Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR650F almayı düşünüyorum lastiği hemen değiştirmeli miyim ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Sorum aslında başlıkta vaki. CBR250 mi sattım. 1-2 haftaya Allah izin verirse makineyi alacağım. Fabrika çıkış Dunlop varmış üstünde tavsiyeniz nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    hayır, ısıtmadan gaz açma yeter.
    ashes35 bunu beğendi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    1000 km yaptıktan sonra değiştirenler varmış... ben değiştirmemiştim açıkcası. ısınmadan da yol tutuşu iyi olmuyor sertliğinden dolayı, fakat geç yıpranır daha uzun gider... bana göre lastik falan çok önemli değilde bilinçli kullanıcı olmak daha önemli..

alacağın motorla ilgilide kısa bir yorum yapayım.. titreşimi beni rahatsız ettiği için biraz soğumuştum.. benim tercihim satmak oldu ama tanıdıklarım memnun şuan.. önce tecrübe et imkanın varsa sonra almayı düşün.. çok güzel motor aslında ama her güzelin bir kusuru var sanrıım

Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 km yaptıktan sonra değiştirenler varmış... ben değiştirmemiştim açıkcası. ısınmadan da yol tutuşu iyi olmuyor sertliğinden dolayı, fakat geç yıpranır daha uzun gider... bana göre lastik falan çok önemli değilde bilinçli kullanıcı olmak daha önemli..

alacağın motorla ilgilide kısa bir yorum yapayım.. titreşimi beni rahatsız ettiği için biraz soğumuştum.. benim tercihim satmak oldu ama tanıdıklarım memnun şuan.. önce tecrübe et imkanın varsa sonra almayı düşün.. çok güzel motor aslında ama her güzelin bir kusuru var sanrıım
    Almayı düşündüğüm hiçbir motor yakınlarımda yok :( . 600rr, gsxr600 ve zx636 bakıyordum normalde ama tam racing benim boyuma pek uygun gelmedi. Bu sebeple 650f düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Dunlop'lar kötü değil ama biraz dikkat istiyor.
    Kötü asfaltta ani gaz açınca yanlayabilir, devri ayarlamadan vites düşürülürse kilitlenebilir. Ama dikkat edince bir sıkıntısı yok.
    (500F ile 20000 km civarı kullandım)

Ama asıl kafama takılan, Cbr650f 2. motor mu olacak?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı ashes35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almayı düşündüğüm hiçbir motor yakınlarımda yok :( . 600rr, gsxr600 ve zx636 bakıyordum normalde ama tam racing benim boyuma pek uygun gelmedi. Bu sebeple 650f düşünüyorum.
    cbr250 den geçiyorsun, cbr650f sana evindeki en rahat koltuğun verdiği tadı verir titreşimi dert etme.
    bahsettiğin motosikletleri bende test ettim, 189 boyumla hiç birinde rahat edemedim. cbr650f ve fazer8 tam oluyor ama boyuma, yakıtıda 4 silindirler rakiplerinin içinde en uygunu diyebilirim.

Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr250 den geçiyorsun, cbr650f sana evindeki en rahat koltuğun verdiği tadı verir titreşimi dert etme.
    bahsettiğin motosikletleri bende test ettim, 189 boyumla hiç birinde rahat edemedim. cbr650f ve fazer8 tam oluyor ama boyuma, yakıtıda 4 silindirler rakiplerinin içinde en uygunu diyebilirim.
    Hocam konuda çok tersiz :D:D:D benim boyum 170 1000rr da süpermen gibi duruyorum

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ısınınca güzel tutuyor. ilk 5-10 km ani gaz açmayın, arka lastik sürekli patinaj çeker.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:15 ----------

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü asfaltta ani gaz açınca yanlayabilir, devri ayarlamadan vites düşürülürse kilitlenebilir. Ama dikkat edince bir sıkıntısı yok.

ben de aynı şekilde yaptım.
    ilk motorum cbr 250r idi, 3 sene kullandım, geçen sene cbr 650f aldım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı ashes35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam konuda çok tersiz :D:D:D benim boyum 170 1000rr da süpermen gibi duruyorum
    O zaman benim yorumumu dikkate alma hocam 😁
    Cbr650f biraz ağır gelebilir

