Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

50cc Meselesi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    İyi günler,
    KUBA’nın rainbow modelini almak amacı ile Ümraniye ve Maltepe’de ki bayiyi aradım ikisi de yok dedi.
    Bir hafta önce tatile Afyonkarahisar’a gittim orada nerdeyse tüm motosiklet bayisi vardı yan yana (Honda, Yamaha,mondial, yuki) tüm modellerini inceledim. Dedim benim istediğim model buydu adam da dedi ki :

Yuki’nin 50cc’si var ama ruhsatta öyle geçiyor normalde daha yüksek dedi. Dedim acaba gitsem KUBA’nın 50cc’lerini mi alsam onlara da öyle diyorlar ruhsatta fln 50cc olarak geçiyormuş ama normalde daha fazlaymış.

Sorular ;

Ruhsatta 50cc olup normal de daha yüksek olduğu doğrumudur? Doğru ise kaç cc (kimi 90cc, kimi 75cc diyor ?) Normalde daha yüksek ise 100cc alacağıma onu alırım MTV, Sigorta yapmam.

Otobana çıkılıyormu ? Sigorta fln yok ya öyle birşey var mı ?

Araba ehliyetiyle sürülüyor diyorlar doğru mu ?

Herhangi birisi ile kaza yaptık tutanak tutamıcağız o halde sigorta zorunlu değil illa polis mi bekleyeceğiz? Kaza işlerini merak ettim biz suçluysak para bizden ama karşı taraf suçluysa nasıl oluyor karşı tarafın sigortası karşılıyor dimi?

Bunlara sigorta yapsanızda bir işe yaramıyor deniyor doğru mu (yanı yapsak ta kazada ödemiyorlarmış) ?

Birde alırken motorlu bisiklet yazdırın diyorlar zaten yazmıyorlar mı ?

KUBA 100cc ile KUBA 50cc arasındaki son hız farkını bilen var mı ? Birde kalkışlarını merak ediyorum çünkü 50cc değil daha yüksek diyorlar inceleyen, deneyen de yok? (Çok fark yok ise 50cc alırım 300-500 sigortadan sıyrılırım zaten sadece kısa mesafelerde kullanacağım ödemeyim fazla son hız, kalkış farkı yok ise öğrenciyiz sonuçta )

ÖNEMLİ :
    Konu hakkında bilgisi olmayan lütfen boş boş yazmasın, soruların hepsini teker teker cevaplayınız hepsi çok önemli teşekkürler.
    Carbondioxid bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    otomobil ehliyeti yeterli
    trafik sigortası yok yaptıramazsın.hiç bir şirket yapmaz
    mtv yok
    sadece muaneye götürüceksin belirli yıllarda
    50 cc hacimli motorlarda geçerli bu durum.bu motor aslında 80cc demelerinin sebebi işte bir takım işlemlerle bunu kısıtlamaları ve sonrasında tekrar açmaları.yani sen o belirli 50cc lerden alırsan bazı modellerde ufak modifiyelerle 80 90 cc yapılıyormuş.otoban olayını tam bilmiyorum ama %99 çıkman tabiki yasaktır.50 cc 99 cc arasında bir motor alırsan trafik sigortası ödersin ama mtv den muaf olursun.
    Carbondioxid bunu beğendi.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Bana dragonu satan bayii de aslında 100 cc vs bişeyler söyledi ama malum ben 110 cc ye çevirttim. Yakından uzaktan alakası yok bildiğin 49 cc orjinali.

Motosikleti
    Tricity
    Alıntı erhn42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana dragonu satan bayii de aslında 100 cc vs bişeyler söyledi ama malum ben 110 cc ye çevirttim. Yakından uzaktan alakası yok bildiğin 49 cc orjinali.
    Tek ve çift kişiyle düz yolda ve yokuşta son hız nedir ?
    Bu son hıza ne kadar sürede çıkmaktadır ?
    100 cc ile arasında çok son hız ve kalkış farkı var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otomobil ehliyeti yeterli
    trafik sigortası yok yaptıramazsın.hiç bir şirket yapmaz
    mtv yok
    sadece muaneye götürüceksin belirli yıllarda
    50 cc hacimli motorlarda geçerli bu durum.bu motor aslında 80cc demelerinin sebebi işte bir takım işlemlerle bunu kısıtlamaları ve sonrasında tekrar açmaları.yani sen o belirli 50cc lerden alırsan bazı modellerde ufak modifiyelerle 80 90 cc yapılıyormuş.otoban olayını tam bilmiyorum ama %99 çıkman tabiki yasaktır.50 cc 99 cc arasında bir motor alırsan trafik sigortası ödersin ama mtv den muaf olursun.
    Çıkmak yasaksa sıkıntı almayım o zaman başka kesin bilgisi olan var mı ?

