Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başıma Geldi sizce ne olur ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    O vurduğun tampon değil farkındasın di mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BasıkÇocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Canavar Drift
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O vurduğun tampon değil farkındasın di mi?
    Konunun başına bakarsan nereye vurduğumu anlarsın . Tampon çamurluk iç kısmında su haznesi falan kırılmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

https://i.hizliresim.com/zMyd7O.jpg

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Araba honda servisi arayıp fiyat isteyebilirsin ama honda kazıktır. Ankarada çok iyi ustalar var güzelce anlatın sigortanın ödeme yapmayacağını felan anlaşmak en iyisi

Motosikleti
    150 Canavar Drift
    Aradım adam anlaşmıo illa yetkili servise gidip 7.000 tl masraf yaptıracak .

Motosikleti
    MT-07
    Benim bildiğim arabanın hasar sicilinde bu masraf gözükmez. Motorun siciline yazılmıyor mu masrafı?

Motosikleti
    150 Canavar Drift
    Benim bildiğim arabanın hasar sicilinde bu masraf gözükmez. Motorun siciline yazılmıyor mu masrafı?
    Bilmiom anlamıom fazla ya

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Ters yöne giriyorsan haketmişindir kusura bakma ben 20 mt ters yön gitmek yerine 3 km den dönüyorum
    YasinC bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Olması gereken;

* A1 sınıfı ehliyetiniz, kazaya karıştığınız aracı kullanmanıza yetmediğinden ehliyetsiz muamelesi görür ve 2018TL(evet, bu seneki ceza miktarı yıl ile aynı) ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza alırsınız.

* Trafik sigortanız ehliyetiniz yetersiz oılduğundan karşı tarafın zararını karşılamayabilir, karşılasa da sizden bu rakkamı tekrar isteyecektir. Usüle aykırı davranır ve ödemezseniz dava açılır, mahkeme masrafları ile birlikte ödemek zorunda kalırsınız.

Mantıklı çözüm;

Kazaya karıştığınız vatandaşı arayın ve durumu anlatın, rica edin, hasarı elden karşılamak istediğinizi belirtin. Kabul ederek risk alacağını düşünmüyorum ancak kabul ederse size büyük iyilik yapmış olur. Hem ehliyetten kaynaklı ödeyeceğiniz ceza miktarı da cebinizde kalır.

Ayrıca ruhsat sahibi siz değildeniz ruhsat sahibine de ayrıca aynı meblağda ceza kesilmesi muhtemeldir.

En azından yaralanma/ölüm gibi bir durum söz konusu değil, size birşey olmamış. Geçmiş olsun diyelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Ayrıca karşı taraf aracında oluşan değer kaybı nedeni ile de ayrıca talepte bulunacak ve değer kaybını senden veya sigortadan alacaktır.

Değer kaybını sigorta karşılayacağı ve ikinci el satışında bu nedenle değer kaybı olsa dahi bunun parasını çok öncesinde almış olacağından onun için farketmez. Karşı taraf ucuza kapatmaya değil, aracı eksiksiz ve orjinal parçaları ile yetkili serviste tamire karar vererek aracının ikinci el değerini de bir nebze olsun yüksek tutmaya çalışacaktır.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olması gereken;

* A1 sınıfı ehliyetiniz, kazaya karıştığınız aracı kullanmanıza yetmediğinden ehliyetsiz muamelesi görür ve 2018TL(evet, bu seneki ceza miktarı yıl ile aynı) ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza alırsınız.

* Trafik sigortanız ehliyetiniz yetersiz oılduğundan karşı tarafın zararını karşılamayabilir, karşılasa da sizden bu rakkamı tekrar isteyecektir. Usüle aykırı davranır ve ödemezseniz dava açılır, mahkeme masrafları ile birlikte ödemek zorunda kalırsınız.

Mantıklı çözüm;

Kazaya karıştığınız vatandaşı arayın ve durumu anlatın, rica edin, hasarı elden karşılamak istediğinizi belirtin. Kabul ederek risk alacağını düşünmüyorum ancak kabul ederse size büyük iyilik yapmış olur. Hem ehliyetten kaynaklı ödeyeceğiniz ceza miktarı da cebinizde kalır.

Ayrıca ruhsat sahibi siz değildeniz ruhsat sahibine de ayrıca aynı meblağda ceza kesilmesi muhtemeldir.

