Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDİAL Z-ONE 180CC Yakıt Proplemi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar Ben CBR 125 alıcam fakat arkadaş var oda Bütce yetmedi Mondial zone 180cc alıcam dedi fakat bi baktım 3.5litre 100km gidiyomuş Oha yani bu ne cbr 250 ile eş deger nerdeyse :D cok cok fazla deilmidir yani arkadaşa tavsiye etmedim cok yakıyo yani benim alıcam Cbr 125 100km-2.5 yakıyor dediler full depo 400-450 km gidiyor yani cok iyi sizin tavsiyeleriniz neler ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    3.5 karışık yani hem sıkıştırmalı hem sakin kullanmıdaysa normal.Hatta 3 falan yakar diye tahmin ediyorum.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    düşük cc yüksek devirde süratli kullanımda fazla yakar

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Scooter motorlarda devir/vites oranı fabrikasyon olduğu için sürüş esnasında yol şartlarına göre bunu ayarlama kullanıcının elinde olan bir konu değildir. İlaveten Scooterlarda dilediğiniz zaman boş vitese atıp gazı kesemezsiniz, ancak belirli bir devir altına düştüğünde eylemsizlik prensibi ile kavrama yapan debriyaj balatası, geri çekilerek kavramayı sonlandırır. Bu neden ile Scooterler neredeyse devamlı olarak çekiş halindedirler, kısacası peygamber vitesi bunlarda yoktur. Birde bu tip motorlar mekanik vitesli motorlara oranla daha yüksek devir ile çalışırlar. Tüm bu durumlar scooterlerin aynı hacimdeki diğer motorlara göre yaklaşık %30 daha fazla yakıt tüketmesine neden olur. 125cc bir motor için şehir içi trafikte 3-3,5 lt/100km sarfiyat normal karşılanabilir. Uzun yolda ise motor hız ihtiyacından dolayı normal sürüş halinden daha fazla sıkıştırılacağı için bu oranın 4-4,5 lt kadar çıkması mümkündür. Lastik basıncı ve lastiğin yapısal durumu da diğer büyük jantlı motorlara göre yakıt sarfiyatı üzerinde daha baskındır.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter motorlarda devir/vites oranı fabrikasyon olduğu için sürüş esnasında yol şartlarına göre bunu ayarlama kullanıcının elinde olan bir konu değildir. İlaveten Scooterlarda dilediğiniz zaman boş vitese atıp gazı kesemezsiniz, ancak belirli bir devir altına düştüğünde eylemsizlik prensibi ile kavrama yapan debriyaj balatası, geri çekilerek kavramayı sonlandırır. Bu neden ile Scooterler neredeyse devamlı olarak çekiş halindedirler, kısacası peygamber vitesi bunlarda yoktur. Birde bu tip motorlar mekanik vitesli motorlara oranla daha yüksek devir ile çalışırlar. Tüm bu durumlar scooterlerin aynı hacimdeki diğer motorlara göre yaklaşık %30 daha fazla yakıt tüketmesine neden olur. 125cc bir motor için şehir içi trafikte 3-3,5 lt/100km sarfiyat normal karşılanabilir. Uzun yolda ise motor hız ihtiyacından dolayı normal sürüş halinden daha fazla sıkıştırılacağı için bu oranın 4-4,5 lt kadar çıkması mümkündür. Lastik basıncı ve lastiğin yapısal durumu da diğer büyük jantlı motorlara göre yakıt sarfiyatı üzerinde daha baskındır.
    Ustad Z one 180 naked model,scooter değil.

Yani kesinlikle Alınmıycak bir Motor Mondial 150 Z var O daha iyi gibi yakıt konusunda ama parcaları felan pahalıymış bide cok narin diyolar motora

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    aaaa hakkatten... yanlış okumuşum. Z harfi deyince hemen zat a gitti kafam.

Neyse kötü bişey yazmamışım neticede
    Posta12 bunu beğendi.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Diğer Forumlarda VS okudugum kadarıyla Mondial 150 zone 2.7 - 100km gidiyormuş arkadaş ile baktık yani bence 180 zone den cok iyi fark desen yok yani sizin tavsiyelerinz neler yokmu zone 150-180 kullanan bir arkadaş

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Ben bu gün ölçtüm mc ile 1,54 lt 42 km yaptı bi 2 km daha gider arada gaz kesiyor bitti biticek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)