Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kaskı değiştirmeli miyim ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesajı sildim çünkü senin gibi seviyesiz biriyle polemiğe girmek istemedim. Ama madem gördün hemen cevap yapıştırdın. Ben bu işi sahip oldukları ile övünmek ya da alkış almak için istemedim. Örnek bir davranış olsun ihtiyaç fazlası malzemeler ihtiyaç sahibine ulaştırılsın istedim. Bedava alınan kaskı satmak isteyenlere nazire olsun istedim. Evet forum seferber olsun istedim belki de. Sakıncası ne? Sen burda kıyrtırık kaskın yere düştü diye ortalığı ayağa kaldırırken iyi, bana "bütçem yok öğrenciyim kaskı kargo ile gönderir misin lütfen" derken iyi. Maske düştü kel göründü olunca çirkefleş. Hadi istediğin oldu birader kendini açık ettin böylece cümle aleme. Yazdığım mesajı sildim kimse okumadan çünkü seni afişe etmek istemedim ama sen kaşındın. Hadi sana iyi forumlar.

Buyur bu da attığın mesaj artçı kaskı olarak mı istemişsin
    Evet istedim zaten red etmiyorum , sen bunu burdan paylaşınca noldu ? Beni mi rezil ettin ? Kask ihtiyacımın oldugunu kargo parasını kendimin karşılaşacağını söyledim.Kendi seviyeni göstermiş oldun seviyesizin kim olduğu ortaya çıktı işte ben bu hayır mübarek günlerde sana bulaşmıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW g310r
    mesajı sildim çünkü senin gibi seviyesiz biriyle polemiğe girmek istemedim. Ama madem gördün hemen cevap yapıştırdın. Ben bu işi sahip oldukları ile övünmek ya da alkış almak için istemedim. Örnek bir davranış olsun ihtiyaç fazlası malzemeler ihtiyaç sahibine ulaştırılsın istedim. Bedava alınan kaskı satmak isteyenlere nazire olsun istedim. Evet forum seferber olsun istedim belki de. Sakıncası ne? Sen burda kıyrtırık kaskın yere düştü diye ortalığı ayağa kaldırırken iyi, bana "bütçem yok öğrenciyim kaskı kargo ile gönderir misin lütfen" derken iyi. Maske düştü kel göründü olunca çirkefleş. Hadi istediğin oldu birader kendini açık ettin böylece cümle aleme. Yazdığım mesajı sildim kimse okumadan çünkü seni afişe etmek istemedim ama sen kaşındın. Hadi sana iyi forumlar.

Buyur bu da attığın mesaj artçı kaskı olarak mı istemişsin
    E iyi de msj da zeten yeni kask alacak param yok demis yeni kask artciya alinmaz mi? Hem dün bende okudum actigin basligin altina artci kaskim yok yazmisti zaten ve suan icinde bulundugun konuyu tekrar oku bir cevresindekiler kaskinin kullanilamayak durumda oldugunu söylemis ve bu adam basta kaskinin kullanilamaz oldugunu düsünüyordu vermek istemiyorsan vermezsin buraya yazmis olman dogru degildi evet arkadasin tepkisi sert oldu ama gercekten ben olsam ayni tepkiyi verirdim belki.
    ÖmerFaruk199 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı devrimkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E iyi de msj da zeten yeni kask alacak param yok demis yeni kask artciya alinmaz mi? Hem dün bende okudum actigin basligin altina artci kaskim yok yazmisti zaten ve suan icinde bulundugun konuyu tekrar oku bir cevresindekiler kaskinin kullanilamayak durumda oldugunu söylemis ve bu adam basta kaskinin kullanilamaz oldugunu düsünüyordu vermek istemiyorsan vermezsin buraya yazmis olman dogru degildi evet arkadasin tepkisi sert oldu ama gercekten ben olsam ayni tepkiyi verirdim belki.
    Dostum ben zaten yaptığım hatanın farkındayım ki mesajı silmişim, alıntı yaparak cevap vermek zorunda değildi. Hadi madem cevap yazdın orda ciddi hakaretler var öyle tepkiye böyle tepki kusura bakmayın. İhtiyaç sahibi derken artçı kaskı ihtiyaç mıdır gerçekten bunu böyle algılayan ciddiye alan var mı.

