Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

125 lik motor sonrası tur için hangi motoru tavsiye edersiniz.

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam kendimi yeterli görmüyorum yazmış siz 700lük motor falan önermişsiniz.hocam tarzını bilmiyorum ama bozuk yol vs diyorsun hızla işin yok anladığım kadarıyla konfor 1. plan gibi söylüyorsun 18 binde bütçe koyunca honda crf250 cbr250 suzuki inazuma naked yada f kasa tavsiye ederim.boyun 175 falansa kawasaki z250sl de alabilirsin pek konforlu değildir ama dayanıklı ve kolay sürülür.o fiyatlara büyük cc de eski yıllarda enduro cinsi motorlar bulunabilir.bence bütçeyi 1 2 daha arttırabilirsen honda crf250 rally tam senlik derim.bozuk yollar olmasa xmax 250 de aslında uyar
    10.000 km surulen 125 cc den sonra 250 cc ye nasil gecilebiliyorsa nc700x te gayet rahat kullanılabilir. Adi urkutmesin nc700 ün. Sakin , az yakan, torku yeterli guzel motor. Bir mt 07 önermedik. Tracer700 , kawasaki versys demedik. Nc 700 cok ideal.
    Kardesim 125cc motoru cok iyi kullaniyor 10.000 km tecrubesi yok bile, benim tracer700 u 125cc gibi rahat kullandi. Yaziyi paylasan abimiz belli ki yaşını almis olgun , bilegine hakim birisi. Ben her türlü nc700 x derim. Zaten kendim de r125 ten sonra 1500 km r25 kullandim 250 cc hic tatmin etmedi tracer 700 aldim ve cok rahat kullaniliyor
    sefulik bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Herkes nc700 filan demiş fakat malum sitede 20.500tl altında nc700 yok

Motosikleti
    Honda NC700S
    Emin olun yakıt tasarrufu , bakım aralıklarının 6000km olması ve keyfi aradaki 2000-3000TL yıl bir kaç yılda amorti edecektir. Size tavsiyem bir tanesine gidin bakın , kullanın alıcı gözüyle NC tavsiye edenlere hak vereceksiniz. Zira 250cc kısa süre sonra size yeterli gelmeyecektir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yaşınız, belirttiğiniz ihtiyaçlarınız, sağlamlık ve konfor, kullanım uygunluğu (gaz tepkisindeki yumuşaklık bir 700cc hissini size vermeyecektir), bütçenize yakınlığı ve uzun vadeli düşündüğünüzü de var sayarsak hemen herkesin de önerdiği gibi bir NC700x sizin için en uygunu olacak, pişman olmayacaksınız. ancak bütçenizi 22.000 civarına çekmeniz gerekecek.

Değer mi derseniz? Size uygunluk açısından bulunmaz nimettir. Bundan çok daha agresif motosikletleri çok daha uygun fiyatlara alabilirsiniz ancak köy yollarına uygunluğu tartışılır ve 125cc gibi düşük hacimden doğrudan uçuk tork ve güce çıkmak sizi sıkıntıya sokabilir, parça fiyatları hayal kırıklığı yaratabilir.

NC' nin de parça fiyatları öyle çok masum değil. Ne var ki diğerlerinden de yüksek değil. Kullanımınıza en uygunu NC700X diyebiliriz. Ancak ne olursa olsun alacağınız motosikleti beğenmeniz, üzerine binip kısa da olsa bir sürüş yapıp sizinle uyum sağladığını hissetmenizi öneririm. Almayı planladığınız marka model motosikleti kullanıp denemeden gözünüz kapalı almayın.

İmkanınız varsa mutlaka birkaç deneme sürüşü yapın.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Transalp al. Bütçene göre 600 650 700 cc olanından. Temizi üzmez seni. Her ihtiyacınıda karşılar.

sefulik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO CK 125
    Tüm Yorumunlar için teşekkür ederim.
    Dün gece boyu tavsiye edilen motorları incelediğimde bütcemi 2 eli fiyatları uygun geldi.5-6 binde temiz motorlar var.hatta dediğim fiyatın altında olacak gibi bu da çok iyi.
    nc 700 bütce olarak beni zorlayacak.Şu dönem hiç borca harca girilecek dönem değil,tekrar teşekkür ederim.
    İlk yorumu yazdığımda bir şey bilmiyordum.şimdi bayağı şey öğrendim. Yorum yazam tüm arkadaşlardan Allah razı oksun.

Motosikleti
    Artık Yok...
    nc ler harbi 700-800cc lik makineler gibi arsız ve yırtıcı değil.. olsa ben tavsiye etmezdim zaten. ben yeni başlayanlara bile nc tavsiye ediyorum . kaldıki bir arkadaşım direk nc den başladı.. Nc tatlı su motorcuları için yapılmış çok güzel dengeli yumuşak huylu bir motor.. sürerken onla böyle 700 lük hissiyatı almıyorsunuz.. belkide mühendisler bilerek öyle tasarlamışdır.. aksi halde harbi bir 700-800 lük motor dikkatli kullanım ister ben kaç defa tdm800 ile virajlarda salavat getirdiğimi bilirim kaldıki ben 25 yıllık motorcuyum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

