Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bazıları yüzünden hepimizin adı çıkıyor!!Yapmayın Arkadaşlar!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Benim arabada da motorda da en büyük derdim kimsenin döner kavşak kurallarını bilmemesi.Geçen hafta ben de yatırdım motoru kavşağın içinde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Bu forumda nerde eşşek var gelip beni buluyor :D Mizah , ironi gibi başlıkları araştırıp ogrenıp daha sonrada hayatta bi yerlere geldıkten sonra eleştirel yorumlar atarsanız sevınırım :D

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ayna kıranlar iyi birşey yapıyormuş gibi kanalına yüklüyor sıkıştırdı beni bende aynayı kırdım diyor yorumlara bakıyorum eline sağlık abi,iyi yapmışsın abi üstelik hak verende çok ona hayret ediyorum
    Yorum yazan tayfa 10-15 yaş arası oluyor genelde

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim arabada da motorda da en büyük derdim kimsenin döner kavşak kurallarını bilmemesi.Geçen hafta ben de yatırdım motoru kavşağın içinde.
    İstanbulda hızlı gelen önce geçer kuralı var. Servis ve taksi varsa uzak durmak lazım. Minibüs de aynı şekilde
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Ulan yorumları okudum gidip herifi dövesim geldi.

Benim arabamda var motorlarımda.

Arabayla giderken motorları izleyerek ilerliyorum. Hata yapacaklarını hissedersem ona göre konumlanıyorum. Akan trafikte ilerleyen motor gördüğümde de bi şekilde arkasına geçip takip mesafesi bırakarak rahat olmalarını sağlıyorum.

Motorla giderkende sürekli defansif kullanıyorum, herkesi keserek ilerliyorum. Kendimi güvende hissetmessem hemen kaçıyorum. Yani dikkat etmek çok önemli. Kimsenin aynasını kırmayı onaylamıyorum. Çok sinirlendiysen indir döv malına ne zarar veriyon. Madem kırıyon niye kaçıyon?

Vallahi akılsızca işler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu forumda nerde eşşek var gelip beni buluyor :D Mizah , ironi gibi başlıkları araştırıp ogrenıp daha sonrada hayatta bi yerlere geldıkten sonra eleştirel yorumlar atarsanız sevınırım :D
    kardeş kusura bakma ama attığın mesajda ne bir mizah unsuru var, ne de bir ironi kırıntısı. dümdüz 'motorcular adam değildir' yazıp geçmişsin. o mesaja mutlaka birisi cevap yazacaktı. bunda kızacak ya da darılacak bir mevzu yok.
    gitaristgkn ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    Küba RazorE 100-Yamaha FZ6 Fazer
    Git öbür köşede oynaş, hadi kardeşim.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı ComputerEng. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Git öbür köşede oynaş, hadi kardeşim.
    Seni oynaştırırım kardeş adabınla dur yada gel floryaya bi çayımızı iç adap edep öğretelim sana
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Adamlar bu foruma gelip bunlar zaten birbirlerininde aynasını kırıyor dicek 😃
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Seni oynaştırırım kardeş adabınla dur yada gel floryaya bi çayımızı iç adap edep öğretelim sana
    He hocam he. Anca klavye delikanlılıgi. Konu klavyede ustalık olsaydı günde 1000 satır kod yazan ben seni sıraya dizerdim.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    01100010 01100101 01111001 01101100 01100101 01110010 00100000 01110011 01100001 01101011 01101001 01101110
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW S1000R
    He hocam he. Anca klavye delikanlılıgi. Konu klavyede ustalık olsaydı günde 1000 satır kod yazan ben seni sıraya dizerdim.
    Hahaha sadece gülüyorum burda sizi rencide etmek istemiyorum işini bilen birisi olsaydınız günde 1000 satır yazıp bu hayatı yaşamazdınız demekki günde bomboş 1000 satır yazıyorsunuz umarım ilerde dolu dolu 200 yazıp duzgun bi gelir elde edip güzel bi hayat yasarsınız