Soru böyle sorulur , cevab böyle verilir tebrik ederim

EnvEng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kesin bilgi de benden,
    B Sınıfı ehliyetle kullanabilmen için ehliyeti güncel çipli olandan almak gerekiyor. Bende ki eski mesela bu aralar rmg b08 modelini almayı düşünüyorum ve ehliyeti değiştireceğim.
    Onun dışında bahsettiğim modelle alakalı YouTube'da inceleme videolar var ve inceleyen abi Izmir-İstanbul yolculuğu yapıyor, otobana filan çıkıyor, sağdan soldan ilerliyor. Doğru-yanlış bir şey diyemem ama ben de yasak diye biliyorum.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Yasak olarak hiç bir yerde yazmıyor. Bisikletlere yasak belki motorlu bisikletlere de yasaktır sormak gerek. Minimum 40 yapıyorsa yeter tabii gerçek şartlarda otobanda tecavüz ederler orası ayrı.

Motosikleti
    Tricity
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soru böyle sorulur , cevab böyle verilir tebrik ederim
    Saolun, teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:47 ----------

Alıntı Emre ERTÜRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kesin bilgi de benden,
    B Sınıfı ehliyetle kullanabilmen için ehliyeti güncel çipli olandan almak gerekiyor. Bende ki eski mesela bu aralar rmg b08 modelini almayı düşünüyorum ve ehliyeti değiştireceğim.
    Onun dışında bahsettiğim modelle alakalı YouTube'da inceleme videolar var ve inceleyen abi Izmir-İstanbul yolculuğu yapıyor, otobana filan çıkıyor, sağdan soldan ilerliyor. Doğru-yanlış bir şey diyemem ama ben de yasak diye biliyorum.
    Evet, bende YouTube’da gördüm RX9’la otobanda gidiyorlar o yüzden sorayım dedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:48 ----------

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasak olarak hiç bir yerde yazmıyor. Bisikletlere yasak belki motorlu bisikletlere de yasaktır sormak gerek. Minimum 40 yapıyorsa yeter tabii gerçek şartlarda otobanda tecavüz ederler orası ayrı.
    Hocam, ne kadar doğru bilmem ama YouTube’da 120, 100, 90 gibi hızlara çıkan var ama GPS ile kaç görüyor o da var hiç deneyen yok GPS ile kaç gösterdiğini. O yüzden aklımda merak oluşuyor tamam illa gösterge fazla gösteriyor ama ne kadar fazla ve acaba harbiden 50cc’den yüksek olduğu doğrumu ?

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Bayi seni keklemis gibime geliyor. O kadar kolay olsa idi tüm motorlar vergiden sigorta dan ehliyet ten muaf olmak için yanıltıcı beyan verirler di. Ornek cbf 50 CC ama normalde 150 CC gibi

Motosikleti
    Tricity
    KUBA müşteri hizmetlerini aradım büyük cc olayının yanlış bilgi olduğunu söylediler yani öyle birşey yokmuş.
    50cc ile otobana çıkılmama gibi birşey yokmuş yani çıkabiliniyormuş ama köprüye girilmiyormuş ceza yersiniz dedi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Arkadaşlar soruların çoğunu cevaplamış bende sana bir iki konu hakkında yazayım;
    -İş, ev arası git gel çok yokuş iniş çıkış yok ise al
    -Otobana gelmez bu aletler (eğimli yolda kadran dibini deviriyor ama gpsde maksimum 90 gördüm oda limiti yani) Buradan bakabilirsiniz
    -Kilo çok etkili(55-60 kg adamla 80-90kg arası adam arasında bariz bir şekilde çekiş değişiyor)
    -Hemen hemen hepsi aynı
    -Başladıktan en fazla 1 sene sonra gitmiyor bu dedirtir adama ama bende peygamber sabrı var ağır ağır giderim diyorsanız ayrı
    -Sigorta istemiyor, vergisi yok, az yakıyor, az gidiyor, frenler fena değil gidişine göre
    -Bende alırken çok baktım.. Peugeot'u Honda'sı sonra gittim kanuni aldım iyiki bunu almışım bi ton para ödememişim diyorum.
    aklına takılan başka bir şey varsa seve seve yardımcı olmak isterim.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Trafik sigortası sadece ruhsat tescilinde mi aranmıyor, ancak trafiğe çıkmak için gerekli mi?