En azından yaralanma/ölüm gibi bir durum söz konusu değil, size birşey olmamış. Geçmiş olsun diyelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Ayrıca karşı taraf aracında oluşan değer kaybı nedeni ile de ayrıca talepte bulunacak ve değer kaybını senden veya sigortadan alacaktır.

Değer kaybını sigorta karşılayacağı ve ikinci el satışında bu nedenle değer kaybı olsa dahi bunun parasını çok öncesinde almış olacağından onun için farketmez. Karşı taraf ucuza kapatmaya değil, aracı eksiksiz ve orjinal parçaları ile yetkili serviste tamire karar vererek aracının ikinci el değerini de bir nebze olsun yüksek tutmaya çalışacaktır.
    Hocalar niye kendinizi yoruyorsunuz?
    Buna ayırdığınız zamanda gidin zincirinizi yağlayın.
    Akıl verip böyle basıklardan kurtulmak mümkün değil, yarın gelip sizi seçebilirler.
    Çeksin cezasını.!! Bak zaman harcadım..

Motosikleti
    Lifan Tay 100 / Pulsar 200 NS
    adam vurduğum araba citroen 2005 model demiş sonra honda fotoğrafı atıyor sizde bu adama cevap veriyorsunuz adam baştan aşağı troll

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocalar niye kendinizi yoruyorsunuz?
    Buna ayırdığınız zamanda gidin zincirinizi yağlayın.
    Akıl verip böyle basıklardan kurtulmak mümkün değil, yarın gelip sizi seçebilirler.
    Çeksin cezasını.!! Bak zaman harcadım..
    Haklısında hatasını anlamıştır inşallah bi daha ters yönden 1m gitmez hem de yetersiz ehliyet ile araç başına geçmez. Yani bir musibet ile 2 ders almıştır inşallah.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    sana olay esnasında memurlar yetersiz ehliyetten ceza yazmadılarsa bundan sonra ceza falan yazmazlar bu bir,ikincisi kaza raporu tutmuşsunuz zaten sigorta şirketi a1 ehliyetle o motoru kullanıp kullanamayacağının araştırmasını yapacak kadar uğraşmaz,bence bekle kulağının üstüne yat ne çıkacak görürsün.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı ftkrblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana olay esnasında memurlar yetersiz ehliyetten ceza yazmadılarsa bundan sonra ceza falan yazmazlar bu bir,ikincisi kaza raporu tutmuşsunuz zaten sigorta şirketi a1 ehliyetle o motoru kullanıp kullanamayacağının araştırmasını yapacak kadar uğraşmaz,bence bekle kulağının üstüne yat ne çıkacak görürsün.
    Sanırım bu mesajı okumadınız.
    "Adamı aradık getir burda yaptıralım diyoz inadına ben ankarada yetkili servise yaptırıcam diyor .
    Yetkili servisde nerden baksan 7-8 bin lira fiyat çeker
    Sigortayı aradım o da parayı rücu yoluyla sen ödicen diyo ."

Sigorta para ödememek için yapması gereken her şeyi araştırır. Kendi ödeyecek olsa hasarı düşürmeye çalışır burda bir zaaf olduğu ortada ve o parayı rücu yoluyla alacağı belli. Yapması gerekeni yapmış ama araç sahibi biraz ketum davranmış yetkili serviste ısrar ettiğine göre çok da inandırıcı gelmemiş demek ki bu konuşma. Artık yalvar yakar son bir kez daha konuşmakta ve babayı devreye sokmakta yarar var. Yani çocuk adamla muhattap olursa olmaz bu işler. Belki yüz yüze konuşmakta fayda olabilir. Şahsen benim arabama ehliyetsiz 18 yaşını yeni doldurmuş birisi çarpsa benim de cevabım aynı olur. Ne uğraşıcam yetkisiz servislerin amele tipli sanayi ustalarının düzgün iş yapmasını bekleyemem. Bir de arabamda değer kaybı olacak hasardan dolayı. Eksper raporu yetkili serviste yaptırmayı uygun görüyorsa çok da yapacak bir şey yok. Artık motoru satıp kredi mi çekersiniz bilmem bu hasar eninde sonunda ödenecek. Param yok deyip işin içinden çıkamazsınız. Yoksa hacize kadar gider bu iş.
    Burada olay esnasında polis gelip de elinize yetersiz ehliyetten ötürü ceza makbuzu tutuşturmadıysa ceza falan gelmez. Kaza yapmak da cezaya sebep olamaz. bilmem ne kadar ceza gelir diyenleri anlamıyorum. Burda sadece karşı tarafa verilen hasar ödenecek o belli bir şey.

