Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce hangi 150cc motosikleti tercih etmeliyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Arkadaşlar engin tecrübelerinize ve önerilerinize ihtiyacım var. Almayı düşündüğüm motoru günlük işe gidip gelmek için kullanacağım. Temel kriterlerim düşük yakıt tüketimi, konfor ve 90-100 km/h hızlara çok yüksek devirlerde çıkmamasıdır. Bulduğum motosikletlerin markaları ve model yılları aşağıdaki gibidir. Bütçe ekipman hariç 5000 TL olduğu için ve En fazla 1 veya 2 yıl kullandıktan sonra satıp büyütmeyi planladığım için düşük model yüksek kilometrede olacağından japon motorlarını eledim. Satarken zarar ettirmeyecek ve kısa sürede satılacak ve deyim yerinde ise başımı en az ağrıtacak motor sizce hangisidir. Listede bulunmayan ve önerebileceğiniz başka bir marka mevcut ise yazmanızı rica ediyorum.

Mondial Mh drift 150 2016
    Mondial 150 mcx 2016
    Mondial z-one 150 2017
    Rks Titanic 150 2014
    Bajaj Discovery 150f 2015

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    tek gerçek cbf
    FatihC ve Stock Sever bunu beğendiler.

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Bu bütçe ile ancak düşük model ve yüksek kilometrelerde Cbf 150 alınabilir bu durumda düşündürüyor beni.
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Motosikleti
    Honda CBF 150
    biraz takip edersen bulabilirsin bence temiz cbf
    FatihC bunu beğendi.

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    peki kaç modelden düşük ve kaç kilometreden yüksek almamalı?
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    90-100 de hepsi yüksek devir çevirir maalesef Ama konfor dediğin zaman kesinlikle cbf 150 derim
    FatihC bunu beğendi.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    konfordan biraz fedakarlık yapıp apache al
    FatihC bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    150 cc'de 100'ü ancak gazı sonuna kadar açtığında görürsün... Rüzgarı arkana alır, racingciler gibi üstüne yumulursan, de hadi 104, 105.. Bayır aşağı görüp göreceğin 124 Km/h, o da ancak kilometrelerce uzayıp giden Denizli çevre yolunun yokuş aşağı bölümünde, anlık olarak; yokuş aşağının bitip de yokuş yukarının başlamasına yakın...

Diyeceğim o ki, işe sadece şehir içinde kalarak değil de ortalama hızın 80-90 Km/h olduğu çevre yoluna da çıkarak gidip gelecekseniz ve tecrübeniz de varsa en az bir 250 cc'lik almanız. O da 5 binlik bütçelere muhtemelen zor olur.. 8-10 arası bulunabilir.

Diğer taraftan, 150 cc'likler içinde elbette Kuba CR1'i tavsyie ederim. Şehir içi kıvraktır. Yakıtı iyidir. Parçası ucuzdur. Servisi yaygındır. Periyodik bakımları hesaplıdır.

Güvenli sürüşler.
    FatihC bunu beğendi.

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90-100 de hepsi yüksek devir çevirir maalesef Ama konfor dediğin zaman kesinlikle cbf 150 derim
    Yüksek devirden kastım 9-10 bin devirlerdi, Eğer dediğiniz gibi ise bu benim için bir dezavantajdır. Sonuçta günlük yaklaşık 60 kilometre yol katedeceğim yüksek devirlerde ses rahatsız edici olur diye düşünüyorum.

Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konfordan biraz fedakarlık yapıp apache al
    Apache'de güzel motor fakat 2. eli zayıf diye uyardılar beni.

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 cc'de 100'ü ancak gazı sonuna kadar açtığında görürsün... Rüzgarı arkana alır, racingciler gibi üstüne yumulursan, de hadi 104, 105.. Bayır aşağı görüp göreceğin 124 Km/h, o da ancak kilometrelerce uzayıp giden Denizli çevre yolunun yokuş aşağı bölümünde, anlık olarak; yokuş aşağının bitip de yokuş yukarının başlamasına yakın...

Diyeceğim o ki, işe sadece şehir içinde kalarak değil de ortalama hızın 80-90 Km/h olduğu çevre yoluna da çıkarak gidip gelecekseniz ve tecrübeniz de varsa en az bir 250 cc'lik almanız. O da 5 binlik bütçelere muhtemelen zor olur.. 8-10 arası bulunabilir.

Diğer taraftan, 150 cc'likler içinde elbette Kuba CR1'i tavsyie ederim. Şehir içi kıvraktır. Yakıtı iyidir. Parçası ucuzdur. Servisi yaygındır. Periyodik bakımları hesaplıdır.

Güvenli sürüşler.
    Üstadım Bütçe sebebi ile 250CC grubunda sadece düşük model cruiser motosikletler mevcut fakat performansları düşük ve tarzı bana uygun değil maalesef. Kuba CR-1'i incelemeye alıyorum.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler...

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    FatihC bunu beğendi.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    RKS Titanic 150 S modeline bi bakın derim kuba ve mondial sağlamlığında bi motordur hatta kubadan bi tık öndedir diyebilirim
    FatihC ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    5.500 lira ya sıfır bir mondial vulture al bak keyfine. Hem sıfır binmiş olursun.
    FatihC bunu beğendi.

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Arkadaşlar 0 km mondial mh 150 drift aldım. Değerli Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 0 km mondial mh 150 drift aldım. Değerli Yorumlarınız için teşekkür ederim.
    sıfır almak ile doğru yapmışşın herkes 2. el japon diyorda nasıl binildiği bakım yapıldığı belli olmayan motoru ben istemem...
    FatihC bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)