Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sele altı bagajına neler konmamalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco Super 8
    Aklınıza gelen, elinizde patlayan bir şeyler varsa söyleyebilir misiniz

Geçen gün 2 saatlik yolculuk sonrasında sele altından elime aldığım zincir neredeyse tutulamayacak kadar sıcaktı. Daha motor dünyasına girdiğim için benim için ufak bir ipucu oldu, içecek bir şey kesinlikle koymam mesela. Muhtemelen o sıcakta ya leş bişey olur ya da patlar. Elektronik şeyleri de oraya koymak sıkıntı olur muhtemelen. Sizin aklınıza gelen şeyler varsa yazalım, söyleyelim de aklımızda yer etsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    pcx de sorun olmazdı

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Alarmlı disk kilidi koymuştum, yolda kilitlenip ötmeye başlamış. Kulağımda müzik olduğu için duymadım ve 10 km o şekilde sürdüm. Işıkta beklerken taksici uyardı motor ötüyor diye. Muhtemelen sesi duyanlar çaldığımı falan zannetti

Motosikleti
    Kymco Super 8
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarmlı disk kilidi koymuştum, yolda kilitlenip ötmeye başlamış. Kulağımda müzik olduğu için duymadım ve 10 km o şekilde sürdüm. Işıkta beklerken taksici uyardı motor ötüyor diye. Muhtemelen sesi duyanlar çaldığımı falan zannetti
    Hahaha iyi polis falan çevirmemiş. Bugün aynısı benim başıma gelecekti. Alarmi baştan savma koymuştum, sonra dedim bu kesin yolda öter falan diye düzgün koydum

Bir de hocam yolda kulaklıkla müzik dinlemek riskli değil mi ? Korna vs hiçbir şeyi duyamazsınız

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Bez, Çakı, Disk kilidi. Çakı kavga için vs. değil, hiç ummadığınız anda kesici ve sivri bir şeye ihtiyacınız olabiliyor.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Alıntı Ceç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahaha iyi polis falan çevirmemiş. Bugün aynısı benim başıma gelecekti. Alarmi baştan savma koymuştum, sonra dedim bu kesin yolda öter falan diye düzgün koydum

Bir de hocam yolda kulaklıkla müzik dinlemek riskli değil mi ? Korna vs hiçbir şeyi duyamazsınız
    Eskiden dinleyenlere çok kızardım, bir sene sonra tek kulaklıkla dinlemeye başladım, ertesi sene kısık seste 2 kulaklıkla dinlemeye devam ettim, şuanda iki kulaklık ve son ses dinliyorum 2 haftadır intercomsuz kaldım ve ciddi anlamda dikkatim dağılıyor müzik olmadığı için.
    Müzik dinlerken çok sıkışık trafiğe girersem sesi kısıyorum. Bana göre müzik dikkat toplama konusunda yardımcı oluyor ama çok gaza getiren şeyler dinlersem risk almak hiç umrumda olmuyor.
    Zamanla kendini ve sürüşünü tanıyıp yolunu çizersin fazla takma kafaya.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    bi sünger bide temiz bez koydum yer kalmadı uzun yola çıkarsam sırt çantasına zincir yağına kadar ne lazım olucaksa doldururum

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Konmaz demiş arkadaşımız siz ise ne konur onu yazıyorsunuz. Ben yedek benzin koyuyorum aslında konmaz.motosikleti Güneşte bırakmamak için elimden geleni yapıyorum. Genelde işyerine ve kahveye gidiyorum motosiklet ile o zamanda gölge yere koyuyorum...
    Silah konmaz. Koyan varmı derseniz bi abim ruhsatlı silahını koyuyormuş bi gün motosiklet çalınmış Allahtan o gün koymamış.
    Düştüğünüzde patlayıp yanacak yada sıcakta patlayıp yakacak hiç bişi koymayın. Lastik tamir kitleri de buna dahil bilginize.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)