Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

9 Mayıs Benzine 17 Kuruş Zam Bekleniyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Hep 50 liralık aldığım için beni etkilemiyor ama yine de sizinle paylaşmak istedim.
    Motorlar artık araba gibi yakmaya başlarsa acaba nolucak :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Benim motorla araba aynı yakıyor zaten
    _chaotic_ bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    oh oh gelsin 5 lira gelsin müstahak bu millete

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uslu bir çocuk olursanız belki sizde büyük resmi görebilir. Bunun bir zam değil aslında indirim olduğunu anlarsınız.

Benzinin litresi 1,5 dolara sabitlendi. Bugün dolar 4,28TL. Yani 1 litre benzinin olması gereken fiyat 6,42TL. Bu zamla birlikte benzinin litresi 6,30TL olacak. Anlayacağınız aslında 12 kuruşluk dev bir indirim söz konusu.

Uslu bir çocuk olun, siz de hayattan zevk alın.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Çüşşşşş demeden kendimi alamadım kusura bakmayın yuh be kardeşim ama yetmezzzzzz durmak yok yola devam hedef 2023.. Ayrıca 2018 sonu - 2019 başı;

Euro 7 tl
    Dolar 6 tl
    Benzin 8 tl

Bazı gruplar tarafından sene sonunda öngörülen tablo bu şekilde.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2018 sonu - 2019 başı;

Euro 7 tl
    Dolar 6 tl
    Benzin 8 tl

Bazı gruplar tarafından sene sonunda öngörülen tablo bu şekilde.
    Bu konularda dışarıdan bakılıp yapılan öngörüler büyük ihtimal yanılacak, çünkü son zamanlarda kayıt dışı ve gizli-saklı çok büyük para hareketleri oluyor,bunların kokusu aylar-seneler sonra çıkar ama etkilerini daha çabuk hissederiz. Bunların iyimser rakamlar olması büyük ihtimal.

Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uslu bir çocuk olursanız belki sizde büyük resmi görebilir. Bunun bir zam değil aslında indirim olduğunu anlarsınız.

Benzinin litresi 1,5 dolara sabitlendi. Bugün dolar 4,28TL. Yani 1 litre benzinin olması gereken fiyat 6,42TL. Bu zamla birlikte benzinin litresi 6,30TL olacak. Anlayacağınız aslında 12 kuruşluk dev bir indirim söz konusu.

Uslu bir çocuk olun, siz de hayattan zevk alın.
    Makarna haşlayıp geliyorum,sonra konuşuruz.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Şu zamlarda hep 15'nden önce geliyor depoyu fulleyemeden zam giriyor.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Arkadaşlar şu anda inanılmaz kötü bir tablo söz konusu ülkede 40 yaşına merdiven dayamış biri olarak ekonominin çok uzun zamandır bu kadar berbat bir durumda olduğunu görmedim. Evet Türkiye enflasyonla ve zamlarla yaşamaya alışmış bir ülke ama bu kadar art arda zam ve dövizin "ÖNLENEMEYEN" yükselişi hiç bir zaman bu denli yaşanmadı. Merkez bankası dövize müdahale edemiyor, ekonomi bakanının ekonomiyle uzaktan yakından zaten ilgisi yok, tüm piyasalar allak bullak olmuş, cumhurbaşkanı diyor ki ben yurt dışına çıktığımda arkamdan iş çevirip faizleri yükseltiyorlar... Bir film dönüyor ve bizler de izliyoruz ama komedi filmi mi korku filmi mi belli değil.
    Thracian bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ben daha yaşlıyım Benzin - mazot - tüp kuyruklarını gördüm, memurların maaş alamadığı zamanlarda büyüdüm.Cebinde döviz olanın hapse atıldığı zamanlardı. Kötünün de kötüsü var.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha yaşlıyım Benzin - mazot - tüp kuyruklarını gördüm, memurların maaş alamadığı zamanlarda büyüdüm.Cebinde döviz olanın hapse atıldığı zamanlardı. Kötünün de kötüsü var.
    Ben en çok su tankeri kuyruğu gördüm.
    Hatta çok bekledim.
    Ama hiç kıyma kuyruğu görmedim.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Ya hele bir araştırın var mı yok mu hemen gazlanıp muhalife sarıyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Benzine zam gelecek mi? Benzine neden zam geliyor?

Dolar ve Euro kurlarına bağlı olarak son zamanlarda zam şampiyonu olan akaryakıt fiyatlarına her gün zam üstüne zam geliyor. Son olarak listesi 6 TL'yi geçen benzin ve motorine son günlerde yaşanan kur artışı nedeni ile yeniden zam gelmesi bekleniyor.

