Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

kuba sahipleri neden böyle?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende herşeyden anladığını zannediyorsun önüne almışsın klavyeyi...
    Sen motor alıyordun? N'oldu? Bok atacağına gel anahtarı vereyim de iki tur at. Hoş bu motor da ağır die söylenirsin ama elimden gelen tüm arkadaşlığı yapıyorum senin için

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Bence önce seleyi kaplatıyorlar, Ardından sele su alıyor ıslak geziyorlar. Karizmayı çizdirmemek adına, altları kuru kalsın die direk seleyi streçle kaplıyorlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bence güzel motor tamamen zevk meselesi ve benim gözüme nedense güzel geliyor
    jackonbir bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen birini çevirdim sordum "Bu nedir genç?" diye, "Abi koltuk (sele de değil) eskimesin diye yapıyoruz." dedi, "Mantıklı." deyip uzaklaştım. Sele eskimesinden dolayı atılan bir motora denk gelmiş bulunmamaktayım henüz. Lakin bu gençler ne yapıyorlarsa seleyi eskitmeyi başarıyorlar herhalde?
    eskiden babalarımız kumandayı poşet ile bir güzel kaplarlardı. eskimesin diye. bunlarda aynı mantaliteden devam ediyorlar. babadan oğula nesil herhalde bunlar.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    adam kısıtlı imkanlar dahilinde bişiler yapmış
    akbabalar üşüşmüş
    dağılın

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden babalarımız kumandayı poşet ile bir güzel kaplarlardı. eskimesin diye. bunlarda aynı mantaliteden devam ediyorlar. babadan oğula nesil herhalde bunlar.
    O durumda var ama asıl mesele;

Cege ve benzeri motorları kullanan sürücüler bu işlemi rüzgarın karşı direncini kırmak için kullanır..

Komançi ortamında;

''Bilader kapıştık ama beni geçtin neden??''

''Kanki sen seleye tek kat streç attın,çift kat ataydın beni geçerdin''

Türkçesi,sargı katı ne kadar çok olursa,o kadar makbuldur..

Ayrıca uzun sürüşlerde,üzerine yatmaktan kaynaklı apuş arası vb.terleri(tuz) yüksek oranlı zar etkisiyle selenin kaplamasına zarar vermeden,konforu optimum'da tuttuğu için kullanılır.

Yüzey pürüzlülüğü sıfırdır ve hemen yatış pozisyonu alınır..

Ve bu ortamda streç ''Arınmışlık,Temizlik,Şeffaflık''anlamını ifade eder.
    Metilen, Angrypower, freelancer ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT-07
    Aslında gırtlak dolu 200’lük cg alıp güzel bir lastik ile İstanbul trafiğine dalmak daha mantıklı. Dokuysa sıkıştırsınlar. O egzoz sesini duyupta titremeyecek adam bilmiyorum ben.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında gırtlak dolu 200’lük cg alıp güzel bir lastik ile İstanbul trafiğine dalmak daha mantıklı. Dokuysa sıkıştırsınlar. O egzoz sesini duyupta titremeyecek adam bilmiyorum ben.
    Uçan adam sabri geldi nedense aklıma
    Kisbee 50 (2017-2018) - CBF 150 (2018-...)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    [QUOTE=Angrypower;4325776]Sen motor alıyordun? N'oldu? Bok atacağına gel anahtarı vereyim de iki tur at. Hoş bu motor da ağır die söylenirsin ama elimden gelen tüm arkadaşlığı yapıyorum senin için [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Hani böyle makyaj yapan bazı kızlar vardır ya kendini güzel sanır.Seninde motosikletin var bütün motosikleti olmayanların senin motosikletini istiyor zannediyorsun

Motosikleti
    MT-07
    Hayır lafım sadece sana. Sen nie hep genelleme yaptığımı düşünüyorsun? Direk sana söylüyorum. Direk sana alıntı yapıyorum. İnsanlar ikiye ayrılır. İcraat yapanlar ve yapmayanlar. Sen kesinlikle yapmayanlardansın. Epeydir seni kendi halinde bırakmıştım lakin sen gene bulaştın. Bir rahat dursan komple rahatlayacaksın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayır lafım sadece sana. Sen nie hep genelleme yaptığımı düşünüyorsun? Direk sana söylüyorum. Direk sana alıntı yapıyorum. İnsanlar ikiye ayrılır. İcraat yapanlar ve yapmayanlar. Sen kesinlikle yapmayanlardansın. Epeydir seni kendi halinde bırakmıştım lakin sen gene bulaştın. Bir rahat dursan komple rahatlayacaksın.
    Sen benle uğraşarak icraat mı yaptığını sanıyorsun? sana söyledim beni tanımıyorsun dedim netteki yazılara bakarak daha yok cesareti yok yok parası yok.Sen kimsinki beni kendi halime bırakıyosun ? kendi kendine gelin güvey oluyosun yok motorumu veriyim gez.Motosiklet nette açılan hiçbir konu sana sorulmaz.İstemezsen cevap vermezsin.Sen kimsinki beni eleştiriyorsun? İnsanlar ikiye ayrılırmış sana soran oldu sanki kaça ayrılır diye

Motosikleti
    ......
    Kanka ne oldu,geçenki konuda´da birbirinizi didikliyordunuz?