2 dakka ara ile yazmışız yazıyı yolladıkdan sonra yazını gördüm.. o zaman kardeşim bende alternatif söyliyim gv250 veya daystar 250 lerede bak derim az yakar cruiserdır gezi makinesi turlarda seni geri bırakmaz. bütün saydığın ihtiyaçlarınıda karşılar.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nc ler harbi 700-800cc lik makineler gibi arsız ve yırtıcı değil.. olsa ben tavsiye etmezdim zaten. ben yeni başlayanlara bile nc tavsiye ediyorum . kaldıki bir arkadaşım direk nc den başladı.. Nc tatlı su motorcuları için yapılmış çok güzel dengeli yumuşak huylu bir motor.. sürerken onla böyle 700 lük hissiyatı almıyorsunuz.. belkide mühendisler bilerek öyle tasarlamışdır.. aksi halde harbi bir 700-800 lük motor dikkatli kullanım ister ben kaç defa tdm800 ile virajlarda salavat getirdiğimi bilirim kaldıki ben 25 yıllık motorcuyum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

2 dakka ara ile yazmışız yazıyı yolladıkdan sonra yazını gördüm.. o zaman kardeşim bende alternatif söyliyim gv250 veya daystar 250 lerede bak derim az yakar cruiserdır gezi makinesi turlarda seni geri bırakmaz. bütün saydığın ihtiyaçlarınıda karşılar.
    Agresif ve alt devirde tork vermesi nedeniyle su an 500.000 km leri gormus nc700x ler var. Kullanicisi icin omurluk mahiyette motor bence nc

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Pardon, "agresif olmamasi" diyecektim
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agresif ve alt devirde tork vermesi nedeniyle su an 500.000 km leri gormus nc700x ler var. Kullanicisi icin omurluk mahiyette motor bence nc

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Pardon, "agresif olmamasi" diyecektim
    Aynen katılıyorum ben hep derim nc leri severim.. biz eski kafalıyız biz derken ben ve benim gibi dinazorlar.. biz hacim yükseldikçe adrenalin agresif devirlenmeler viraja girdinmi bir tatlı yan vermeler böyle alından ince ince korkuyla karışık neyse atlattık çok şükür teri akıcak olsun istiyoruzda artık onlar yeni nesil yüksek hacim nerdeyse hiç bir motorda zaten kalmadı hepsi 250c.c lik motorlar gibi gidiyor emin ve temkinli..

Arkadaşımda yeni africa twin var... eski 92-93 kasalarada binmiş biriyim eskisi adamı dövmekden beter ederdi üç dört saat bin keyifli bir yorgunlukla kafayı yatağa koydunmu sızardın.. yenisi ile kıta turu at banamısın demez o kadar rahat konforlu güvenli risksiz her şeyi düşünmüş adamlar en sevdiğim yanı arka abs nin isteğe bağlı kapanma olayı ona kadar düşünmüşler ince bir olaydır ama önemli bir olaydır özelikle toprak alanda ... tabii bana desen ben eskisini tercih ederim o ayrı..

sefulik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO CK 125
    Kesinlikle kriz falan görünmüyor kahramanlarda .Motor sektörü acayip hareketli galiba.Döviz uçtuğu halde insanlar çatır çatır motor alıyor herhalde .Müşteriyi beğenmiyorlar falan.

izmir kahramanlara yüzde yüz alıcı olarak gittim.Esnaflar genellikle benimle pek ilgilenmedi.
    Hele boy 160 yaş 20lerde bir satıcı bana sen boş müşterisin dedi,bunlar para isteyen makinalar falan dedi.Böyle 250 likler falan var.Şöyle dövmediğimden hala kendime kızıyorum.
    Böyle çokta sakin kaldım.Hani kim insanlar sesizken birden döver ya.aynen öyle oldum.Böyle bir tarafım şunu döv dedi.Bir tarafım zorla beni oraya oturttu.Oturmasam döveceğim.Kalkamıyorum,sanki kalkarsam da dövüvereceğim.Neyse sonra kalktım gittim.O çocuk bir gün adanada çalışamaz ya.Aynı gün ağzı burnu kayar.Neyse hala kızıyorum kendime.

Bir iki esnaf ilgilendi.Bajajtaki çocuk normaldi.Ama tam alıcı olduğumu farkedemedi.Galeri gülhandaki çocuk elimi falan sıktı,karşıladı,zaten en çok o ilgilendi.oda direkt skutırlara yönlenmek istedi.neyse çay falan söyleseydi o satabilirdi.

neyse bir dükkanda zor bela bir inazumaya bindim.Böyle bir oturdu motor.Tamam inazuma dedim.Yukarıda bir yorumda bir arkadaş aynısını demişti.Ama kahramanlar esnafı ,satamadılar işte.

Sonra internetten bir inazuma buldum.Aradık a benim yaşlarda,esnaf bir arkadaştı.Motorun birinci sahibiymiş.Konuştuk anlaştık.İl dışındaymış inşallah çarşamba devri yapacağız.Şükür kafamdan çıktı artık.motor almak araba almaktan çok daha zormuş arkadaşlar.

Yorum yazan tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    inazuma sorunsuz guzel makinadir..hayirli olsun.

O tip esnaflari veya satis danismanlarini yumrukla degil laflarinla döveceksin.

Hatta direk magaza sahibine söyleyeceksin,

´´Arkadasim ya adam gibi eleman koy buraya yoksa motoru birak lastik bile satamazsin´´ tarzinda bir diyalog kurabilirsin..

Neyse geçmis mevzu..tekrar hayirli olsun..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)