Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce Gidilirmi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Arkadaşlar cümleten Selamın Aleyküm.

Senelik izinde Yaz tatiline bu sene araba yerine motosikletle gitmeyi düşünüyorum.
    Rota şu anda hemen hemen belli aslında çok ahım şahım bir rotada değil hepi topu iki şehir.

İstanbuldan - izmire -471 Km gideceğim ilçeyle birlikte 564-570 km orada 1 gün durduktan sonra direkt Muğla Bodrum Kumlubahçe. izmirle badrum arasıda yaklaşık 260-270 km yani totalde sadece gidişim 840km tutuyor.10 günlük bir tatil sonrasıda 840-850 km dönüş yolu var dönüşte hiç bir yere uğramadan döneceğim tek seferde yaklaşık bir sıkıntı çıkmazsa duraklamalarla birlikte 10 saat sürer diye tahmin ediyorum.

Motosiklet 2017 pulsar200ns bakımları aksamadan yapılı kronik hiç bir sorunu yok fakat daha önce hiç gitmedim uzun yola giden varmıdır ?
    İstanbul içi 130-150 km arası rahatlıkla hız yapabiliyorum sıkıntı olmuyor fakat uzun yolda 100km'de bir 10 duraklamak kaydıyla bu hızlarla gidilirmi ?
    Motosiklet su soğutmalı fakat genede daha önce hiç denemediğim için bir sormak istedim.
    Arkadaşım istanbul ankara arası gitti geldi bir sorun yaşmadı fakat benim gideceğim tarihtede havanın sıcaklığı bir hayli yüksek olacak.

Tecrubeli arkadaşlar yardımcı olup fikir verirlerse sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oncelikle bendede ns200 var siz nasil bu motorla 150 ile gidiyosunuz onu anlamis degilim 140 dan sonra redline yanmaya basliyor onu gectim ikina ikina o hiza cikiyor zaten, o hizda ne motor sallanmadan gidebiliyo ne ustundeki ruzgardan ucmadan simdi soruna gelecek olursak ben gecen sene ayvaciga gittim geldim hic bir sorun olmadi hatta bi ara araliksiz 5 saat surdugum oldu hic durmadan, motor ilgili sorun olmaz ama naked olmasindan dolayi bol bol ruzgar yersin onu soylim

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Pulsarlar hakkında pek bir fikrim yok ama 100km'de bir 10 dk durmak hiç bir şeyi değiştirmez. 300km de 30 dakika bir mola versen daha iyi olur, 10 dk.da motor soğumaz ama 30 dk daha etkili olur diye düşünüyorum.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Havalar sıcakta olsa gider.
    Fakat siz o kadar yolu 10 saatte gidermisiniz zannetmiyorum.

Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Alıntı peruwasa12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle bendede ns200 var siz nasil bu motorla 150 ile gidiyosunuz onu anlamis degilim 140 dan sonra redline yanmaya basliyor onu gectim ikina ikina o hiza cikiyor zaten, o hizda ne motor sallanmadan gidebiliyo ne ustundeki ruzgardan ucmadan simdi soruna gelecek olursak ben gecen sene ayvaciga gittim geldim hic bir sorun olmadi hatta bi ara araliksiz 5 saat surdugum oldu hic durmadan, motor ilgili sorun olmaz ama naked olmasindan dolayi bol bol ruzgar yersin onu soylim

Ben motosikletle 156-159 arası gidebiliyorum üzerinde gp cam var rüzgar eğildiğin zaman neredeyse bana hiç gelmiyor diyebilirim fakat 140'a kadar çok rahat 140'dan sonrasındada rüzgarın akımına göre 150 rahatlıkla yapabiliyor motosiklet redline ışığının yanması çok önemli birşey değil bunun en basit örneği R25'tir önemli olan motoru kesiciye sokmamak kaldıki pulsarı 6.viteste kesiciye sokacak delikanlıya rastlamadım.
    Gerçek güç sıçrayışta değil , sarsılmaz duruştadır .

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ben 100 lük cub ile bir günde 620 kilometre yol gittim. Her motosiklet giderde seni gidebilir misin önemli olan o.

Buda videosu
    fz6_fazer bunu beğendi.

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı serconline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cümleten Selamın Aleyküm.

Senelik izinde Yaz tatiline bu sene araba yerine motosikletle gitmeyi düşünüyorum.
    Rota şu anda hemen hemen belli aslında çok ahım şahım bir rotada değil hepi topu iki şehir.

İstanbuldan - izmire -471 Km gideceğim ilçeyle birlikte 564-570 km orada 1 gün durduktan sonra direkt Muğla Bodrum Kumlubahçe. izmirle badrum arasıda yaklaşık 260-270 km yani totalde sadece gidişim 840km tutuyor.10 günlük bir tatil sonrasıda 840-850 km dönüş yolu var dönüşte hiç bir yere uğramadan döneceğim tek seferde yaklaşık bir sıkıntı çıkmazsa duraklamalarla birlikte 10 saat sürer diye tahmin ediyorum.

Motosiklet 2017 pulsar200ns bakımları aksamadan yapılı kronik hiç bir sorunu yok fakat daha önce hiç gitmedim uzun yola giden varmıdır ?
    İstanbul içi 130-150 km arası rahatlıkla hız yapabiliyorum sıkıntı olmuyor fakat uzun yolda 100km'de bir 10 duraklamak kaydıyla bu hızlarla gidilirmi ?
    Motosiklet su soğutmalı fakat genede daha önce hiç denemediğim için bir sormak istedim.
    Arkadaşım istanbul ankara arası gitti geldi bir sorun yaşmadı fakat benim gideceğim tarihtede havanın sıcaklığı bir hayli yüksek olacak.

