Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Boyum 155 ve bayanım nasıl motor alabilirim ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Haleluya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba foruma yeni üye oldum çünkü motor aşkı yeni kanıma işledi.23 yaşındayım daha önce kurye motoru gibi motor bile kullanmadım :D
    Yamaha r25 istiyorum ama tabi ilk önce motor kullanmayı nasıl öğrenebilirim ve dede motoru gibi olmayan r25 veya cbr 125 tarzi bi motor önerebilir misiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    170 boyla cbr250 bile beni zorluyordu bence scooter veya crusier motorlara yonlenin...

xabdullah42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150-S
    bence 150cc naked motorlar tam size göre
    Haleluya bunu beğendi.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Söylediğiniz motorlar daha önce tecrübesi olmayan birine oldukça “ağır” gelir.
    Boyunuzu da göz önüne alınca, MSX 125 Grom gibi bir modelle başlamanızı öneririm.
    Tabiiki en önce ehliyet...
    Haleluya bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Msx .
    pea ve Haleluya bunu beğendiler.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    kesinlikle msx.
    hop diye R25 alırsan pat diye gözünü hastanede açma olasılığının oranı baya bi yüksek.
    hiç motor tecrüben yoksa sakın R25e bulaşma
    sepet sepet yumurta R25 e bulaşma
    buluşursan küresim hasta ziyaretine gelirim.
    Haleluya bunu beğendi.

Slayer5810 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suan Motosikletim Yok :(
    Chooper Tarzi Almani Oneririm Hem Boyu Kisa Olanlar Icin Ideal Hemde Rahat Ama Ben Sekil Seviyorum Diyorsan Racingde Alabilirsin Aslinda Motorsikletin Boyla Alakasi Yok Ornegin Bizim Burda Bi Abi Var Senin Boyunda Ama Crf 250 Kullaniyor Kisacasi Sana Kalmis Bisey Bide Sana Sorum Yasin Kac(Yasi Sormamin Nedeni Biz GenclerinGereksiz Hizi Sevmesi) Kac Km Tecruben Var Sorularim Bunlar

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Eğitimle kullanırsın gibi gibi. Olmadı bot vs giyersin. Hayalin r25 ise ve boy yüzünden msx tipli motorlara bineceğine azıcık ayakların yansın daha iyi.
    Haleluya bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800
    İlk motosiklet olarak, 100- 125 cc bir scooter uygun olabileceği gibi Honda Msx 125 (Grom) da olabilir. Scooter'ın ilk etaptaki güzelliği, Altın Elbiseli Adam'ın "Başlangıç motosikleti" videosunda güzel açıklanmış. Motosikletin trafikteki konumunu, kaza riskini düşürerek öğrenmenizi sağlayacaktır. Otomatik vites, hafif bir motosiklet olduğu için, kafayı kurcalayan vites hareketleri ve frenaj gibi kullanım tekniği mevzuları daha az olacaktır ve böylelikle trafiğe daha çok dikkat verilebilir. Ben bu şekilde düşünmeden, bilmeden, sadece öyle denk geldiği için 100 cc bir Peugeot Trekker scooter ile başlamıştım. Artık bilinçli olmamız kolaylaştı. Hala aynı motosikletim garajımda durur. Altın Elbiseli Adam'ın o videosunu izlemediyseniz, muhakkak bakın.
    Haleluya bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    150 cc bir naked bence
    Haleluya bunu beğendi.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    önce motosikleti kullanmayı öğrenmeniz gerekmekte.

bana kalırsa ;

1.sene ufak çaplı 125cc bir scooter ve başlangıç için ekipmanlar
    2.sene cbr125
    3.sene ise bu iki senelik tecrubelenmeyle birlikte iyi bir ekipman dizilimi ve istenilen motosiklet artık r25 olur cbr250 olur neyse.

Belki zaman uzun gelebilir ama hayatınız herşeyden önemli 250cc motosikletleri kimse küçümsemesin bugün r25 denilen makine düzgün rodajlandığında düzde 200 km hız yapan bir makine zira cbr250r oda düzde 175-180'e çıkan bir motosiklet
    Haleluya bunu beğendi.