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Polis kaza raporu tutarken ehliyetsizlikten ceza yazmadıysa gelmez herhalde.

Çoğu kişinin dediği gibi polis ehliyetsizlikten ceza yazmadı ama sigortacı parayı ödememek için olayı kırk kere incelediği için ve tabi ki sizin ehliyetiniz yetersiz olması gibi bir durum söz konusu olduğu için kazayı ödememekle haklı.

Umarım bu kaza sizi akıllandırmıştır. Hem A1 ehliyetle 150cc, hem ters şeritten girmek ama ona rağmen sigortaya laf atma hiçbirşeyi karşılamıyor diye. Tabi karşılamaz hata 1 değil, 2 değil şükret ki polis ehliyetsizlikten ceza yazıp motoru çektirmemiş.

Motosikleti
    150 Canavar Drift
    Oooooooofffffff kafayı yicem

Motosikleti
    150 Canavar Drift
    Sonuç : 10.000 tl masraf kitlediler .

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Alıntı BasıkÇocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuç : 10.000 tl masraf kitlediler .
    Saçmalık ya valla saçmalık

ehliyetin yeterli sınıfta olmadığı için öncelikle oradan bir ceza yersin. ardından sigorta şirketi masrafı senden tahsil eder. eğer sigorta experi bir polisi uyandırırsa bu ehliyet mevzusundan başın baya ağrıyabilir. ters yön konusuna hiç girmiyorum. eğer sen ters yönden gidiyorsan verilen her cezaya layıksın

Motosikleti
    MT-07
    Ters yöne girer, ehliyetinin yetmediği araç kullanır, umursamazlık yaparsan 10000tl kitlediler, şanslıyımki başıma başka iş gelmedi die dua etmen lazımken halen saçmalık vs diyorsun. Ters yönde yaralanmalı veya ölümlü kazaya karışsan şimdi hapiste çürüyordun bir hiç uğrana!!!

Trafiğe kapalı alanda bile sürebileceğim araçlar varken ehliyetim yok die onun operatörünü bekliyorum ben.

1 müsibet 1000 nasihattan iyidir. Gelecekte senin yararına bir tecrübe olarak bak...
    levend84 ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Motosikleti
    150 Canavar Drift
    Ters yöne girer, ehliyetinin yetmediği araç kullanır, umursamazlık yaparsan 10000tl kitlediler, şanslıyımki başıma başka iş gelmedi die dua etmen lazımken halen saçmalık vs diyorsun. Ters yönde yaralanmalı veya ölümlü kazaya karışsan şimdi hapiste çürüyordun bir hiç uğrana!!!

Trafiğe kapalı alanda bile sürebileceğim araçlar varken ehliyetim yok die onun operatörünü bekliyorum ben.

1 müsibet 1000 nasihattan iyidir. Gelecekte senin yararına bir tecrübe olarak bak...
    Aynen kral doğru söyledin

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu araç için senden değer kaybı talep edeceklerini sanmıyorum.Değer kaybı şartları aracın yaşına bağlı olarak talep ediliyor.Polis sana kaza sonrası ceza yazmadı ise ondan sonrada ceza gelmez.Bu durumu ailen bilmiyorsa onlara anlat.Ailenden iyi kimse yardımcı olamaz.Bu arabanın tamponu veya çamurluğu eşşek yükü ile para değil 10,000-tl hasar kaydını çıkaran adamı ibreti alem için falakaya yatırmak lazım.Satsan arabanın kendi kaç para.Eski model bir araç.Sen çarptın bu altın oldu orası ayrı.Bu cg leri hiç sevmiyorum.Egzosu delerler ters yöne girerler geceleri adamı uyutmazlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:06 ----------

Alıntı BasıkÇocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen kral doğru söyledin
    Ben birkere beklemedim.Otomatik loader vardı lastikli.Rampa yukarı çıktık dönüşte hızı fazla kaçırmışım durduranakadar ne çektim.Ondan beri ehliyetim olmayan araca binmem.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)