Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Herşeyin bir ilki varmış.. Sola yatma içerir.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Peugeot 103
    Geçmiş olsun, vardır bir hayırı siz üzülmeyin belki böyle olmasaydı çok daha kötü şeyler olacaktı. Gördüğüm kadarıyla grenajlarda kırık çıkık yok geri kalanının da çok mühim olduğunu düşünmüyorum, bi boyattığınızda çiçek gibi olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    geçmiş olsun...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Eksik olmayın arkadaşlar, koruma takozu yok ama orta sehpanın demiri ve gidon topuzu korudu bi nebze motoru. Gidon topuzunu şiddetle tavsiye ederim.

Her şeyde vardır bi hayır diye bakıyorum bende, viraj yapmak için gidiyorduk, muhtemelen tracer900 vs vfr800 olaylarınada girerdik daha büyük bi kazadan kurtulduk belki diyorum.
    Çok daha büyüğünü en samimi arkadaşlarımdan biri yaşadı bi kaç ay önce 2 bacağınıda bükemiyo şu an, onu görmüş yaşadıklarını bilmiş olmama rağmen bu olay başıma geldi. Demekki bazı şeylerden ders alamadık. Ybr125 lede tapagaz gidiyordum, duke 200 lede, mt07ilede vfrlada..
    İnsan başına gelene kadar ben düşmem bana birşey olmaz, düşenler aptallıklarından düşüyor vs diyor kendi kendine ama alakası yok. 1sn lik yanlış karar sizi yolun dışına atıyor. 2 kez motoru yatırıp arka frene basmaya çalıştım ama arka teker kitleyince ayağımı çektim, ilkinde tekrar yatırmaktan vaz geçip ön frene asılsam belki motosikleti durdurabilirdim veya daaiha yavaş düşerdim ama o an düşünemiyosunuz.

Ön fren kadar arka frendeki abs de mühimmiş bunu anladım 😊

Yolumda kapanmıştı ama şansımı zorladım olan oldu, Allah hepimizi beterinden korusun.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Geçmiş olsun hocam allah beterinden saklasın

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Geçmiş olsun.
    Acele etmemek lazım.

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Geçmiş olsun, umarım en kısa sürede eski sağlık formunuza kavuşursunuz.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Geçmiş olsun Allah acil şifalar versin.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    "İnsan başına gelene kadar ben düşmem bana birşey olmaz, düşenler aptallıklarından düşüyor vs diyor"
    İkarus sendromuna yakalanmissiniz gibi gözüküyor

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Geçmiş olsun bence ucuz atlatılmış bir kaza, bundan sonra daha dikkatli olmak şart.

Bu arada vf800 gibi makina kullanırken LS2 gibi dip segment bir kask hiç olmamış, o makinanın gücünü kullandığın anda kafan en az x-lite orta segment bir kask olmalı, ekipmanın full sanıyorsun ama bence kask eksik.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Çok geçmiş olsun ucuz atlatmışsın.
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun bence ucuz atlatılmış bir kaza, bundan sonra daha dikkatli olmak şart.

Bu arada vf800 gibi makina kullanırken LS2 gibi dip segment bir kask hiç olmamış, o makinanın gücünü kullandığın anda kafan en az x-lite orta segment bir kask olmalı, ekipmanın full sanıyorsun ama bence kask eksik.
    Qwest kullanıyorum sabah erken çıktığım için kendi kaskımı bulmayıp eşimin kaskını almıştım. O hiç giymediği için hep sabit yerde duruyor 😊

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Geçmiş olsun hocam üzüldüm Allah beterinden korusun en kötüsü bu olsun.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Adam kafasını kaldırıma vurmuş problem yaşamamamış.Kask görevini yapmış işte ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "İnsan başına gelene kadar ben düşmem bana birşey olmaz, düşenler aptallıklarından düşüyor vs diyor"
    İkarus sendromuna yakalanmissiniz gibi gözüküyor
    Sanırım öyle oldu, dersimizi aldığımıza göre son bulmuştur diye ümit ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görevini çok iyi şekilde yaptı kask, resimlerde gözüküyor yol ortasındaki kaldırımın kenarına kafa attım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim. Ekipmanlarım tam anlamıyla görevini yerine getirdi, ufacık çizik dahi yok vücutta, omzumun üzerine ters düştüğüm için köprücük kemiğim kırılmış.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşın o esnada hızı yüksek değil fren yapıyor, ls2 kask eğer ki motorun gücününü gösterdiği bir esnada korumaya çalışsaydı görev falan yapamazdı, yani bir şeyi anlamakta neden ısrar edilir, biraz üzerinde düşünülmez anlamak zor! ls2 kaskı düşük seviye bir kasktır! düşük süratlerde görevini yapabilir ama vf800 ile işe yaramaz, sonuçta en sonunda gaz açacaksın.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun Serkan .

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş çuvalla para verip ekipman alıyoruz sonra en ufak kazada bir taraflarımız kırılıyor. Yıllardır bu motor işine kafa yorarım ben bu ekipmanların çok bir boka yaradığını hiç göremedim. Sadece sürtünme yanıklarına karşı koruyucu Kırık çıkığa karşı bir boka yaramıyor.

Geçmiş olsun

(Kask hariç)

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Geçmiş olsun hocam.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun, hız yüksek değilmiş anladığım kadariyla, kırık olması kötü olmuş.Yine de bu kazayi hayirli tarafindan düşün üzme kendini.Acil şifalar diliyorum..

Aslında önceden aldığımız kararlara uymamız lazim ( sinirli kullanmamak, tapagaz kullanmamak gibi) ama yapiyoruz çoğumuz,hangi akla hizmet bilmiyorum iki günde saçmasapan bi uçyuz km yol yaptım, şehirdışı olsa gam yemem nerdeyse hep tapagaz,yarı apaçi kullanım.. eve gelince aklım başıma geldi herzamanki gibi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok merak ettim yüksek hızda koruyacak kask hangisiymis. Çok değil otomobillerin testlerinde yapılan 60km hız ile hangi kask ile çarpınca hayatta kalınıyormuş?

Ls2 ff323 ile ls2 ff350 aynı mı? Yada şöyle sorayım ls2 deki fiberglass veyahut carbonfiber ile arai, shoei kasktaki carbon veya fiberglassın farkı nedir?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)