Koray 1 hafta içinde motor alacak,bak gör utandiracak bizi onda bu potansiyel var..

Bu gidişle ben pulsar alamam ama arkadaş alacak..
    Angrypower bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanka ne oldu,geçenki konuda´da birbirinizi didikliyordunuz?

Koray 1 hafta içinde motor alacak,bak gör utandiracak bizi onda bu potansiyel var..
    Ben motosiklet istersem alırım istemezsem almam.İnternet ortamındaki insanlar yüzünden motosiklet almak kadar gülünç bişey yok.

Motosikleti
    ......
    Ben motosiklet istersem alırım istemezsem almam.İnternet ortamındaki insanlar yüzünden motosiklet almak kadar gülünç bişey yok.
    Kanka kismen haklisin ama iki motor muhabbetinin belini bukmezsek olmaz ama degilmi?

Forumun %80 mantiği bu.

Angry´e bakma esasinda yardimci olur her konuda,kindarliği yoktur..

apaçiliği yoksul insanlar yapınca böyle dalga konusu oluyorlar. Adam parası olsa zaten racing alır sanmıyorum bir zengin çocuğunun kuba motor hayali olacağını. Şahin ve BMW sürücülerinin aynı karakterde olması gibi. Çok doğru tespit olmuş..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanka kismen haklisin ama iki motor muhabbetinin belini bukmezsek olmaz ama degilmi?

Forumun %80 mantiği bu.

Angry´e bakma esasinda yardimci olur her konuda,kindarliği yoktur..
    Ben hergün internete giriyorum paylaşım yapıyorum ama kimseyi küçümsemiyorum dalga geçmiyorum doğru bildiğimi inandığımı paylaşıp söyleyip çıkıyorum.Konuyu açan arkadaş kusura bakmasın(son sözüm)

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Şu streç film olayını görmeyen yoktur malum ama ben kısa bir inceleme yapma fırsatı buldum. Geçen cumartesi sirkeci-harem feribotunda bir oluşum gördüm.

Oluşunu tarif ediyorum, 16-18 yaş aralığı, turuncu geniş güneş gözlük, saçlar kahverengi ama punk sitil tepeye dikili kısmı kırmızı, ense saçı bırakılmış o kısmıda yeşil. Parça pinçik dar ve kısa paça kot, altında çorapsız beyaz spor ayakkabı, Üstte beyaz hani şu kıllı bağrını açarcasına geniş yakalı olanından, en üstte kolsuz kot yelek. Oluşum bu şekilde. ( bundan böyle "sibop" olarak anılacaktır )

Motor Kuba filinta ( yani zamında öyleymiş sanırım) gerisini hayal gücünüze arz ediyorum. Tabiki koltuk hanımların, yada annelerin işe götürülen sulu yemek kabını hazırladıkları kıvamda strece sarılı.

Sibopla muhatap olmadan drek motora yanaştım, sibobumuz bu arada ufka doğru derin derin bakınıyor. Benden habersiz henüz.

Elbet o ilgiyi farkedecekti... pür dikkat motorun etrafında kafamı kaşıya kaşıya geziyorum. Allahım yarabbim, herşeyi geçtim de o streç filmi oraya niye sardın yahu, bari altına aleminyum folyo koyaydın üstüne saraydında tüy dikeydin...

Ve farkedildim...

Sibob : Abeee neye baktın, valla satmıyom ha özel bu haaa...

Ben : Sen mi yaptın bunu ?

Sibop: Yok abiii ben aldım biraz yapmışlardı, üstüne devam ettim... ( ve devamı geldi tabiki, 144 tel janttan girdi, çaça kornadan çıktı )

Ben : Bunu niye sardın

Sibop : Onsuz olurmu abi yaaa, o işin raconu ( bak pzvnge raconda biliyo)

Ben : Kaskın yokmu senin...

Sibop : Yooook, bu saça kaskmu olur be abi, iki saat uğreştım..

Ben : iyi iyi rüzgarda durma o zaman...

Sibop : Sende ne var abi

Ben : İyilik sağlık var kardeş, arkadaki benim. (inazuma)

Sibop : Abi bunun jantları florasan yapıcan, rizoma ayna koycan var ya süper durur ha...

Ben : Eyvallah hayırlı günler, kardeşim...

Bu da böyle bir anım işte, neymiş efendim streç film bu işin raconuymuş, onu öğrenmiş olduk. Hemde uzmanından.

