Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çaldığı Motosikleti 4 Gün Sonra Pişman Olup Bir Notla Geri Bırakltı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bursa’nın İnegöl ilçesinde meydana gelen ilginç olayda hırsız, pişman olup 4 gün önce çaldığı motosikleti sahibinin işyerinin önüne mektup yazarak geri bıraktı. Motosikletine kavuşan Yavuz Arı ise hırsızı affettiğini sosyal medyadan duyurdu.

Olay, 4 gün önce Bursa 'nın İnegöl ilçesinde bulunan Mobilya Sanayisi 26. Sokak üzerinde Yavuz Arı’ya ait büfenin önünde meydana geldi. Motosikletiyle büfesine giden Arı, içeride çalıştığı sırada kimliği belirsiz kişi tarafından motoru çalındı. Akşam atölyesini kapatıp evine gitmek isteyen Yavuz Arı, motosikletinin çalındığını fark etti. Polise şikayette bulunmayan Arı, 4 gün sonra ilginç bir olayla karşılaştı. Bu sabah iş yerine giden Arı, motosikletinin büfesinin önünde durduğunu, üzerinde de bir not olduğunu gördü.

'BEN HAYATTAN DERSİMİ ALDIM'

Yavuz Arı'dan kendisini affetmesini isteyen hırsız, yazdığı notta, "Selamün aleyküm abi. Öncelikle mübarek ellerinden öperim. Şeytana uydum affet beni. Vicdan azabı çekiyorum, Allah beni ıslah etsin. Senin canını sıktığım her günün yüz katı dua edeceğim. Verdiğim zararı en kısa sürede çalışıp sana ulaştıracağım. Hakkını helal et. Ben hayattan dersimi aldım. Umarım sende büyüklüğünü gösterirsin. Allah seni benim gibi şeytana uyanlarla karşılaştırmasın. İnan Allah’a böyle biri değilim bir anda oldu. Özür dilerim tekrar ellerinden öperim" ifadelerini kullandı.

HIRSIZI AFFETTİ

Motosikletine kavuşan Yavuz Arı, sosyal medya hesabından motosikletinin ve hırsızın mektubunu paylaşıp, hırsızı affettiğini dile getirdi. Hırsıza sosyal medya hesabından mesaj veren Yavuz Arı, "Motoru eski haline getirdim. Hırsızın tufası bin 205 TL. Mektup yazmış sağ olsun ama masrafları ulaştıracakmış. Arkadaşlar benim hırsız çok pişman olmuş. Ben onu affettim, Allah da onu affetsin" dedi.
    saskin18 bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne oldu da çaldı ki acaba? Umarım yalan değildir, daha büyük soygun için yapılan bir acıtasyon değildir.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak hele bak, bir de1.205 lira masraf çıkarmış. yok öyle 'ben pişman oldum, allah affetsin' falan, paşa paşa cezasını çekmeli.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bursa’da bir hırsız çaldığı motosikleti pişmanlık notuyla geri getirdi
    Bursa'da İnegöl ilçesinde meydana gelen ilginç olayda hırsız, pişman olup 4 gün önce çaldığı motosikleti sahibinin işyerinin önüne mektup yazarak geri bıraktı. Motosikletine kavuşan şehit babası Yavuz Arı ise hırsızı affettiğini sosyal medyadan duyurdu.

Olay, 4 gün önce Bursa’nın İnegöl ilçesinde bulunan Mobilya Sanayisi 26. Sokak üzerinde Yavuz Arı´ya ait büfenin önünde meydana geldi. Motosikletiyle büfesine giden Arı, içeride çalıştığı sırada kimliği belirsiz kişi tarafından motoru çalındı. Akşam atölyesini kapatıp evine gitmek isteyen Yavuz Arı, motosikletinin çalındığını fark etti. Polise şikayette bulunmayan Arı, 4 gün sonra ilginç bir olayla karşılaştı. Bu sabah iş yerine giden Arı, motosikletinin büfesinin önünde durduğunu, üzerinde de bir not olduğunu gördü.

