Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Xmax 300 ile uzun yol deneyimim 😀

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha xmax300
    Herkese selamlar geçen ay aldığım xmax 300 ile rodajı bitmeden 600 kimde arkadasmla motosikletin önerdiği ağırlık 170 civarı yanılmıyorsam bizim toplam ağırlığımız 200 kg rahat vardı ankaradan öğlenden sonra yola cıktık 260 km Lik yolu rodajı olmadığı için 5.500 deviri geçmeyerek buda hız olarak 90.100 arası ediyor afyona ortalama 4.5saate yakın bir yolculuk yaptık ve hiçbir rahatsızlık duymadım konfor bakımından cok rahattık ortalama yakıt tüketimim 2.8 Di afyonda 1 saatlik rodaj bakımından sonra artık yavaştan gazı açtım bu arada Muğla tarafına doğru gidiyorum yolda artık 120. 130 ortalama hızım sonraki dinlenme yerimiz denizli olarak hedefledik tabi biraz hız artınca ve motor üstünde vakitte artınca ellerde sorun yok ama kalça tarafı inceden uyuşmaya başladı yola geç çıkmamızın yüzünden denizliye akşam 10.11 e zor attık kendimizi belediyenin önüne oturup benim deli gibi uykumun gelmesi bize günlük kiralık daireler apartlar felan arttırdı bayram sebebiylemidir bilmem yer yoktu bizde belediyenin önünde kara kara düşünürken ben 40 dk kadar parkta oturduk saati ettik mi 11:30 ilk durağımız Muğla akkayadaki kamp alanı denizli yollarında bilmediğimiz için sıkı da giyinmek mont var ama yazlık kız arkadasımla yollarda donduk adete saat gece 2 olmıs daha yoldayım ve artık konfor felan değil derdimiz şu akkayaya çadırı atıp yatsak artık dedik saati ettik gece 3 dedim yeter ben ölüyorum kız arkadasımda aynen bende dedi motoru istop ettim cadırı tam kurcam Bi suziki inazumali biri yanımda durdu dedi arkadaşlar kusura bakmayın saat geç oldu motosikletin tekerleği yola cıkarken 32 idi şimdi 28 oldu sanırım kaçırıyor sizide yolda görünce çok sevindim sizinle eşlik edebilirmiyim dedi saat gece 3 ve ben ve arkadaşım pert siz olsanız ne yapardınız evet maalesef sıkıntı yok kardeşim sen önden git ben arkandan geliyorum diyorum ama kız arkadasım arkadan caktırmadan nası sıkıyor etimi neyse tekrar durmadan yola devam ettik arkada Muğla sapagından ayrıldı bizde artık zaten 30 km kalmıştı gidelim artık şu Nalet olası çadırı kuralım dedik vardık saat 4:30 olmuştu çadırı 5 e anca kurduk anlıcagınız işkence gibi yolculuktu motordan yana gerçekten sıkıntım yok gayet melun kaldım bundan önce mt25 sahibiydim 1 saat sürdümmü kalçam ağrıyordu ve yakıtı cidden fazlaydı hikayeye geri dönecek olursak sadece giderken plansız olduğumuz için geç kaldık ondan sıkıntı çektik akkayadan marmaris'e oradada 1 gün kaldık sonra fethiyeye oradada 1 gün kaldık sonra ankara ya geri döndük toplam 1600 km yapmışım şimdi gelelim motorun kendim ölçtüğüm yakıt değerlerine 100 km de 2.8 120 de 3.3 ü 130 da 3.5 3.6 yı buldum motorun üzerinde o kadar kilo olmasına rağmen düz yolda 140 rahat gördüm ama bu seviyelerde 5.4 sabit kalarak Bi yakıtı var o yüzden 120.130 benim için idealdi çok yazdım sormak istediğiniz bişey varsa sorabilirsiniz hızlanması felan gayet iyi titremesi yok dengesi çok iyi hadi sağlıcakla kalın foto paylaşmasını bulduğumda paylaşıcam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Hayırlı olsun kazasız belasız, giriş gelişme sonuç şeklinde paragraflarsanız tamamını okuyabilirim sanırım.
    Ben 1 ay kadar xmax400 kullandım artçılı çadırlı vs ise tarzınız en doğru kararı vermişsiniz.
    Lakin ben tork aşığı olduğumdan dolayı fazla ısınamadım fz6n ile yola devam ediyorum.

Motosikleti
    Yamaha xmax300
    Aslında Uzun uzun yazıcaktımda sadece gidişi yazmak istedim o yüzden yazıda biraz dediğiniz gibi sonuç felan yok tork konusunda ise kim sevmez tork ��

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Okuyamadım.
    chetaq bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uykulu halde yola devam etmeniz hiç iyi olmamış. bir anlık dalgınlık hayatınıza mâlolabilirdi. geçmiş olsun.
    kulspruta ve aliozgun bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler