Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

CBR 500 R İLE BAŞLANIR MI ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Supersport aşığıyım :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

Haklısınız ama al sat işlerine girmeyi hiç istemiyorum alayım da ömrümce kullanayım istiyorum :/ Şuan r25'e kaydı aklım,ağırlık konusundan dolayı,ikisi arasında gidiyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Az önce işten gelirken gördüm 500r cı bi arkadaş, Ankara'yı sel götürüyor ama motorla çıkmış adam. Vala çok tatlı motosiklet, daha önce binmiştim ama gri rengiydi, bu günki siyahtı bayağı albenisi var ama başlangıç motoru olmayacağı kesin.
    Meraklı Genç bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Zaten görüntüsüne aşık oldum yoksa direk r25 alıcam,bu kadar yakışıklı motor görmedim ben ya,siyahı çok asil..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    ağır ve torklu olduğundan hayatında hiç motor sürmediysen zaten süremezsin.yatırma ihtimalin zaten yüksek daha otoparktan çıkmaz iyi ihtimal.normalde başlangıç motoru tarzında ama öncesinden motora binmiş eğitimini almış olman lazım.al sat yapamam bunu alıcam illaki diyorsan en azından 1000tl de motor eğitimine ayır ufak ufak en azından fikir edinebilirsin.hem kendin hemde motorun sağlıklı olur.470cc zaten dediğin gibi uzun dönemli doyurucu olucaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    adamlar 4 sayfa alma demiş.bu hala omo bon oşok oldoom diyor.böylelerine al diyeceksin,görsün sonra tersten..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Başlamasına başlarsın de tam anlamıyla öğrenene kadar 50 defa kaza yapar, motorun servisten, eğer sağ kalırsan sen de hastaneden çıkmazsın. Ölmek bazen kurtuluş ve iyi, sakatlanmak daha kötü. Hiç motorla kaza yaptın mi bilmiyorum ama sadece düşük hızda soluma düştüm full ekipman olmama rağmen ve sol omzum ile sol ön kolum 2 haftadır pert. Bunun ilk 1 haftası eşim gömleğimi giydirdi ve çıkarttı çünkü kendim yapamıyordum. Motor kullanamadım çünkü sol kolum gidonun sol tarafına erişemiyordu. 1. haftadan sonra motor kullanmaya başladım ama 175 kg motoru parkedemiyordum, ileri geri manevra yapamıyordum ki kırık çıkık yok. Bütün bunları 20000 km.nin üzerinde tecrübe (ki çok sayılmaz ama 1 0'dan büyüktür) , 38 yaş, 250'lik motorla yazıyorum. Başlamak istediğin motor şekil şukul, milletin ilgisini de çeker ama Allah korusun kaza yapıp perte bağladın mı yakınında kimse kalmaz haberin olsun..

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamlar 4 sayfa alma demiş.bu hala omo bon oşok oldoom diyor.böylelerine al diyeceksin,görsün sonra tersten..
    Eline ağzına sağlık

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kardeşimden de genç yaşta olduğunu düşünerek "Başla da gör ebeninkini" demek isterdim ama daha hafif, daha az güçlü, daha masrafsız, daha hata affeder motor tavsiye etmem daha uygun olur.
    kefkes ve Stock Sever bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    2000 tl eğitime bütçe ayırdım,alıcam ben bu kara şeytanı

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu; ''Merhaba Arkadaşlar, Motoru 1,5 ay önce (Nisan 2014) teslim aldım, ilk motorum olup sorularınız var ise elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.''

Bu da; ''Arkadaşlar, Konuyu açan arkadaşın motorunu babası uygun fiyattan verecek. Motor 40la giderken mazot yüzünden yana devrildi. 12000 tl son fiyat. Yururde hiç bir sıkıntı yok. Sağında solunda hiçbir sıkıntı yok. Two bro eksoz mevcut. Detay için yazarsınız. '' bikaç ay sonra arkadaşının attığı mesaj..

Yukarıda verdiğim alıntı aynı motorun naked ve 'gidon turu daha fazla daha dik daha kolay' olan cb500f konu başlığının ilk sayfasına ait ufak bi örnek..

Eğitime ikibin değil, dörtbinlira da ayırsan,özelikle bizim trafiğimizde başlangıç motoru olacak motor değil o, başlansa dahi çok çok riskli ve sürüş açısından sana katacağı da ybrden daha fazla değil, isteğin doğrultusunda tanımadığı insanların iyiliği için tavsiye veren buradaki insaların eğitim almadığını, eğitimde ne verildiğini bilmediklerini mi düşünüyorsun yoksa. Ehliyetin de henüz yok sanırım, belki kursa gidip yüzyirmibeşlik kullandığında vazgeçersin artık..Benzer şekilde fikir değiştiren arkadaşları gördük çevremizden ve forumdan..t
    Kötü motor o, ömürlük motor değil, benzini içer,yedek parçası da pahalı zatenAlmazsan daha iyi olur ysni..