Yoksa hiç bir durumda trafik sigortası gerekmiyor mu?

Eğer bir trafik kazasına karışılırsa, karşı tarafın haklı olması durumunda maddi hasarı kim karşılıyor?

(Kuba 50cc alan bir arkadaşım trafik sigortası yaptırdı)

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik sigortası sadece ruhsat tescilinde mi aranmıyor, ancak trafiğe çıkmak için gerekli mi?

Yoksa hiç bir durumda trafik sigortası gerekmiyor mu?

Eğer bir trafik kazasına karışılırsa, karşı tarafın haklı olması durumunda maddi hasarı kim karşılıyor?

(Kuba 50cc alan bir arkadaşım trafik sigortası yaptırdı)
    isterseniz şirketler trafik sigortası yapar,ama sadece paranızı alırlar,bildiğim kadarıyla yapılan sigortanın hükmü yok boşa para vermeyin

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Anladım, ben de böyle biliyorum da işte maddi hasar durumunda yasalar ne diyor acaba bir şekilde aydınlansak çok iyi olacak.

Sonuçta sadece maddi değil, ölümlü kaza da olabilir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    50cc sınıfı L1 sınıfıdır.. Ruhsatta L1 diye geçer bu sınıf araçlar..

Bundan sonra araştırmanıza L1 diye devam ederseniz devletin zaten yasası var yasayı açıp okumanız yeterli olur burds sorucağınıza... çünkü yanlış bilgi verenlerde oluyor buralarda..

Şimdi en başda L1 sınıfı nedir yasa nediyor ona bakalım.

Azami hızı 45 km/s’i, içten yanmalı motorlu ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü, elektrik motorlu ise azami sürekli nominal güç çıkışı 4 kW’ı geçmeyen iki tekerlekli araçtır.. L1 sınıfı araçlar tali karayollarına çıkabilir otoban ücretli otoyollara çıkamaz..

Yani misal diyorum istanbulda e-5 çıkar ama tem e çıkamaz..

Peki motorlu bisiklet ve motorsiklet nedir ona bakalım..

Motosiklet: 45 km/saatin üzerinde azami hızı, 50 santimetre küpün üzerinde silindir kapasitesi ve 15 kilovat kadar net motor gücü bulunan sepetli veya sepetsiz iki veya üç tekerlekli motorlu taşıtlardır. Yolcu taşıma için kullanılanların net ağırlığı 400 kg’dır. 550 kilograma kadar olan dört tekerlekli L3, L4, L5 ve L7 sınıfı motorlu taşıtlar ise yük taşımacılığında kullanılır.

Karoseri yük taşıyabilme olanağı sunan sandıklı veya özel şekilde tasarlanmış üç tekerlekli motosikletlere ise yük motosikleti (triportör) denir. Bunlarla yolcu taşınmaz.

Motorlu Bisiklet: Saatte en fazla 45 kilometre hız yapabilen, 4 kilovata kadar güce sahip, iki veya üç tekerlekli motorlu taşıtlardır. Bunun yanı sıra net ağırlığı 350 kilogramı geçmeyen dört tekerlekli L1, L2 ve L6 sınıfı motorlu taşıtlar da bu sınıfa girer. İçten yanmalı motoru olanların 50 santimetre küplük silindir hacmi bulunur.

Şimdi ruhsatta motorsiklet yazarsa sizin aracınız devletin poliside, tüv de çalışan insanda trafik sigortası ister çünkü ruhsatınızda motorsiklet yazdığı an aracınız L1 sınıfına değil normal L3 sınıfına girer.. İstediği kadar ruhsatta L1 yazsın.. Yani normal 150cc lik 250cc lik motorla aynı sınıfa girer..

Bu bu tip motorları alan insanların yaptığı en büyük hatadır.. Piyasada çoğu kişiler bu vasıtaları ruhsata motorsiklet olarak işletiyor.. Sonra polis çevirdimi abicim bunlar muaf falan diye ispata çalışıyor..

