Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigortasız araç satışı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonDarBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial UAG 100C 2018 MODEL
    Diğer motosikletimin trafik sigortasını yaptırmıştım 7 gün önce dün iptalini gerçekleştirdim plaka ruhsat var noter satışlı arkadaşa devredicem sigortasız aracın satışını yapabilirmiyim? herhangir bir cezası borcu yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    starvays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750x

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    peki motoru sıfır alırken nasıl oluyor illa ilk alırken mi yaptıracağız ruhsat çıkartırken sigorta olmayınca ruhsat vermiyorlarmış doğrumu

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Önceden pek önemli değildi ama şimdi mecburi kılıyorlar, sigortasız araç satışı yapılmıyor.

Birde sigorta şirketleri sigorta yaparken, satış için mi sigorta yaptırıyorsunuz diye soruyorlar, evet derseniz sigortanızı yapmıyorlar, sakın satış için yaptırıyorum demeyin, hatta mümkünse polis çevirmesine yakalandım, acil sigorta yaptırmam lazım deyin.

Noterde yapılan satış sonrası noter ruhsatı hemen veriyor, plaka değişimi isterseniz ruhsat karakoldan veriliyor.

Noter sigorta sormadı ama sigorta sistemden görünüyor dedi aldığım aracın sigortası vardı. Şart mı bilmiyorum. Satıcı sigortayı hemen iptal etti ama ben 1 hafta sonra sigorta daha yaptırmayan muayeneye girdim sorun çıkmadı. Plaka değişimi istedim araç alırken noter eski plakaları istedi teslim ettik. Ruhsatı hemen verdi. Birde plaka değişimi istediğim için sistemden otomatik plaka verdi o plaka için plaka basım belgesi verdi noter onunla plaka bastırdık. 2 ay önce.

satış yapmadan nasıl iptal ettirdiniz sigortayı

SonDarBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial UAG 100C 2018 MODEL
    Bugün notere gittim motosikletin satışını vermek için noterci arkadaş satışı yapmadı trafik sigortasını yaptırmam gerekli oldğunu söyledi mecburen yaptırıp satışı verdim sonradan iptalini gerçekleştirdim sigortanın yani kısa ve net sigortasız araç satılmıyor öğrenmiş oldm teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)