Motosikleti
    Hahaha sadece gülüyorum burda sizi rencide etmek istemiyorum işini bilen birisi olsaydınız günde 1000 satır yazıp bu hayatı yaşamazdınız demekki günde bomboş 1000 satır yazıyorsunuz umarım ilerde dolu dolu 200 yazıp duzgun bi gelir elde edip güzel bi hayat yasarsınız
    Rencide? Komiksin komik.. 4 aylık bir iş için geldiğim Antalya'da konaklıyorum şimdilik. Ve aslen nerede yaşadığımı nerde çalıştığımı bilmiyorsun sadece konuşuyorsun. Şuan kullandığın çoğu mobil uygulamanin veya internetten herhangi bişi alırken girdigin kredi kartı ödeme sisteminin 2006da ilk yapan 4 kişiden biriyim güzel hocam. Neyse bunları konusmak boş. Biz yine normal yaşantımıza bakalım. Kal sağlıcakla.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Rencide? Komiksin komik.. 4 aylık bir iş için geldiğim Antalya'da konaklıyorum şimdilik. Ve aslen nerede yaşadığımı nerde çalıştığımı bilmiyorsun sadece konuşuyorsun. Şuan kullandığın çoğu mobil uygulamanin veya internetten herhangi bişi alırken girdigin kredi kartı ödeme sisteminin 2006da ilk yapan 4 kişiden biriyim güzel hocam. Neyse bunları konusmak boş. Biz yine normal yaşantımıza bakalım. Kal sağlıcakla.
    Herzaman ilk yapan 2 veya 4 kişiden birisi olunur zaten aaa çok ayıp

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Konu açılmış iyi de olmuş. Sürekli aynı şey yaşanıyor. Pazar günü üç tane geri zekalı diyeyim, gerçekten de geri zekalılar çünkü, E-5 Çağlayan tarafında sıkışık yolda bağırta bağırta yanımdan geçtiler. Otomobillerin arasından slalom yapa yapa gittiler. Kendi adıma söyleyeyim, o sırada otomobilde olsam sinirlenirdim. Gerçi motosiklette de sinirlendim o ayrı. Hiç oradan buradan örnek vermeyelim, bu tipler yüzünden tüm motosikletçiler hedef haline geliyor.

eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Youtube'da bazen dolaşırken ben de saçma sapan videolara rastlıyorum. Dediğiniz gibi adam kafasına kamerayı takınca bi garipleşiyor, saçma sapan diyaloglara giriyor. Hele bazılarının Türkçesi de bozuk. Dediği anlaşılmıyor, hanzo gibi konuşuyor. Kaldırımdan gidiyor, ters yöne giriyor. Sağa sola laf yetiştiriyor. Cidden sinir bozucu çok fazla tip var.
    Ama kurunun yanında yaş da yanmasın. Lütfen motosiklet kullanıcılarının imajını zedelemeyelim.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben size ayna kırmaya çalışan kızlarımızı göstereyim;

videoyu 3:15'e çekin.

https://www.youtube.com/watch?v=MhrjDrHQ6GM

-Yahu her tartısmada ayna mı kırılmalı , içinde apaçi olan bir kız mış.. Ve illa her aradan motor geçecek diye bir şey yok bunu bilmek de lazım.

Hakikatten bu motor algısı bambaşka yere gidiyor. Gece 1 de egzoz bagırtmalar falan, yakışıyor mu millet uyurken..
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Geçenlerde önceden bir örnek vererek konu açmıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Arkadaşlar şimdi burayi herkes bilir motorcularinda uğradığı guzel bir mekandir.Ancak son zamanlardaki apaçi gençliği yüzünden insanlar artik serseri,pislik,hovarda gozuyle bakiyor motorculara ve haklilar.

Kafenin onunde cocuklar olmasina ragmen stoppie yapan pcx ler,teker yapmaya calisanlar,kesiciye sokmalar,ara gazi vermeler yuzunden duzgun adabiyla gelen motosiklet suruculeri bu apaciler yüzünden kotu bir duruma düşüyor.

