Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor park halinde şiddetli yağış olursa ne olur ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco Super 8
    Merhabalar. Dün Scooter alarak motor dünyasına giriş yaptım. Motoru aldığım gibi İstanbulda 3 günlük yaağışlı hava bekleniyormuş

Şu an çalıştığım yerde, kapalı garajda. Ama eve dönerken götürürsem evin önünde yağmur yiyecek. Yağmur yağışı motora ne gibi zarar verebilir? Yağmurdan sonra nelere dikkat etmem gerekir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    scooter zaten bu işlere daha rahat gelen bir makina rahat ol.komple kapalı bir sistem zincir vs de yok o yüzden yağmurda sürmek falan daha rahattır motorlara görede.ama tabiki dikkat etmen gereken noktalar var kadran gibi.ayrıca zaten her motorcunun olması gereken motor brandası almak durumundasın.toz yağmur gözden saklama gibi işe yarıyor.al bi branda düşünme rahat et.M beden muhtemelen olucaktır

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor park halinde iken şiddetli yağış olursa motor ıslanır!
    velizrsln ve MotorKafa bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    branda al her zaman üşenme brandasını ört.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ıslanır...

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Arkadaş doludan korkuyor galiba..

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Beleşe yıkanmış olur, yağmurun kalitesine göre temizlemekten öte biraz kirletebilir de. Onun haricinde suya sok çıkar(tabi abartmadan) birşey olmaz merak etmeyin.

Makinenin yağmurdan etkilenmesi için kaba tabirle en az tekerinizin aks hizasının üzerineki suda seğretmeniz lazım. Motosikletinizi yağmurda da kullanabilirsiniz, karda da. Ekipmanınız ile lastikleriniz yeterli ve uygun, tecrübeniz ve biraz da cesaretiniz olsun yeter
    pea bunu beğendi.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beleşe yıkanmış olur, yağmurun kalitesine göre temizlemekten öte biraz kirletebilir de. Onun haricinde suya sok çıkar(tabi abartmadan) birşey olmaz merak etmeyin.

Makinenin yağmurdan etkilenmesi için kaba tabirle en az tekerinizin aks hizasının üzerineki suda seğretmeniz lazım. Motosikletinizi yağmurda da kullanabilirsiniz, karda da. Ekipmanınız ile lastikleriniz yeterli ve uygun, tecrübeniz ve biraz da cesaretiniz olsun yeter
    Ne güzel söylemişsin lakin benim motosikletin üzerine hep kalitesiz yağmur yağıyor ne zaman yağsa kuruyunca çamur gibi oluyor nokta nokta mecbur bende kurumadan siliyorum bu yöntemle bedavaya yıkanmış oluyor
    Gerçek güç sıçrayışta değil , sarsılmaz duruştadır .

Motosikleti
    Kymco Super 8
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter zaten bu işlere daha rahat gelen bir makina rahat ol.komple kapalı bir sistem zincir vs de yok o yüzden yağmurda sürmek falan daha rahattır motorlara görede.ama tabiki dikkat etmen gereken noktalar var kadran gibi.ayrıca zaten her motorcunun olması gereken motor brandası almak durumundasın.toz yağmur gözden saklama gibi işe yarıyor.al bi branda düşünme rahat et.M beden muhtemelen olucaktır
    Teşekkürler cevap için. Branda aldım ama orta dereceli bişey aldığım için yağmur geçirir mi bilmiyorum.

Diğer cevaplar için ve ıslanır diyen arkadaşlara da teşekkürler

Birde lastiklerimin ne lastiği olduğunu nasıl anlayabilirim ? Kış lastiği mi yaz lastiği mi nerden öğrenebilirim ?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hazır başlık açılmışken bende sorayım, kalabalık olmasın.

Az kaldı motosikleti alıyorum, evin bahçesine ufak bir garaj yapacağım ancak biraz zaman alabilir.

Motorun üstüne branda örteceğim , bu süre içersinde İzmir sıcağı ve yağışını düşünürsek

Branda ile motor ıslanmayacaktır, sanırım yağmurun bir sıkıntısı olmaz diye düşünüyorum.

Ancak yazın gölgede 40 dereceye kadar vuruyor sıcaklık, sürekli branda örtülü olarak güneş altında duran bir motora ne gibi zararı olur?

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Örütülü olarak direkt güneş ışığı vurmaz ise 50 C bile olabilir güneş ışığına direkt maruz kalınca aldığı zararın neredeyse hiçbirini almaz

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Ceç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler cevap için. Branda aldım ama orta dereceli bişey aldığım için yağmur geçirir mi bilmiyorum.

Diğer cevaplar için ve ıslanır diyen arkadaşlara da teşekkürler

Birde lastiklerimin ne lastiği olduğunu nasıl anlayabilirim ? Kış lastiği mi yaz lastiği mi nerden öğrenebilirim ?
    Lastiğinizin yanak kısmındaki yazıların olduğu tarafı inceleyin, kar tanesi simgesi var ise kesinlikle kar lastiğidir. Diğer lastiklerden kolay ayırt edilebilmesi için bu kabartma kar lastiklerinde var, yoksa tam olarak ne olduğunu öğrenmek için marka ve modelini internette aratıp bakmanız yeterli olacaktır.

Lastiğiniz iki yılı geçkin süredir üzerindeyse veya lastik performansından memnun değilseniz, hafif su dahi gördüğünde kayma yapıyor ve güven hissi vermiyorsa başka birşeyi beklemeden lastiklerinizi değiştirin. Motosikletin otomobil gibi olmadığını, lastik konusunda anormal derecede takıntılı ve hassas olduğunu unutmayın.
    pea bunu beğendi.

TheOzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Doludan etkilenmemek için))

Motosikleti
    nc750x
    Dolu yağarsa karenajları kırabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)