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam şu dediklerinizin kaçta kaçı lastikle ilgili.Söylediklerini rosso corsa olsada yapar çünkü.Güçlü bi makine kötü asfalt her lastik yanlar ani gazlamalarda birde bunun dışında devri ayarlamadan vites düşürünce kitlemedi ne zamandır lastiğin özelliği oldu 😂Yanlış anlamayın kötü eleştirmek için yazmıyorum.Hani tecrübesiz biri okur bunları lastikle ilgili sanar başka lastik takarsam bunlar olmaz der başına bişey gelir falan.Böyle şeyler olmasın diye yazıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şu dediklerinizin kaçta kaçı lastikle ilgili.Söylediklerini rosso corsa olsada yapar çünkü.Güçlü bi makine kötü asfalt her lastik yanlar ani gazlamalarda birde bunun dışında devri ayarlamadan vites düşürünce kitlemedi ne zamandır lastiğin özelliği oldu 😂Yanlış anlamayın kötü eleştirmek için yazmıyorum.Hani tecrübesiz biri okur bunları lastikle ilgili sanar başka lastik takarsam bunlar olmaz der başına bişey gelir falan.Böyle şeyler olmasın diye yazıyorum.
    ns200ün 16bin km deki nylon lastikleriyle rossolu r25leri virajlarda madara edeni canlı kanlı gördüm.
    Lastiklerin genel özellikleri hakkında bi tablo vardı markaların hepsi birbiriyle neredeyse aynı değerlerde. Yurdum insanı lastik ısıtmadan açıyor gazı "aaa bu yan verdi" deyip 1500 liraya lastik seti alıyor.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şu dediklerinizin kaçta kaçı lastikle ilgili.Söylediklerini rosso corsa olsada yapar çünkü.Güçlü bi makine kötü asfalt her lastik yanlar ani gazlamalarda birde bunun dışında devri ayarlamadan vites düşürünce kitlemedi ne zamandır lastiğin özelliği oldu ��Yanlış anlamayın kötü eleştirmek için yazmıyorum.Hani tecrübesiz biri okur bunları lastikle ilgili sanar başka lastik takarsam bunlar olmaz der başına bişey gelir falan.Böyle şeyler olmasın diye yazıyorum.
    Gaz açarken motor torku, lastiğin sürtünmesini/tutunmasını aşınca, lastik yanlarl/patinaja düşer.
    Vites düşürürken motor kompresyonu/motor freni, lastiğin tutunmasını aşınca, lastik kilitlenir.

İyi lastikte, atıyorum 5 birim torkta kilitleniyorsa, kötü lastikte 2 birim torkta kilitlenir. Aceminin dikkat etmesi gereken şey, ya bu 2 birim torka ulaşmamak ya da 5 birim torka dayanacak lastik alıp kafayı bir nebze rahat tutmak.

Tabii ki her lastikte olur bu durumlar ama tolerans ve asfalta tutunma farklı.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam Allah aşkına ne anlatıyorsun sen.Daha önce yazdıklarını biraz daha allayıp pullayıp detay verip yazmışsın.Ben senin dediğine ters birşey yazmadım.Hatta özellikle belirttim niyetimi.Ama şu var motora ister ırc ister dunlop isterseniz rossoları takın şu söylediğiniz eylemlerin hepsi motorla alakalı lastikle alakalı olan tek kısım sonradan o detay vererek yazdığınız iyi ladtikte şöyle olur kötü lastikte böyle olur olayı var ya işte o.Ayrıca şöylede bir durum var iyi lastikte 5 bitim torkta kitlenir kötüde 2 diye birşey yok.Siz uygun deviri tutturamazsanız hepsi aynı birimde kitlenir.Lastik burda neyi etkiler sürtünmeyi.Yoksa atıyorum iyi lastikte 2 bin devirde kitleyecekse kötüde 3 bin devirde kitler diye bir durum yok lastik onu etkilemez.Lastik sürtünmede size katkı sağlar.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Ben dunlopları söküp rosso 3 takmıştım geçen sene.. Dunlop baya sert bir lastik. İmkan var ise değiştirin derim.

https://i.hizliresim.com/r1Bzv7.jpg

Motosikleti
    nc750x
    Çok sert ve acaip hareketler yapmayacaksan pek sorun yapmıyor. Ama üzerinde gelen lastikler sert. Lastik iyice ısındığında ve sıcak asfaltta pek sorun yapmıyor.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Hocam ben de düşünüyorum da lastiğin ömrü hakkında yorum yapabilme şansın var mı acaba? Kaç km kullandın ne kadar eridi lastik en az 1-1.5 sene 15 20k km götürmüyorsa mitas'a yönelcem.

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dunlopları söküp rosso 3 takmıştım geçen sene.. Dunlop baya sert bir lastik. İmkan var ise değiştirin derim.

https://i.hizliresim.com/b6A7p8.jpg

https://i.hizliresim.com/r1Bzv7.jpghttps://i.hizliresim.com/r1Bzv7.jpg

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben de düşünüyorum da lastiğin ömrü hakkında yorum yapabilme şansın var mı acaba? Kaç km kullandın ne kadar eridi lastik en az 1-1.5 sene 15 20k km götürmüyorsa mitas'a yönelcem.
    Doğru düzgün kullanırsanız 15'i görmemeniz için bir sebep yok.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 250r da rosso 2 kullanmıştım, 10 bin km de bitmişti. 1-2 bin km sonra telleri görürdüm sanırım.
    cbr 650f de dunloplar var 8 bin km deyim, bi 8 bin km daha gider gibi görünüyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)