İlerde komple motosiklet girişi yasaklanicak bu yuzden ve kurunun yaninda yaş'da yanacak.

Bu (ŞAHSEN)beni rahatsiz ediyor.

O yüzden burdan apaçi arkadaşlara sesleniyorum gidin boş egonuzu lutfen kendi aranizda tatmin edin ve etrafinizdaki insanlari ne tehlikeye atin nede gerçek motosiklet sürücülerine laf getirin burda.

FerhatKaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700 Deauville
    Mevzuya şöyle bakmak lazım .
    1- sığır her durumda sığır.. yani araba da kullansa motor da kullansa sığırlığın araç ile bir ilgisi yok.dolayısıyla motorcular şöyle arabacılar böyle demenin bir anlamı yok.Arabayla motoru görünce yol veren yanına yanaşmayan şeritte yer açan da var, motorla kırmızıda kalkmaya çalışan arabanın önüne atlayan yapan motorcuda var. Olayın araç ile ve araç sürücülerinin genel ismi ile ilgisi yok.

2-Sığırlık bir tür meselesi ,tavsiye ile düzelemez.. Yani aman bunu yapmayın lütfen dikkat edin demek ile düzelmez. zira türü o.Tür özelliğine göre davranıyor kendisi.

3-Genelleme yapmak çözüm arayan değil, suçlu arayanların yöntemidir.Yani kimi eleştireceğini bilemez hepsine çamur atar.Bunların bir önemi yok.Zira
    motosiklet süren ancak çok beyefendi olabilen binlerce insanın da var olabileceğine bakmadan sallamak ,"iksini sallandır bak bir daha yapıyorlar mı?" kafasının devamıdır.

4 -kısacası eğitim şart.sığırlarımıza sığırlıklarını yapacak uygun meralar yeşil alanlar şart.
    mavzer-i bunu beğendi.

ARAL70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorunun kaynağı eğitime kadar iner, Önce insana saygı duymayı ve sonra toplum içinde nasıl davranılacağı ( trafik, sosyal davranış) doğru dürüst öğretilmedi. Bunu böyle yap, şunu şöyle yap denildi durdu, ayrıca kurallara uymazsan karşılaşacağın cezalar caydıcıcı olmalı ki bir daha yapmamaya özen göster. Malesef her işimiz böyle, acı ama gerçek... Yurt dışında insanlar keyiflerinden kurallara uymuyor, en basit hatada bile yüksek cezaları var. Hele insana zarar vermenin cezası buradakilerin kaç katı...

Ve genelleme yapmak "tüm motorcular", "tüm araba sürücüleri" malesef en kolay suçlama yöntemi... Bu süreç, kapsamlı bir değişim göstermedikçe, böyle devam edecektir. O onu yaptı, ben de bunu yapayım gibi...

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Abi trafikte açarım müziğimi bana ne denileni duyarım nede kornayı. Açarım gazımı sollarım yavaşı. Kimseye tek kelime etmem içimden söverim. Bir tek su fışkırtanlara sesli sövüyorum onlarda duymuyor zaten. Kavgadan dövüşten korktuğumdan değil. Gerek yok kimin kim olduğunu bilemezsiniz boşu boşuna canınızdan olursunuz. Bir anlık sinirle neler olmuyor. Apacheeee arkadaşlara da ses çıkarmayın abuk sabuk araba kullananlara da ses çıkarmayın. Geçen birinden yol istedim abi biraz sağa yanaşırmısın bende geçeyim dedim. Adam hayır dedi peki dedim. Hareket edince solundan geçtim gittim. Orada tartışsak ne bileyim geçerken aynasına vursan zarar versem ne olacak. Hiç bir şey. O yine arkada kaldı trafikte ben geçtim gittim. O sinirden köpürdü ben güldüm geçtim. Zaten 2 tekerli bir tehlikeye biniyoruz daha da tehlileki yaşamayın. Özelikle istanbul sürücüleri.

Hadi tekeriniz düz bassın. Sakın ha patlamasın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler