Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr 250 R - Cbr 125 R Top Speed

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba. Size sormak istediğim soru almak istediğim bu iki başlangıç modelinin top speedi. Her ne kadar videoları izlesem araştırma vs. yapsam da çoğu yerde farklı uyuşmaz bilgiler var. Mesela öncelikle cbr 125R 'da 6. vitesin işe yaramadığı vs bilgiler gördüm. Bu yüzden size sormak istedim bu konuyu gerçek bilgiyi paylaşırsanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    13.3 hp Cbr 125
    27 hp Cbr 250

Gelelim esas mevzuya,

Motosiklet seciminde top speed genel kriter degildir,

Onemli olan,Hangi devir bandinda ne kadar surede hizlandigi ve bu hizini korudugudur(istikrar)

125R için ideal kullanim hizi Max 100-110 fazlasi motorada zarar cebinede bakma 130-140 yapanlara.

250R için ideal kullanim hizi,135-145,fazlasi zarar,bakma 165-173 yapanlara.

Bu dogrultuda tercihini yapabilirsin.

Aklinda gaz kolunu dibine kadar çeviririm,motorun hakkini veririm diyorsan ikiside uymaz.hatta hiç bir motor bu kullanima dayanmaz.
    tommygun, fstheboss ve noz bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Sürekli şehirler arası yol katetmiyorsan son hıza hiç bakma bence ben 1 aydır son hızı görmedim motorumda son hızıda 150 motorumun uzun yolda lazım oluyor anca, cbr250 nin hızıda gayet yeterli,heyecan aramıyorsan 110-120 rahat gidiyorsa bana her yolda yeter
    fstheboss bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    İki motoru da kullanmış biri olarak şunları söyleyeyim: 125likle yokuş aşağı 142 gördüm ama motor bildiğin titremekten ölüyordu,hadi onu geçtim uzun yola gittiğimde 120li hızlarda rahat gidemiyordum ve ellerim uyuşup karıncalanıyordu ve bu insanı cidden çok yoruyor. 250likle şuan için 168i gördüm ama 160a kadar çok rahat çıkabilen motor ve 140 150 civarı hızda rahat rahat gidebiliyorsun,titreşim var mı var ama 125likteki gibi elleri uyuşturacak cinsten değil.
    fstheboss bunu beğendi.

Çok haklısınız amacım zaten hız yapmak değil ama ne top speed'e bakma sebebim motorun rahat gitmesi 90-100'de tıkanmasın istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Uzun yol için hiç uygun değil yani 125r. Şehir içinde hiçbir sıkıtnı çıkarmaz diye düşünüyorum o zaman doğru mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Evet benim amacım da en fazla 110-120 gitmek zaten hız tutkunu değilim ama yeter ki motor rahat olsun zorlamayayım fazla çok da yakmasın zorlamanın manası yok o yüzden sordum
    levend84 bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Rahat gitsin diyorsan 125cclerden uzak dur kanser eder
    fstheboss bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı fstheboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok haklısınız amacım zaten hız yapmak değil ama ne top speed'e bakma sebebim motorun rahat gitmesi 90-100'de tıkanmasın istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Uzun yol için hiç uygun değil yani 125r. Şehir içinde hiçbir sıkıtnı çıkarmaz diye düşünüyorum o zaman doğru mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Evet benim amacım da en fazla 110-120 gitmek zaten hız tutkunu değilim ama yeter ki motor rahat olsun zorlamayayım fazla çok da yakmasın zorlamanın manası yok o yüzden sordum
    250R öneririm. "Düşük cc = düşük yakıt tüketimi" mantığı genellikle yanlıştır. 250R ile 125R' ı ortalama 100 km/h ile kullanırsanız 250R' ın daha az yakıt tükettiğini görebilirsiniz. Tabi bu makine 250' lik basayım hakkını vereyim derseniz 125' den fazla yaklacaktır. Tecrübe ile sabittir.
    fstheboss bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Şuan CBR250R kullanıyorum bundan önce 125R vardı yolda araç sollarken felan çok sorun oluyordu 250lik çok rahat o konuda çok yakmıyor iyi de gidiyor gayet yeterli
    fstheboss bunu beğendi.

kanka 125:140 civarları 250:180 civarları. tabi bu götünden nefe ala ala gittiği devirler
    fstheboss bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)