Msx125 ile başlayıp kawasaki ninja 250sl alabilirsin diğer motorlardan daha minyon ve bence daha güzel 😉
    Haleluya bunu beğendi.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    kurye motoru gibi motor bile kullanmadım derken?

öncelikle motosiklet kullanmayı değil sürüş kurallarına dikkat etmek koşulu ile tüm motosiklet kullanıcılarına saygı duymayı ve başkalarının kullandığı motosiklet modellerini küçümsememeyi öğrenin derim.

boyunuz da söylediğiniz modeller için yeterli. Yetersiz olan tecrübeniz demek daha doğru olabilir.

İlk scooterle başladım ve ikinci motosikletim cbr 125 idi.Herhangi bir zorluk yaşamadım boy açısından.

Minyon bir kadın olarak..

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    2. el cbr 125 al bence yavaş yavaş öğrenirsin
    Haleluya bunu beğendi.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Rn180 de küçük bir motor bakabilirsiniz.

Öncelikle ehliyet yoksa onu alcaksınız. Alacağınız yerin eğitim vermesine dikkat edin. Trafiği okuma açısından ilk başta scooter daha uygun olacaktır.
    Haleluya bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    ille de 250 lik olsun istiyorsanız ninja 250sl uygundur bence.
    onun haricinde msx daha rahat kullanım sağlar.
    Haleluya bunu beğendi.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Önce ehliyet sonrada kurs en son motosiklet. Zaten trafik terörü bitmiyor. Bide sana üzülmeyelim.
    Haleluya bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hoş geldin
    evet öneririm
    çok yakışır
    Haleluya bunu beğendi.

Hsncinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 400NK
    Kendimden örnek vereyim. Çoğu kişi 400CC bir motorla başlanmaz desede ben başladım. İyi/kötü yaptım demiyorum. Motordan beklentimi ve kendimi biliyordum. Ehliyet kursunda 20 saate yakın eğitim aldım. (Ehliyet kursundaki eğitim çok yetersiz.) Bunun yanında motosiklet hakimiyet ve ileri sürüş teknikleri eğitimi de aldım. Yaklaşık 75 gündür kendi motosikletim var ve 3.700 km'deyim. Şuana kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım. Ama bu karşılaşmayacağım anlamına gelmiyor.

Benim motorum ağırlığı dolu haliyle 220 kg civarında. Ben ise 60 kiloyum. Boyum uzun olduğundan dolayı ayaklarım yere tam basıyor. Ayaklarım yer tam basmasaydı, ilk zamanlar çok fazla zorluk çekebilirdim. Ama sonrasında insan daha kolay alışıyor.

Sele yüksekliği düşük olan ninja 250sl önerebilirim. Ancak bu motoru hiç kullanmadım, canlı olarakta görmedim. Ayrıca toplamda 3.700kmlik tecrübesi olan biri ne kadar doğru tavsiyede bulunabilir, emin değilim. Diğer motosiklet tavsiyeleri de incelemenizi öneririm.

Kendinizi bildiğiniz ve eğitiminizi aldığınız sürece sıkıntı yaşamayacağınıza inanıyorum. Ama aradan gireyim, makas atayım, şunu geçeyim, aa ileride 600cclik motor varmış bunu da geçeyim gibi duygulara kapılırsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ufak bir kaza motosikletten soğuyup bırakmanıza sebep olabilir. Hatta kendinize kalıcı hasarlar verebilirsiniz.

Son olarak bu videoyuda buraya bırakayım..

Haleluya, Kural [ Z ] ve Aysegul bunu beğendiler.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Her zaman 3 5 aklı evvel çıkıp yazar, normalde olmayacak uç örnekler koyar yoksa olmaz.
    Ben de 170 boy ile bazı motosikletleri kullanamıyorum. Yapacak birşey yok.
    Bazı tarzları önermiş arkadaşlar. İlla ki spor görünümlü birşey düşünüyorsanız.
    Alçaltma kiti ile cbr 250 kullanabilirsiniz.
    Bir arkadaşım için yaptık bir sıfır aldı satana kadar böyle kullandı.
    R 25 alçaltma sonrasında da yüksek kalır

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)