Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet alıcam fikrinize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhabalar foruma yeni kayıt oldum konuyu yanlış bölüme açtıysam affedin.18 yaşındayım motorsiklet ehliyeti almayı düşünüyorum önümüzdeki 4 Ağustos’ta sınav var bugün 9 Temmuz 10 Temmuz başvurular son ancak bir sıkıntım var benim babamın motor ehliyeti var ve Yamaha ybr 125 var ancak babam motora heves etmemem için kendisi bile kullanmıyor motor 3 seneden beri köşede duruyor.Annem her konuda desteklemiştir beni bu konudada destekliyor bu zamana kadar hep hayal ettim 3 sene önceden alıcağım ekipmanlara bile karar verdim hayatımda 1 kere dahi olsa ne araba kaçırdım nede motor güvenlerine zarar vericek hiçbirşeye kalkışmadım motorda her zaman güvenliğe önem vericek biriyim.Babam her konuda aslında böyle yeniliklere kapalıdır herşey annem sayesindedir bu ehliyet konusunu konuştum ya başka insanları örnek gösteriyor ne zaman almışlar bak diye kendisi askerden sonra almış o zaman alabilirmişim oda ailesinden izinsiz almış motoru şuan başvuracağım ehliyeti araba zannediyor bi o kadar tartışma yarattı motor olduğunu bilse allah bilir ne yapar sizden isteğim fikir yardımlarınızı bekliyorum hepinize yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum bu aileye katıldığım için çok mutluyum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    hoş geldin
    b ehliyet daha öncelikli
    baş vurmuşken, ikisini beraber hallet
    yada b ile 50cc kullanabiliyorsun
    50cc ile bi boyunun ölçüsünü gör

Motor sürmeyi biliyorum 1 sene ybr kullanıp rs200 geçmeyi planlıyorum araba ehliyeti alırsam arabasını vermiceğini söyledi gerek duymuyorum arabaya seneye alırım diye düşünüyorum

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Aklında yazılmak varsa git yarın yazıl. O motor orada durmasın yazık kullan ama izin al adam akıllı konuş ehliyetini al cidden güvenli bir şekilde sür.

Ben gizlice ehliyete yazıldım gizlice motor aldım 2 3 aya söylemeyi düşünüyorum ve asla pişman değilim.

Askerden sonra ayrı evine çıkınca vs al dediler para kazan al dediler gittim okuldan kalan zamanla çalıştım para kazandım aldım.

Yarın yaşayıp yaşamayacağının garanti bile olmadığı bu dünya da hayallerimden neden vazgeçeyim? İster desteklesinler ister desteklemsinler ben kendime güveniyorum apaçilik yapmıyorum okuluma işime gidip geliyorum sana da tavsiye ederim.

Motosikleti
    F 650 GS (2005)
    Sıkıntılı bir yaş dönemi.

Sizin açınızdan;
    Seçme ve seçilme hakkına bile sahipken, bir ehliyet alma kararını tabii ki siz verebilirsiniz.

Aileniz açısından;
    Onların edindiği tecrübeler, sizi hala gözlemelirini gerektiriyor.
    Çünkü tecrübe hayatta yenen kazıkların toplamıdır.

Ama bence karşılıklı güveni sarsmayın.
    Konuşarak halletmeye çalışın.

Ben oğluma 18 yaşını bitirdiği gün her iki ehliyeti beraber alması için gereken tüm maddi ve (manevi) desteği vermiştim.

Bugün yazıldım ve ilk dersime girdim ailemi hiçbir zaman üzücek güvenlerini sarsıcak birşey yapmadım ehliyet aldığım zaman ekipman alana kadar motor kullanmıcam bilinçli bir sürücü olucam babam ehliyete yazıldığımı biliyor olumlu karşıladı şuana kadar,motor olduğunu öğrendiğinde ne olucak acaba �� keşke benim babamda sizin düşündüğünüz gibi düşünse lakin olmuyor herşeyin hayırlsı bana vakit ayırıp düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim sabır herşeyin ilacıdır bunca yıllar hayal ettim bugün ilk adımı attım bakalım hakkımızda hayırlısı olur inşallah ��

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler