Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Bayiliği

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,
    Yamaha bayilik şartlarının neler olduğunu bilen var mı? Günümüzün döviz kurlarında bu iş yapılır mı? Yani bu işe sermaye yatırmak mantıklı bir iş olur mu?
    Bayilik yapan arkadaşlarımız varsa yorum yaparsa sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

Bayilik açacağımdan değil merak ediyorum sadece bayiler bu döviz kurlarına rağmen nasıl kazanıyor diye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Geçtiğimiz cumartesi yamaha daytona uğradım öylesine mt 09 a falan baktım motorlar çok güzel ama fiyatlar malum.

Sordum satış personeline isler nasil diye bu %20 vergi işleri bitirdi dedi sadece motosiklet değil otomobil satışlarında da ciddi düşüş var hayırlısı diyelim

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Napster1910 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Yamaha bayilik şartlarının neler olduğunu bilen var mı? Günümüzün döviz kurlarında bu iş yapılır mı? Yani bu işe sermaye yatırmak mantıklı bir iş olur mu?
    Bayilik yapan arkadaşlarımız varsa yorum yaparsa sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

Bayilik açacağımdan değil merak ediyorum sadece bayiler bu döviz kurlarına rağmen nasıl kazanıyor diye
    yüksek sermaye isteyen bir iş. yamaha bayilik için belirli şartlar ister, teminat ister; satış, servis, ikinci el ve yedek parça satacak yağlı bir bubayiğit değilsen bekleme yapma derim.

Motosikleti
    xmax250
    otomotiv sektoru de sattıgı otomobilden cok fazla kar etmez (bayii olarak)
    sattıgı akseuar, yedek parca ve servis işinden kazanır asıl olarak..

motosiklet bayii leri de bu alanlardan kazanır daha çok bildigim kadarıyla..

meslek olarak alakam yok sadece mantık ve gözleme dayanır bu yorumum...

şuan ki durumdan bahsedersek hangi sektör bu kurlardan memnun ki motosiklet bayii leri de memnun olsun

not: yatırım yapacak olsam şu dönem de bu sektöre yatırım yapmam.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Ben ticaret ten anlayan biri değilim. Lanet olsunki giderim fabrikaya 8 saat deli gibi kafa bile çevirmeden bant sisteminde çalışan biriyim. Bir iş kurcam diosan ilk öncelik gıda ikinci öncelik giyim üzerine bi iş kur. İnsan arabasızda yaşar motorsuzda yaşar. Başka ihtiyaçlarından kısar, giyim i kullanmasa olmaz anca onu azaltır, ama yemeden duramaz. Dediğim gibi bende ticaret kafası yok hiçbizaman da olmadı. Ben olsam öncelik insanın boğazına yönelik iş düşünürdüm

Dediğim gibi bayilik açacak değilim zaten sadece merak ettim türkiyenin bir çok yerindeki bayiler nasıl kazanıyor diye.bana göre tatil beldelerinde bayilik yapanlar diğerlerine göre daha çok kazanıyordur.tatil beldelerinde yerli halkın birçoğu motosiklet kullanıyor.ama dediğiniz gibi sadece motosiklet satmakla yürümez bu iş yedek parça ve teknik servis işi kurtarır gibi.

Sadece aklıma takıldı bi sorayım dedim,en azından bayilik açacak arkadaşlar bu konudan fikir sahibi olurlar

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Dediğim gibi bayilik açacak değilim zaten sadece merak ettim türkiyenin bir çok yerindeki bayiler nasıl kazanıyor diye.bana göre tatil beldelerinde bayilik yapanlar diğerlerine göre daha çok kazanıyordur.tatil beldelerinde yerli halkın birçoğu motosiklet kullanıyor.ama dediğiniz gibi sadece motosiklet satmakla yürümez bu iş yedek parça ve teknik servis işi kurtarır gibi.

Sadece aklıma takıldı bi sorayım dedim,en azından bayilik açacak arkadaşlar bu konudan fikir sahibi olurlar
    Ege bölgesinde 4 tane bayisi bulunan Honda Kıvrak Motor birkaç sene üst üste Türkiye satış birincisiydi. Bu sene de onlardır herhalde.
    07

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Böyle büyük işler sizin benim gibi nihai tüketiciyi çok da enterese etmez. Hani ben de açsam ne kadar para lazım gibi düşünülmemesi gereken bir konu. Varsa birkaç firman, iş ortaklıkların ve paran fazla geliyorsa, bakarsın araştırırsın potansiyel görürsün açarsın bir bayilik. Sıfırdan ben bu işe gireyim diye düşünen yoktur herhalde.

MT00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6F
    kozyatağında Daloğlu yamaha bayi açmıştı. Bir yıl civarı açık kaldı, sonra önce vergi zamları sonra kur kaynaklı zamlar piyasayı bitirince bunlar da kapattı.. ben satıştan para kazandıklarını zannnetmiyorum. servis ve yedek parça biraz da aksesuar falan..

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Manisa yamaha bayii 2 hafta önce satış olmadığı için kapandı.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manisa yamaha bayii 2 hafta önce satış olmadığı için kapandı.
    Satış yapamadığın zamanlar kendini ve elemanların maaşını sigortasını kiranı karşılayabilecek bir maddi gücün yoksa kapanırsın. Esasında her sektörde bu durum geçerli. Kadıköyde bir yer var her seferinde farklı farklı kişiler farklı adlarla burada yemek yeri olarak başladılar bir dünya dekoratif vs kurulum masrafları tabelalar falan hazırlanıyor sonra aradan 3-5 ay geçmiş bir bakmışsın kapanmış gitmiş. Kiralık tabelası asılmış. Yemek işinde de tutturmak o kadar kolay değil.

Belki ktm bajaj gibi firmaların bayiliklerini açmak daha mantıklı olur.nispeten diğer firmalara göre daha ucuz motosiklet satıyorlar.gerçi ktmde piyasaya ayak uydurdu.ya da en basiti mondial gibi firmaların bayiliği alınırsa daha çok satılır ucuz olduğu için.yanlış hatırlamıyorsam mondial geçen yıllarda en çok satan motosiklet markasıydı.yanlışta hatırlıyor olabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

Bu döviz kurları ve vergiler yüzünden motosiklet sektörü ağır darbe aldı.motomax ın birçok şubesi kapanmış geçen haftalarda

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Belki ktm bajaj gibi firmaların bayiliklerini açmak daha mantıklı olur.nispeten diğer firmalara göre daha ucuz motosiklet satıyorlar.gerçi ktmde piyasaya ayak uydurdu.ya da en basiti mondial gibi firmaların bayiliği alınırsa daha çok satılır ucuz olduğu için.yanlış hatırlamıyorsam mondial geçen yıllarda en çok satan motosiklet markasıydı.yanlışta hatırlıyor olabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

Bu döviz kurları ve vergiler yüzünden motosiklet sektörü ağır darbe aldı.motomax ın birçok şubesi kapanmış geçen haftalarda
    Ktm ucuz değil ki....Duke 390 cbr500r dan daha pahalı, duke 790 cbr1000rr'dan pahalı. Honda bi şekilde satılıyor da Ktm İstanbul hariç çok zor...
    The Power of The Dreams.

Dediğim gibi ktm piyasaya ayak uydurdu önceden yine biraz albenisi vardı ama şimdi ktmye verceğim parayla daha üst model 2.el bi motor alırım yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)