Ya Rabbim, hikmetinden sual olunmaz... olunmaz da... niye yaaa hakkatten merak ettim... Samimiyim bak...
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Ben hergün internete giriyorum paylaşım yapıyorum ama kimseyi küçümsemiyorum dalga geçmiyorum doğru bildiğimi inandığımı paylaşıp söyleyip çıkıyorum.Konuyu açan arkadaş kusura bakmasın(son sözüm)
    Koray erinmedim senin şimdiye kadar yazdıklarına baktım şöyle hızlıca. Motor fiyatlarına b.k atıp, millete motor önerip, sonra gene b.k atıp ardından gene Öner’i isteyip geçmiş hayatın. Bir scooter tecrübem var demişsin, bir CBF kullanısıyım demişsin. Bir cruiser istemişsin. Sonra gene işi Çin’e Japon’a vurup paraya bağlamışsın. Anlayacağın hayatın millete saldırıp iç çekmekle geçirmişsin.

Ben seni eleştiririm, verdiğin sert cümleleri kapı ederim, kendi gel die de ince ince ti’ye De alırım. Bunları yapıyordum da. Benim dediklerimi destekleyen baya bir kişide var. Neden sinir krizine giriyorsunki? Rahat adamsın sen. Senelerce motor almaya çalışmış ve alamamış bir adamın rahatlığı nasıl olur da iki eleştiride kendi kendini kaybettirecek kadar bozulur?

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Değerli ANGRY, aranızdaki konuyu sadece bu başlık altından değerlendirince düşüncem; Son yazdığın mesajda belirttiğin gibi eleştirinin sosyolojik kurallar ve yasal çizgiler aşılmadığı sürece bir sınırı yoktur. Dileyen dilediğini en özgür en samimi şekilde az önce ifade ettiğim gibi, özet ile etik şartlar dahilinde eleştirebilir. Eleştirinde kişilik haklarına dair bir saldırı göremedim ama hatırata yönelik bir küçük düşürme var. Kişinin hatıratı ne olursa olsun o kişiye iyi yada kötü demek doğru olmaz. Zaman her ne kadar göreceli bir kavram olsa da bizim yaşadığımız zamana "an" yani şimdi yaşanan var olma halini yansıtmaktadır. İnsanlık tarihi adına kayıt altına alınmaya değer görülmüş, tarih ana bilim dalının kayıtlarına yansımış bir konu olmadıkça hiçkimsenin hatıratına dayanarak eleştiri yapmayı doğru bulmuyorum. Yapılmaya devam edilirse bunun adı dedikoduya, çemkirmeye, it dalaşına dönmeye başlar.

Eleştirilen, eleştirene saygı göstermedikçe, kendisine yapılan eleştiriden pay çıkarmadıkça bir adım ileriye gidemeyiz. Eleştiren kimse de etik çemberin ne olduğunu bilmez ise bırak ileriye her seferinde iki adı geri gideriz.

Bir an evvel aranızdaki sorunların ortadan kalkmasını diliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Koray erinmedim senin şimdiye kadar yazdıklarına baktım şöyle hızlıca. Motor fiyatlarına b.k atıp, millete motor önerip, sonra gene b.k atıp ardından gene Öner’i isteyip geçmiş hayatın. Bir scooter tecrübem var demişsin, bir CBF kullanısıyım demişsin. Bir cruiser istemişsin. Sonra gene işi Çin’e Japon’a vurup paraya bağlamışsın. Anlayacağın hayatın millete saldırıp iç çekmekle geçirmişsin.

Ben seni eleştiririm, verdiğin sert cümleleri kapı ederim, kendi gel die de ince ince ti’ye De alırım. Bunları yapıyordum da. Benim dediklerimi destekleyen baya bir kişide var. Neden sinir krizine giriyorsunki? Rahat adamsın sen. Senelerce motor almaya çalışmış ve alamamış bir adamın rahatlığı nasıl olur da iki eleştiride kendi kendini kaybettirecek kadar bozulur?

Sanane sanane ben cbf kullandım scooter kullandım veya kullanmadım sanane.Sen bu sitenin yönetici değilsin kendini ne halt zannediyorsun ? Ben senin açtığın konuları okumadım çünkü değmezsin.Sen beni eleştrimezsin.Bana sana motosiklet veriyim git iki tur at diyemezsin senin paran yok diye aşağılayamazsın senin haddin değil bir kere.Ben seni eleştiririm diyosun motosiklet fiyatlarına bok atmışsın diyosun bence sen doktora görün.

Motosikleti
    MT-07
    Sanane sanane ben cbf kullandım scooter kullandım veya kullanmadım sanane.Sen bu sitenin yönetici değilsin kendini ne halt zannediyorsun ? Ben senin açtığın konuları okumadım çünkü değmezsin.Sen beni eleştrimezsin.Bana sana motosiklet veriyim git iki tur at diyemezsin senin paran yok diye aşağılayamazsın senin haddin değil bir kere.Ben seni eleştiririm diyosun motosiklet fiyatlarına bok atmışsın diyosun bence sen doktora görün.
    Sevgili Koray. Gel beraber doktora gidelim. İkimizede teşhis koysun. Hangimiz sorunluysak, sağlam olan taraf doktor paralarını ödesin.

Var mısın? Yok musun?
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)