‘BEN HAYATTAN DERSİMİ ALDIM’

Yavuz Arı’dan kendisini affetmesini isteyen hırsız, yazdığı notta, “Selamün aleyküm abi. Öncelikle mübarek ellerinden öperim. Şeytana uydum affet beni. Vicdan azabı çekiyorum, Allah beni ıslah etsin. Senin canını sıktığım her günün yüz katı dua edeceğim. Verdiğim zararı en kısa sürede çalışıp sana ulaştıracağım. Hakkını helal et. Ben hayattan dersimi aldım. Umarım sende büyüklüğünü gösterirsin. Allah seni benim gibi şeytana uyanlarla karşılaştırmasın. İnan Allah´a böyle biri değilim bir anda oldu. Özür dilerim tekrar ellerinden öperim” ifadelerini kullandı.

HIRSIZI AFFETTİ

Motosikletine kavuşan Yavuz Arı, sosyal medya hesabından motosikletinin ve hırsızın mektubunu paylaşıp, hırsızı affettiğini dile getirdi. Hırsıza sosyal medya hesabından mesaj veren Yavuz Arı, “Motoru eski haline getirdim. Hırsızın tufası bin 205 TL. Mektup yazmış sağ olsun ama masrafları ulaştıracakmış. Arkadaşlar benim hırsız çok pişman olmuş. Ben onu affettim, Allah da onu affetsin” dedi.

Öte yandan, Yavuz Arı’nın 2009 yılında Hakkâri Dağ Komando Taburu’nda şehit düşen Ümit Arı´nın babası olduğu öğrenildi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

Bu edit niye yok la :/
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

dinlerin dünyaya tek faydası bu olsa gerek. vicdan azabı ve ahiret korkusu ile insanları doğru yola* sokmak.
    *doğru yol neyse artık..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bir anda oldu olmaz dediğim herşey, hangi şarkıda duyduydum ben bunu yaa?

edit: nerden düştüm bu belaya diye devam ediyordu şarkı hatırladım (hergün dinlediğim şarkı)

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Gündüz vakti büfenin önünden motorun çalınıyor, polise şikayette bulunmuyorsun, motor 4 gün sonra geri geliyor, üzerinde bir not beni affet.
    Not kağıdını sosyal medyada yayınla like butonu çöksün.
    jimi_hendrix, saskin18 ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Çaldığı motorla kanunsuz işe karışmadığı ne malum

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu motora 1205 TL.lik hasar verebilmek bir başarı. 1205 TL hasar verip motoru yürütüp geri getirmek daha da büyük bir başarı.
    saskin18 bunu beğendi.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu motora 1205 TL.lik hasar verebilmek bir başarı. 1205 TL hasar verip motoru yürütüp geri getirmek daha da büyük bir başarı.
    205TL, 1205 değil. :D
    Taklitler Aslını Yüceltir!

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    205TL, 1205 değil. :D
    "Hırsızın tufası bin 205 TL" yazmış

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gündüz vakti büfenin önünden motorun çalınıyor, polise şikayette bulunmuyorsun, motor 4 gün sonra geri geliyor, üzerinde bir not beni affet.
    Not kağıdını sosyal medyada yayınla like butonu çöksün.
    Memleket bitmiş abi, burdan bu anlam çıkıyor...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memleket bitmiş abi, burdan bu anlam çıkıyor...
    mustick'in yorumundan benim çıkardığım anlam; "rant yapsın haber olsun diye uydurulmuş bir olay"

yani uydurma bir haber olabilir. hem o motorun neresine hasar açtıda 1205 lira tuttu acaba? görünürde bir şey yok gibi. gerçi incelemedim yani toplasan 2 saniye bakmışımdır
    mustick bunu beğendi.

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Teker yapıp motoru redline mı soktu krankı pistonu mu zarar gördü acaba

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Motor sahibi şikayet etmediğine göre sözü geçen t.şşaklı biri bence orada.Hırsızda sahibini öğrenince korkudan geri bıraktı yüksek ihtimalle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)