Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet yolda stop etti çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı guraykurt41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis dün gece benim başıma geldi. Herzaman gittiğim ustamın yanına gittim herşeyi kontrol ettik problem statörde çıktı 100 tl gibi bir masraf levent abide gece benimle uğraştı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

patpop yine benzin sormuş :D
    Benzinsiz çalışmıyor bu meretler o yüzden ilk bakılacak şey benzin yoksa durmadan tamir için başka şeyle uğraşırsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Reis dün gece benim başıma geldi. Herzaman gittiğim ustamın yanına gittim herşeyi kontrol ettik problem statörde çıktı 100 tl gibi bir masraf levent abide gece benimle uğraştı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

patpop yine benzin sormuş :D
    Dostum aksamda yazdim senin konuna sargi(stator)yanmiş diye,moralin bozulmasin diye alternatif yerlere bakmani istedim belki calisir diye.

Bu stator denen bela parça,oyle bir an yanarki aniden olur.100lira ile iyi kurtarmissin.

Ama şu sigorta ve konjektor olayini goz ardi etme,sargiyi yakmaya bile sebep olur.kablolari ara ara temizle.

Reis dün gece benim başıma geldi. Herzaman gittiğim ustamın yanına gittim herşeyi kontrol ettik problem statörde çıktı 100 tl gibi bir masraf levent abide gece benimle uğraştı [COLOR="Silver"]
    Onuda göz önünde bulunduralım. Dediğin gibi ısınmadan dolayı erimiş teller kısa devre yapmiş olabilir :D çünkü çok deli kullanırım bazen sübab ile ilgili bi arıza çıkmasında razıyım elektrik sorununa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:44 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum aksamda yazdim senin konuna sargi(stator)yanmiş diye,moralin bozulmasin diye alternatif yerlere bakmani istedim belki calisir diye.

Bu stator denen bela parça,oyle bir an yanarki aniden olur.100lira ile iyi kurtarmissin.

Ama şu sigorta ve konjektor olayini goz ardi etme,sargiyi yakmaya bile sebep olur.kablolari ara ara temizle.
    Statör arızalı olursa bobinde elektrik bujide kıvılcım olmaz demi? Şimdi arızanın statör demi buji veya bobinde mi olduğunı nasıl anlarız?

TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı Sefa51 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onuda göz önünde bulunduralım. Dediğin gibi ısınmadan dolayı erimiş teller kısa devre yapmiş olabilir :D çünkü çok deli kullanırım bazen sübab ile ilgili bi arıza çıkmasında razıyım elektrik sorununa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:44 ----------

Statör arızalı olursa bobinde elektrik bujide kıvılcım olmaz demi? Şimdi arızanın statör demi buji veya bobinde mi olduğunı nasıl anlarız?
    Statörde olduğunu şöyle anlarsın.Voltmetre varsa marş basarken statörden gelen kablolara tek tek artı ucu dokundur eksi olanı da akü veya şasiye.hatırladığım kadarıyla böyleydi ama emin değilim.veya açıp kontrol edebilirsiniz yanıp yanmadığını.Ve evet statör yanarsa da ateşleme yapmaz.ama yinede azda olsa düzenli olmasa da ateşleme yapar.sadece motoru çalıştırmak için yeterli ateşleme yapamaz

Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Statörde olduğunu şöyle anlarsın.Voltmetre varsa marş basarken statörden gelen kablolara tek tek artı ucu dokundur eksi olanı da akü veya şasiye.hatırladığım kadarıyla böyleydi ama emin değilim.veya açıp kontrol edebilirsiniz yanıp yanmadığını.Ve evet statör yanarsa da ateşleme yapmaz.ama yinede azda olsa düzenli olmasa da ateşleme yapar.sadece motoru çalıştırmak için yeterli ateşleme yapamaz
    Voltmetre yok ama direnç ölçer var. neresinde motorun açıp kontrol edelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:39 ----------

Her zaman gittiğim ustaya gittim bobinini söktüm götürdüm kontrol etti çalışıyor. Beyni bozulmuş dedi. Mecbur Servis yolu gözüktü bize

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Sorun çözüldü arkadaşlar. Motorun ayağının müşürü bozulmuş ucuz kurtardık

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Sefa51 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Voltmetre yok ama direnç ölçer var. neresinde motorun açıp kontrol edelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:39 ----------

Her zaman gittiğim ustaya gittim bobinini söktüm götürdüm kontrol etti çalışıyor. Beyni bozulmuş dedi. Mecbur Servis yolu gözüktü bize

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Sorun çözüldü arkadaşlar. Motorun ayağının müşürü bozulmuş ucuz kurtardık
    Dikkat bu yontem stator sargisi tamamen yanmadan evvel test edilecek durumdur.!!!

Voltmetrenin +ucunu akunun + sina...- ucunu ise akunun -ucuna değdir

Motoru calistir.bu esnada ekranda 13.8 veya 14.2 V gormen lazim.deger daha dusukse sargilarda problem baslamis demektir.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat bu yontem stator sargisi tamamen yanmadan evvel test edilecek durumdur.!!!

Voltmetrenin +ucunu akunun + sina...- ucunu ise akunun -ucuna değdir

Motoru calistir.bu esnada ekranda 13.8 veya 14.2 V gormen lazim.deger daha dusukse sargilarda problem baslamis demektir.
    Zamanında direnç ölçer almıştım. Onla ölçülür mü?

Başlığı görünce ns200 vakası sandim yanilmisim hevesim kursagimda kaldı

2012 model motorumun aldığımdan beri hiç değiştirmediğim orijinal aküsünü biraz evvel ölçtüm.

Motor stopdayken çıkan değer

Motor çalışırken çıkan değer

İlgilenen yardımcı olan arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım ayaklığı indirince stop ettiren müşür bozulmuş iptal ettirdim. Sorun çözülmüştür. Akü değerlerine görede sargılarda bi problem gözükmüyor. Akü hala sıfır gibi. Herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)