Sonra geliyor forum köşelerinde abicim yok öyle bir şey bende 50cc var muayenedede polisde çevirmede trafik sigortası istiyor diye yazıyor kendi hatasını birde böyle yerlerde haklıymış gibi yazıyor.. Bilmiyenlerde inanıyor..

Bu arada ruhsatta motorsiklet yazıyorsa polis sizden motorsiklet ehliyeti yani a2 ehliyetide isteye bilir hakkıdır. Çünkü araç ruhsatta motorsiklet olarak geçiyor..

Bana tüvde çalışan hemde motorsiklet tüv normal araba tüvde değil çalışan adamın dediğini söylüyorum.. bana 50cc motorla gelirsen ve ruhsatta motorsiklet yazıyorsa ben senden trafik sigortası isterim dedi ama motorlu bisiklet yazıyorsa ruhsatta istemem dedi..

Hacim yüksek olayına gelelim böyle bir şey yapılmasına mümkün ihtimal yok. 50cc ise 50cc dir.. Bunlar yılların büyük şirketleri böyle bir şey yapsalar devlet boş dururmu bu evrakdan sahteciliğe tutunda change yanlış bilgi beyanı gibi bir çok şeye girer bazı insanlar bunu kolay çocuk oyunu sanıyor..

Öyle kolay olsa dünyadaki dev otomobil firmaları enayimi onu geçdim diğer büyük motorsiklet japon üreticileri enayimi o zaman hondada gider 100cc görünümlü 250cc lik makina yapar dışarıdan bakdım mı tamamen 100cc ye benziyordur her şeyi hatta limitörüde koyar gücünüde kağıt üstünde 100cc yapar..
    Ama gel görki içi 250cc dir.. Adam aldımı limitörü bir kaldırır oldu bitti.. Bunu honda mühedisleri yapamaz mı kralını yapar ama bunu devletimiz anlamazmı tabiki anlar..

Şu olabilir onlarda limitör var belki bazı bayiler limitörü iptal ediyorlardır zaten incecik bir kablo..

Onun dışımda hangi üretici girer böyle bir riske.. Hayatları mahvolur şirket gider yılların emeği yatırımlar..

50cc de şöyle bir şey var piyasada iki tip 50cc motor var vespa haricinde piyasadaki bütün firmalar bu iki motoru kullanıyor. En meşhuru qmb139 piyasadaki çin hemen hemen 50-100cc arası motorların hepsinde bu motordan var..

Bu motorlarda 50cc ile 100cc arasındaki tek fark piston ve üst kapak farkı o kadar gerisi alayı aynı..

O yüzden zaten çok rahat 50cc lik bir motoru bir piston değişikliği ile 80cc yapabiliyorlar eğer 100cc yapıcaksan üst kapak ve pistonu değiştiriyorsun oluyor sana 100cc..

Trafik sigortasına gelince motorlu bisikleti zaten hiç. Bir sigortacı sigorta etmez.. Para göz bir sigortacı yapar belki ama bu sefer sen kaza yaptığında sigortanın geçmediğini geçersiz olduğunu gördüğünde o sigortacıya dava açma hakkın her zaman bakii dir saklıdır.. Seni kandırdığı için dolandırıcılıkdan bile dava açabilirsin ama dediğim gibi hangi sigortacı 200-300 tl için böyle büyük bedelleri ağır olabilecek bir risk alır.

Ehliyete gelince motorlu bisiklet sınıfında olduğu için b ehliyeti ile sürebilirsin.

Unuttuğunuz şey arkadaşlar bu vasıtalar motorlu bisiklet olarak geçiyor. İnsanlar bu vasıtalara motorsiklet scooter commuter gözüyle bakıyor aöa dünyanın heryerinde bu sınıf vasıtalar şekli ne olursa olsun motorlu bisiklet olarak geçer..

Adam bakıyor scooter diyor bunun neyi motorlu bisiklet herhalde motorlu bisiklet deyince hayalinde bir tane bisiklet, bisikletin ortasında pancar motor falan hayal ediyor..