Tecrubeli arkadaşlar yardımcı olup fikir verirlerse sevinirim
    Geçtiğimiz sene ağustos ayında tam olarak aynı rotayı aynı motorla yaptım dostum, aradığın kişi ben olabilirim

Giderken aynı şekilde 1 gün mola vererek, dönerken tek seferde geldim. En yüksek gördüğüm sürat 146 idi ve güvenden eser olmadığını hissedince yavaşladım. Bu sebeple sürati 100-120 olarak hesaplamanda fayda var.

Motorla, özellikle naked motorla rüzgara karşı büyük bir savaş vereceksin. Yer yer motoru savurabilecek kadar şiddetli eser rüzgar. Yol üzerinde rüzgar levhalarından anlayabilirsin zaten o noktaları.

Uzun süreler 1-2 saat kadar aralıksız sürebilirsin lakin 10 dk mola asla yeterli olmaz. Yeterli gibi gelse de sen daha uzun tut molalarını. Dönüşte 10 saati kesinlikle geçer, 10 saat olarak düşünme çünkü arabayla gitmekten farklı olarak hem zihnen hem bedenen yorulacaksın. Muhtemelen 12-13 saat minimum olacaktır. Tavsiyem dönerken de 2 günde dönmen üzerine olur.

Motor en ufak bir sıkıntı çıkarmadı, o konuda gayet başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Sonuç olarak motor gider mi, gider. Ben bir daha gider miyim onu soracak olursan Pulsar ile gitmem.

Ek olarak biz 3 kişilik grup halinde gittik ve en ufak-sessiz motor bendim. 2 büyük motorun arasında daha temkinli ve güvenli gittik diyebilirim.

Ama kesinlikle çileli olduğu kadar güzel bir deneyimdi, çok keyif aldığımı söyleyebilirim. Geldiğim günden beri (evet 1 senedir) yol motoru bakıyorum öyle düşün
    serconline bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçen sene ben de aynı rotayı 150'lik bir Çinli ile yaptım. Her 100 km.de bir mola vererek 13 saatte vardım, 12 saatte geri döndüm. Lastik tamir kitinden ufak tefek gevşeyen vidaları sıkmak için alet edevadın yanında olsun, kask vizörüne yapışan sinekleri temizlemek için yanına bol bol ıslak mendil almanı da tavsiye ederim. En önemlisi vücudunu susuz bırakmamalısın. Sırt çantası bile alsan sırtında kalmasın, kuyruğa lastikle bağla çünkü uzun yolda sırt çantası hele ki ağırsa çok yorar. O bölgeler bu vakit sıcak olur, farklı vizkozitede yağ kullanımı konusunda servisine danışabilirsin. Tur camın bile olsa kulak tıkacı kullanımı konforunu arttırıp daha az yorulmanı sağlayacaktır.
    serconline bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Ben bir günde Versys 1000 gibi bir motosiklet ile 1050 km civarında yol aldım, İstanbul Kücükyalı'dan sabah 8.30 'da cıktım, Yunanistan - Igoumenitsa'da durdum. Gümrükde kaybettiğim zaman, yemek - içmek vs. ile gece 23.00 'da Limandaydım, yani ortalama 12 saatt sürdüm ve ulaştım, yola çıkmadan önceki gece uyumamıştım, yolda motosikletin üzerinde bile uyuduğum anlar olmuştu, 21 Litre deposu olan sakin giderseniz (120-130) 350 km yol yapan motosiklet 175 km'de lamba yaktı (2 defa).. Ben gemiye yetişmek için deli gibi gittim, fakat akıl işi değil, o yüzden hesabınızı kitabinizi iyi yapın, 850 km 'yi 200 'lük bir motor ile 10 saatte almak pek mümkün olmaz.

1000 km yolu 10-12 saatte sürdükten sonraki şekliniz bu olur.

http://i.hizliresim.com/aENmNR.jpg
    serconline ve RoofRoof bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bende bu bayram kırklareli izmir yapmayı planlıyorum

Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Arkadaşlar değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Arabayla çok kolay olan bir yol herşeye rağmen ben gitmeyi kafaya koydum artık eksik olan alet-edavatı tamamlayıp ite kaka gideceğim Allah izin veririse . Bakalım istanbul içi bile bazı yerlerde yetmeyen bu pulsar uzun yolda nasıl olacak

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    O kadar sıkıştırırsan o hayvanı gitsede gelmez gelsede iflah olmaz 10dk sigara molası vermenin motorada sana da bir faydası yok ayrıca da İzmir il sınırlarında radara gireceğin de %100.

Motoru zorlamadan 100-110 arası hızlarda sürür ve ortalama 250-300 km de motoru soğutursan keyifle o yolu kat edebilirsin. Bu mevsim sıcaklarında hiç bir makine uzun süre üst limitlerde kullanmayı sevmez. Yakacağı fazla yakıtla beraber motorunda yağ yakacak mutlaka yağ ve su seviyesini kontrol et. Verdiğin molalarda zincirini yağla.

Kazasız belasız sürüşler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    pulsarın son hızı 156 km bilemedin 160 sen zaten devir kesicide sürüyorsun.o şekilde sürersen o motordan bidaha hayır gelmez.pulsarın seyahat hızı max 120 sonrasında duyabiliceğin üzere bas bas bağırıyor.sen sürebildiğin kadar gidebilirsin motor gider sıkıntı olmaz.ön camda var zaten extra rahat edersin.eğer yapabilirsen arka süspansiyonu yumuşat çok rahat ettirir baya sert bildiğin üzere arka süspansiyon.lastik tamir kitinide unutma sıkıntısız gider gelirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)