Motosiklet kullanmamışken,motosiklet tarzını belirleyecek deneyimin yokken bu karar niye anlamak zor,başlığa önceden verilen önceki yanıtları daha dikkatli okumanı öneriyorum naçizane,sebebi gençlik herhalde. Umarım hata yaptığını erkenden farkedersin, hayırlısı olsun.
    tommygun bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam arkadaş alacakmış kafaya koymuş . Kazasız belasız kullan kardeşim , hayırlı olsun . Eee tamam mı bu kadar mı ?
    Neden r25 cbr500r top speed olayı tartisilmadi ? Aslında tam konusu 😁
    zekeriyaimam bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Başlanır da bitirilir de. Hız sevmiyorsanız niye CBR?

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Nedense bu konuları açanların hiç hız merakı olmuyor
    levend84 bunu beğendi.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Meraklı Genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,supersport merağım var uzun zamandır.Hız yapmayı sevmiyorum,benim için şekli önemli.Bütçem 25 bin tl.Sizce 500 r ile başlasam sorun olur mu ?Uzun ömürlük birşey olsun istiyorum,duyduğuma göre ömürlük motormuş.Benzin falan sıkıntı olur mu ? Üniversite öğrencisi için,malum zamlar da geldi.
    Az koy YBR al

https://www.yamaha-motor.eu/tr/produ...ity/ys125.aspx

Nmax al
    https://www.yamaha-motor.eu/tr/produ...y/nmax125.aspx

Şaka bir yana kim ne derse desin sen zaten kafana koyduğun şeyi yapacaksın. Birisi sana onay vermiş vermemiş bir anlamı yok.

Umarım ki mantığın nefsine "napıyorsun be? Kafana geçecek motor mu alacaksın?" dediği için bu konuyu açmışssındır.

Umarım ki mantıklı olan yolu seçersin.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı Meraklı Genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 tl eğitime bütçe ayırdım,alıcam ben bu kara şeytanı
    Aldınız mı hocam ? Kullanıyorsanız biraz 500r deneyimlerinizi paylaşır mısınız ?

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldınız mı hocam ? Kullanıyorsanız biraz 500r deneyimlerinizi paylaşır mısınız ?
    ya almamıştır ya ölmüştür
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

500r ile BAŞLANMAAZZZZZZ 250 ile de BAŞLANMAAZZZZZZZ 200cc ile de BAŞLANMAAZZZZZZ 125 veya 150 ile başlayın bi bitmediniz

İlk motosikletim yamaha xt125r idi. İlk ve son motorum olacak derdim. Aşık olmuştum. Stablize yola her girişimde, eve dönüşte dip bucak tüm karenajları söküp yıkardım. Bu motoru satmayacağım ömürlük olsun dedim , sattım.

Yamaha yzf R125’e bayılıyordum. Rüyalarıma giriyordu. Fotoğraflarını çıktı yapıp odamın duvarına asmıştım. Ağustos ayının sıcağında inşaatta çalıştım. Terler kaşlarımdan gözlerime damlaya damlaya motosiklet parası biriktirdim. Daha sonra a101 e işe girdim. kokuşmuş mağaza sorumlusunun triplerini 19 gün çekebildimsede her gün o a101 in önünde r125 i hayal ettim sonunda aldım.
    Rüya gibi bir şeydi r125. İlçede yaşadığım için 50-90 hızı aşmıyor, motoruma toz kondurmuyordum. Ömürlük kullanacaktım, sattım.

R125 in parası boşa gitmesin motorsuz kalmayım dedim sıfır r25 aldım , eşimle rahat binemedik. Birde motosikleti sevemedim sattım.

Eşimle rahat binebileceğim bir şey almalıydım. Bir ara araba baktım ama caddeden her geçen motosiklete hayranlıkla bakakaldığım için yamaha tracer700 almaya karar verdik. Sanırım bu son motosikletim.

Buradan şunu anlamanı isterim.Bir motosiklete aşık olurum , ömürlük kullanırım , daha satmam diye düşünme. Hayal ettiğin motosiklete kavuştuktan 3 ay sonra yeni motosikletler arayacaksın. Cbr çok hoş motor, bir ara ben de düşünmüstüm 500r modelini. Ancak motosiklet tecrüben yoksa muhtemelen düşeceksin. Şanslıysan sadece motosikletin zarar görür. Parçaları çok pahalıdor 500r ın. Bunları göz ardı etme. Ayrıca bisikletle yavaş gidince motosiklet ile de yavaş gideceğini düşünme. İkisi kıyaslanamaz şeyler. İkisininde iki teker olması seni yanıltmasın motosiklet ile hele ki cbr500r ile biraz zor yavaş gidersin. Ben trafiğe, motosiklete alışana kadar daha düşük torkta bir motosiklet ile kendini geliştirmeni öneririm.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben 2017 nin haziran ayında ilk motorum olarak hypermotard 796 yı aldım
    o günden bu güne 35 bin km den fazla yol yaptık
    hala hayattayım.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2017 nin haziran ayında ilk motorum olarak hypermotard 796 yı aldım
    o günden bu güne 35 bin km den fazla yol yaptık
    hala hayattayım.
    Üstat aklıma geldi; 2 hafta önce Ducaticiler Taşdelen Bp.de toplanmıştı. İçlerinde yanılmıyorsam 2 de Hypermotard vardı. Sen de içlerinde miydin?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)