Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr

Motovento
    REKLAM ALANI

dün konu açmıştım pulsar ns 150 mi titanic 150-s mi diye 1000tl daha pahalıya yani 7500tlye cbr 250r buldum 30000km'de bide aynı fiyata cbr 125r buldum oda 25000-30000 kmlerde.3-4 yıllık cub tecrübem var 250r alsam bana sıkıntı yaratırmı şimdiye kadar hiç debriyajlı motor sürmedim zorlanırmıyım.Bu arada biraz cılız birisi gibiyim boyum 1.74 kilom 52 bu boy ve kilo ile cbr 250r kullanabilirmiyim?Son olarak bu cbr 250r kaç km/h'ye gelince titremeye başlıyor cbr125r kaçta titriyor,cbr250r ne kadar yakıyor cbr125r ne kadar yakıyor.

(Not=Bulunduğum yer şehir değil bu yüzden her yel asfalt değil yer yer toprak arazilerde var toprak alanlarde bana sıkıntı çıkarırmı?)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    cbr125 i bilmemde cbr250 baya sıkıntı çıkarır

Cuptan sonra 125 Cbr alsanız bile değer kesinlikle gidişi memnun edecektir. Yakıt olarak hesaplamadım hiç ama çünkü hesaplama ihtiyacı duymadım gerçekten çok az yakıyor. Benzinin fiyatı belli bu halde bile sizi memnun edecektir. 20-30bin kmlerde bulduysanız sorun değil o kilometreler bu motorlar için gayet iyidir fakat her motor aynı değildir tabiki mutlaka güvendiğiniz bir yerde baktırın kendinizde bir bakın gidişinde bir tuhaflık varmı abuk sabuk sesler çıkarıyormu, rölantide çalışırken ses düzgünmü , grenaj yerlerine bakın çıkıntı yer varmı malum cbr125 başlangıç motoru olduğu için alan Kişiler devirebiliyor düşüyor bunlar normal bazıları grenaj değişmekten artık grenaj tırnakları eskiyor oynuyor veya bi çıkıntı oluyor bunlara dikkat edin bide ön amortisörler çok yığılma yapıyormu yapıyorsa motordan inip bir bakın ön amasörlerde yağ varmı yoksa devam edin kesinlikle alınabilecek bir motordur bi sorunuz varsa sorabilirsiniz iyi akşamlar

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    CBR250 kullanmış bir kişi olarak, her ne kadar uçmaz kaçmaz dense de, 181 km hızı göstergede gördüm, sonra kesici devreye girdi. Dahası bir çok otomobili ekecek kadar da kalkar. Ancak düşünülenin aksine, istemeden tekere gelmesi imkansız, asfalt zeminde yan vermesi falan çok mümkün değildir. Yani gidiyordum açtım gazı yan verdi düştüm demezsin. Uzun vadede mutlu edecek bir motordur. Tavsiyem kontrollerini iyi yaptırıp, düzgünse cbr250 alman olur. Ancak motora alışana kadar kendine hız baremi koymalısın, ve dikkat etmelisin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Dipnot: Gaz açınca yan veren motor mu vardiyecek arkadaşlara; evet, var. R25 alabileceğinizden ucuza bulunabilecek bir 650gs yada r1100 giderken lastik yakmakta oldukça başarılıdır.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    7.5 a alacağın CBR250'de illa bi yamukluk vardır.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7.5 a alacağın CBR250'de illa bi yamukluk vardır.
    o paraya CBF150 satıyorlar artık. İllaki vardır da, cbr125 de de vardır.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o paraya CBF150 satıyorlar artık. İllaki vardır da, cbr125 de de vardır.
    Abi 6 ay önce sıfırı 7000 tl olan cbfyi 6000 tlye sattım. Şimdiki sahibi sıfırı 12.000 tl olduğundan 8000 tl den aşağı satmak istemiyor. Altın yerine yatırım yapılacaksa cbf ile yapılabilir.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi 6 ay önce sıfırı 7000 tl olan cbfyi 6000 tlye sattım. Şimdiki sahibi sıfırı 12.000 tl olduğundan 8000 tl den aşağı satmak istemiyor. Altın yerine yatırım yapılacaksa cbf ile yapılabilir.
    Serhat CBR'yi bi tur versene
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serhat CBR'yi bi tur versene
    Başımın üstünde yerin var abi. Bana uğramayı ihmal etme

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    toprakta süreceksen bunların hiç birisini alma bence.

o paralara alacağın CBR'ların ekmeği yenmiştir.
    Pulsara gelince 150cc olanlarından pek memnun değil kullanıcıları
    titanic hakkında birşey diyemem binmedim

Alacaksan temiz ikinci el bi tane Yamaha YBR125 al dağ bayır toprak arazi çık devam et yeter sana şehirde binmiceksen şehirdee binse oda 100-110 yapıyor hem sağlam hemde japon motoru

cbr 250r yakıt tüketimi ne kadar cbr 125r göre çokmu fazla motorla çok hızlı giden birisi değilim max 120 km/h o'da nadiren genelde 80km/h bu hızda full depo ile cbr 250r ne kadar yakar?

Alıntı ce09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 250r yakıt tüketimi ne kadar cbr 125r göre çokmu fazla motorla çok hızlı giden birisi değilim max 120 km/h o'da nadiren genelde 80km/h bu hızda full depo ile cbr 250r ne kadar yakar?
    10 lt ile ortalama 300-330 km yapıyorum. parasını sen hesapla.

cbr125'e göre 100 km'de 1-1.lt arası fazla yakıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)