Motosikleti
    BMW g310r
    Dostum ben zaten yaptığım hatanın farkındayım ki mesajı silmişim, alıntı yaparak cevap vermek zorunda değildi. Hadi madem cevap yazdın orda ciddi hakaretler var öyle tepkiye böyle tepki kusura bakmayın. İhtiyaç sahibi derken artçı kaskı ihtiyaç mıdır gerçekten bunu böyle algılayan ciddiye alan var mı.
    Hakarete bende karsiyim kesinlikle yanlis orada haklisin dedigim gibi tepkisi sertdi ama insanlar dolandirici olarak nitelendirilince biraz sert tepki verir bence uzatmaya gerek yok alti üstü bir kask kimseyi kirmaya degmez artci kaskinin ihtiyac olup olmadigi kisiye göre degisir ne kimseyi itam etmeye nede kimsenin hakaret etmeye hakki yok bence

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı ÖmerFaruk199 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede öyle ama bu işin ustaları rahmi barutçu falan orada kılcal çatlamalar olur demiş yere düşünce ve mutlaka değişmesi lazım demiş tedirgin oluyorum artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

"Ben bu arkadaşın söylediği şeyin birinci kısmına katılıyorum. Gerçekten de o kask kontrol edilecek, üzerinde bulunacak en küçük bir hatada iade edilecektir. Ama buradan çıkardığı sonuç yanlış. Tezgahtan yere düşen sıfır kaskın boyasında, vizör bağlantılarında falan çok küçük hatalar meydana gelmiş olabilir. Bu da sıfır kaskı ayıplı mal haline getirir (ayıplı derken koruyuculuğu biter manasında demiyorum, sıfır diye aldığınız malın çizikli, boyası hasarlı olmasından bahsediyorum). Avrupa'da sıfır kaskta bu tarz hata olduğu zaman hem cezalar ağır, hem marka değeri düşüyor. Bir de firmalar zaten kurumsal, oradaki tezgahtarın kaskı geri göndermeyerek kazanacağı bir şey yok. Adam kuralları belirlemiş ve uygulatıyor. Bir kuralda esneme yapsa, tüm mağazalar üzerindeki kontrolünü de kaybedebilir. Yani Avrupalılar çok süper insanlar olduğu için bu böyle değil, Avrupa şartlarında 1 kasktan kazanacağı paradan daha fazlasını riske atmış olduğu için böyle. Netice gene kazanç yani.

Peki düşen kaska ne oluyor?

Kasklar, öyle 5 senede durduğu yerde kullanım ömrünü bitirmediği gibi, sadece seleden düşerek de bitirmez. İddialar;

1- Dış kabukta kılcal çatlak olmuş olabilir:

Darbe sertliğine göre dış kabuğun sadece cilasında, ya da boyasında çizik olabilir. Bazı yerlerde boya kalkabilir. Vizör bağlantı yerlerinde hasar olabilir. Bazı arkadaşlarımız "camı elmasla çizersin, sonra dokunursun kırılır" diye bir mantık söylüyorlar. Aslında doğru bir mantıktır, karbon fibere de bu olabilir. Fakat, seleden düşmek bu etkiyi yaratacak kadar güçlü bir darbe midir, bu tartışılır. Kişisel düşüncem, kılcal çatlak yaratamayacağı yönünde. Bence bu tarz kılcal çatlama için sürekli olarak bir hor kullanma durumu olması lazım.

2- EPS (iç köpük) özelliğini kaybeder;

Köpüğün özelliğini kaybedebilmesi için sandviç etkisi gerekiyor. Yani "dış kabuk/köpük/kaskın içinde bir şey" şeklinde. Darbe anında köpük, iki nesne arasında kalırsa ezilebilir. Ama burada da darbenin kuvveti önemli. Bazı arkadaşlarımızın belirttiği gibi, artçıdan kafa yiyoruz, kaskı bazen sert şekilde takıyoruz, kask kafamızdayken kendi hızımızla bir yerlere çarpabiliyoruz. O zaman tüm bu durumlarda da kaskı değiştirmek gerekirdi. Neticede içi boş kaskın yere düşmesi sonucu köpük ezilmez. Darbe dış kabuğa gelir, dış kabuk köpüğe iletir, köpük de esner ve geri gelir. Eğer bu esneme anında köpükten sonra orada sert bir nesne olsaydı, esnediği anda arada kalıp ezilecekti. Ama olmadığı için esniyor ve geri yerine dönüyor.

Ben çok kask düşürdüm, her düşürdüğüm kaskı da kullanmaya devam ettim. Devam etme sebeplerim bunlar. Dış kabuk konusunda çok kesin konuşamam, emin olamam. Ama köpüğün davranışı konusunda çok çok eminim."

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Çeşitli forumlara baktim ama bir sonuc bulamadım
    Rahmi Barutçu kim arkadaş ? Şişirmeyin şu herifi. Ustası ne demek. Pirimci egoistin bir herif. Konuşamıyor bile. Nedir bu Rahmi Barutçu sevdası.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)