Kısa süre öncesinde benzin ve motorin'e hükümetin ÖTV indirimi yapacağı konuşuluyordu. Geçtiğimiz günlerde canlı yayına katılan Maliye Bakanı Naci Ağbal ''Şu an itibari ile akaryakıt ürünlerinde ÖTV'nin aşağı çekilmesi yönünde bir çalışma yok'' demişti.
    Doların 4,2 seviyelerine kadar yükselerek rekor kırdığı bu günlerde sene sonuna kadar akaryakıt fiyartlarının 7-8 TL bandına geleceği konuşuluyor.

Şöyle bir yazı buldum ürktüm yeminle.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Puis öyle demiyor Yan Yan
    "Yiğit öyle demiyor Ali"

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Yan Yan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep 50 liralık aldığım için beni etkilemiyor ama yine de sizinle paylaşmak istedim.
    Motorlar artık araba gibi yakmaya başlarsa acaba nolucak :D
    Ülkeyi bu duruma düşürenlerin Allah bin belasını versin.
    The Power of The Dreams.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Kimse çıtını çıkarmıyor. Zamlar zam üstüne geliyor. Akaryakıtta ki vergi oranlara düşürülse herşey ucuzlar. Asıl zam seçimlerden sonra gelecek. Benzin 7 TL yi geçer. Ama sıkıntı yok alışmışız

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru aldığımdan beri telefondaki Fuelio adlı uygulamayla tüketimi takip ediyorum. Son bir yıllık fiyat/litre grafiği;

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldığımdan beri telefondaki Fuelio adlı uygulamayla tüketimi takip ediyorum. Son bir yıllık fiyat/litre grafiği;http://www.resimag.com/p1/c91dd1088b.jpeg
    Uygulama android galiba ios için böyle bir uygulama bilen varmı?
    (Fuel Monitor haricinde)

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    olacak gibi görünüyor,
    akaryakıtta vergi indirimi olamıyor,
    zira vergi denilen konu içeriği %70 civarı dolaylı vergilerden oluştuğundan dolayı,
    devlet ötv gelirlerinden vazgeçemiyor,
    aksine bir çok ürüne de ötv ekleniyor.

gidişatın "kur oyunu" "ahdim olsun" gibi söylemler ile çözülemeyeceğini anlamak için çok büyük zekaya ihtiyaç yok.
    konu tam olarak "bıldır ki hurmalar ..." kıvamında ilerliyor.

ve hatta inşaatın belinin kırılmasını engellemek için devlet konut faizlerine el atıyor,
    yani verdiğim vergi - cebinde yer var ise - cengizlere gidecek yine.

şahsi fikrim;
    ıstırırım ...
    wing41, taglis, Cloud ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Kuruşla falan uğraştırmayın ya zengin memleketiz yap şöyle 5 10 TL rahat edek
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    ben hep full depo alıyorum kafam rahat fulle diyemediğim gün "ne oluyor orda derim" ama a haber izlerim geçer yanlış anlamışım diye düşünürüm, herşey 10 üzerinden 10 aslında

şimdide beleşe konut kredisi varmış, sırf ucuz diye gidip ev mi alsam?!

o değilde nasıl bir felakete gidiyoruz? Hükümet gerçekten 1 gün sonrasını bile düşünmüyor şu an. Sadece seçime kadar kuyruğu dik tutmalık politika izliyor. Özellikle şu kredi hamlesi beni fena korkuttu. Düşünün ki zaten ekonomik görünüm bozulduğu için, hiçbir banka size düşük faizli kredi veremiyor. Neden veremiyor? çünkü aslında kendisi de şu an yurtdışından düşük faizli kaynak bulamıyor! Özel bankalarda durum bu.

Ama kamu bankaları hükümet yüzünden inanılmaz bir risk ve zararla karşı karşıya kalacak. Çünkü aynı şekilde dışarıdan düşük maliyetli kaynak bulamıyorken, buldukları kaynakları maaliyetinin altında dağıtmaya zorlanıyor! Burada ki öngörü şu; "ne yapıp edip, inşaatçıları batırmayalım düşük kredi bir miktar hareketlenme getirir ve bakarsın bir mucize olur bir anda çarklar döner".

Ama mevcut algı o kadar bozulmuş durumda ki, şu an krediyi 0.50 yapsalarda beklenen gayrimenkul alımı olmayabilir. Algı nakitte kalıp altın ve dövize yatırıma yönelmiş durumda.

İşte bu algı değişmeyip, yüksek maaliyetli borçlanıp, düşük maaliyetli şekilde satılmaya çalışan kredilerle, piyasada hareket oluşmazsa işte o zaman görürsünüz hayatın ne kadar pahalı olabileceğini

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)