uçuruyor bazı arkadaşlar.
    Cbr 250 kullanıyorum dağ, bayır gidiyor kerata 3.5 ten yukarı yakmadı daha.
    Hayırlısı olsun şimdiden.
    sefulik bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Motorunu sevdikten sonra her motor heryere gidiyo

Bende r125'den ninja 250r'a geçtim, cbr250r'dan tek artısı çift silindir olması. 3 haftada 3000km oldu.

Bayram izninde turdayım şu an, bugün yine 600km civarı yapmışım.

Diyeceğim o ki hevesin olan bi motor varsa onu al

sefulik bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC700S
    Bütçeyi az zorlarsaniz NC700S alabilirsiniz. Yakıtı düşük , gücü ideal marka da Honda .
    sefulik bunu beğendi.

Motosikleti
    KYMCO CK 125
    Maşallah Allah nazardan saklasın.
    Benim özellikle sevdiğim motor yok.
    Bir şey soracağım.şehir içinde kullanım rahatlığı ve yakıt sarfiyatı nasıldır.Teşekkür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Tavsiyeniz için teşekkürler ama bütcemi daha da zorlamak istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Tüm yorumları okuyup inceliyorum.çok sağolun.İnazumayı çok sevdim.Benim sevdiğim motor tipi.Masraflı derken ne kasteetiniz biraz açar mısın.Tipi görünce birden meylettim.belki yaş 40 ı geçtiği içindir Fiyat olarakta cazip geldi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    İnazuma...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Inazuma F versiyonunu al ve ruzgardan daha az etkilen.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    adam kendimi yeterli görmüyorum yazmış siz 700lük motor falan önermişsiniz.hocam tarzını bilmiyorum ama bozuk yol vs diyorsun hızla işin yok anladığım kadarıyla konfor 1. plan gibi söylüyorsun 18 binde bütçe koyunca honda crf250 cbr250 suzuki inazuma naked yada f kasa tavsiye ederim.boyun 175 falansa kawasaki z250sl de alabilirsin pek konforlu değildir ama dayanıklı ve kolay sürülür.o fiyatlara büyük cc de eski yıllarda enduro cinsi motorlar bulunabilir.bence bütçeyi 1 2 daha arttırabilirsen honda crf250 rally tam senlik derim.bozuk yollar olmasa xmax 250 de aslında uyar
    sefulik bunu beğendi.

Motosikleti
    Bir şey soracağım.şehir içinde kullanım rahatlığı ve yakıt sarfiyatı nasıldır.Teşekkür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Tüm yorumları okuyup inceliyorum.çok sağolun.İnazumayı çok sevdim.Benim sevdiğim motor tipi.Masraflı derken ne kasteetiniz biraz açar mısın.Tipi görünce birden meylettim.belki yaş 40 ı geçtiği içindir Fiyat olarakta cazip geldi.
    İnazuma çift silindir, iki buji mesela masraf ama kalite sunuyor, fazla yakıyor ama titremiyor buda konfor.
    Çanta bağlarsan orjinalinden uçuk fiyatlar çıkıyor, bunlar benim için masraflı.

Bir inazuma satıcısı arkadaşla konuştum dediğini aktarayım, suçsuz olduğu kazada ön çamurluk, far ve rüzgarlık kırılıyor 2.500 tl masraf çıkıyor, hesabını yapın işte.
    kovboy03 ve sefulik bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    nc700 yada 750x .. nc ler öyle normal 700 lük gibi değil .. ben nc ye bindiğimde yüksek hacimli bir motora binmişim hissi oluşmuyor sakin uslu motorlar... sanki 250 cc lik makine ye binmiş gibi hissediyorum.. yüksek hacim neymiş görmek isteyen bir ara bulabilirse benim eski makine tdm800 bulup bir tur atsın nc onların yanında kedicik kalır..

Motosikleti
    KYMCO CK 125
    Değerli cevabın için çok teşekkür ederim.Dediğiniz gibi hızla hiç işim olmaz.sadece geride kalmak istemem.Söylediğiniz modellerin hepsini tek tek inceliyorum.Çok faydanız oldu,sağolun.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Amin.

Ben r125 gibi rahatsız bi motordan geçtiğim için mi bilmiyorum inanılmaz rahat ettim. Kullanımı ve oturuş pozisyonu bana çok rahat geldi. illa ki çok çok daha rahat motorlar vardır ama ben çok fazla tecrübe edinmedim. Yakıtına gelirsek 25kr yaktı uzun yolda, ortalama 120km ile geldim ve yerini buldukça 160-170 yaptım sıcaktan bunaldığım için. Şehir içinde de yakacağı budur sakin kullanımda. Stock egzosla daha düşük bile olabilir.

Motosikleti
    KYMCO CK 125
    Demek parça fiyatı pahalı,ama konforu iyi.Değerlendirmem lazım.Çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

teşekkürler.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Uzun yol diyorsan düşük cc bakma...

Motosikleti
    Demek parça fiyatı pahalı,ama konforu iyi.Değerlendirmem lazım.Çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

teşekkürler.
    Aga sana tavsiye edilen motorların hepsi olacak, uyacak.
    18bin bütçem olsa inazuma alırdım totomu seviyorum.
    Varsa imkanın dene kararını öyle ver.
    Belki skuter daha çok hoşuna gider.
    Üzerine bin öyle karar ver. İmkan varsa.

Motosikleti
    Suzuki gw250 İnazuma

İnazuma diyince bazıları köprüyor ama şeklini de sevdiyseniz alın.. masrafı var demelerinin nedeni yedek parça fiyatları olabilir.. yakıtı çok fazla gelmedi bana 3 aydır kullanıyorum daha 0.3 yakmadı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:56 ----------

Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga sana tavsiye edilen motorların hepsi olacak, uyacak.
    18bin bütçem olsa inazuma alırdım totomu seviyorum.
    Varsa imkanın dene kararını öyle ver.
    Belki skuter daha çok hoşuna gider.
    Üzerine bin öyle karar ver. İmkan varsa.
    Üzerine binerse İnazuma alır direk ��

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)