Öyle düşünüceksek 8+1 caravelle tarzı minübüslerse otomobil sınıfında geçiyor..
    cenkyenmez, Smlgndz ve Archidraw bunu beğendiler.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    selam arkadaşlar,

kafama takılan bir konu var biraz araştırdım ama bulamadım... muhtemelen araştırma yaparken doğru soruyu soramıyorum.... yeni konu açmadan burada sorayım dedim....

birkaç aydır farklı marka ve modellerde "150 cc ya da 125 cc ama ruhsatta 50 cc geçiyor" şeklinde söylemlere denk geliyorum.... bu nasıl mümkün olabilir... eğer mümkün ise bu marka ve modellerin listesi var mıdır... küçük bir motosiklet alayım hanım falan da binsin istiyorum... eğer böyle bir şey varsa neden olmasın kafasındayım...

şimdiden teşekkürler....

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    125cc ama ruhsatta 50cc geçiyor diyenler sonradan modifiye etmiştir ve 2. eldir.

Hiçbir ithalatçı öyle bir riske girmez. Hayatını karartırlar adamın.

50cc ise 50cc dir.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125cc ama ruhsatta 50cc geçiyor diyenler sonradan modifiye etmiştir ve 2. eldir.

50cc ise 50cc dir.
    iki üç kişiden de aynı şeyi duyunca sorayım dedim... markasını ve özelliklerini de öğrenince buraya yazacağım...

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

50cc ise 50cc dir.
    boşversene sen
    50cc 50 cc,ymiş
    bilmeden konuşma

ben salak gibi gidip vergisiz sigortasız olsun diye peugeot kısbe 50cc scooter aldım,hemde 7300 tl gibi bir para vermiştim geçen yıl,,senin sndığın gibi bütün 50cc motorları aynı sandığımdan kalitelidir diye peugeot kısbe aldım,(ALMAZ OLAYDIM)

kalkışları kağnı öküz arabasından farksız,gaz verdikten 2-3 saniye sonra anca kalkmaya başlıyordu,oda öyle sanıldığı gibi öne atlayıp gitmesi gibi değil,,ağır ağır,hatta durur vaziyette tam gaz verdiğimde ayaklarımı yere koyup motorun kalkmasını engelleyebiliyordum,yani motoru tutabiliyordum resmen varyatör debriyaj kacıryor gitmiyordu motor,(İNANMAYAN VARSA GETİRSİN peugeot KISBE MOTORUNU TUTAYIMDA GÖRSÜN)

2 kişi ile rampa çıkamıyorduk ama düzde gidiyordu,rampaya sardımı yarı yolda kalıyor debriyaj ve varyatörden ses geliyor kayış resmen kaçırıyor rampayı çıkmıyordu,bir müddet sonra motorun varyatöründen öğürme sesleri gelmeye başladı,her durup kalkışta bu ögürme sesi aşırı derecede geliyordu,direk servise götürdüm

servis bana bu scooter 50cc fransada düz yolda öğrencilerin okula gidip gelmesi amacıyla yapılmış,2 kişi kullanıma uygun değil dedi,,tabi ben sinirlendim,çinli 50cc lerde böyle bişey olmuyor dediğimde,bana aynen şunu söyledi

(çinli 50cc lerin hiç biri 50cc değil,70-80-100 cc olduklarını ama kağıt üstünde 50cc yazdığını söyledi,ama peugeot dünyaca ünlü prestijli firma oldugu için böyle yapmadığını 50cc yazmışsa gerçek 50cc oldugunu,ayrıca yamaha honda gibi japon firmalarınında motorlarına ne yazdılarsa gerçektede o cc ve güce sahip oldugunu söyledi

bunun üzerine yaptığım araştırmalarda motogusto b08 ,yuki picasso 50 ve arora vesta 50 cc ve motolüx rossi 50 scooterlerin kağıt üstünde 50cc ama gerçekte 110-125 cc motora sahip olduğunu öğrendim
    hemen gidip ön teker çapının büyük olmasından ötürü arora vesta 50 aldım,,arora vesta 50 scooterde 2 kişi peugeot kısbe tek kişi olarak yola çıktık,,arorada 2 kişi olduğumuz halde peugeot kısbe bize yetişemiyordu,hatta arorada gazı açtığımızda peugeot arkada kaybolup gidiyordu,,

peugeot kısbe nin 2 kişi ile çıkamadığı yokuşu arora vesta ile 3 kişi binerek çok rahat çıktık ,hatta yokuşun ortasında durup tekrar kalktık,,bunu gördükten sonra hemen üçüne beşine bakmadan peugeot kısbe ucubesini satıp kurtulduk

ve 1 yıldır arora vesta 50cc scooteri kullanıyorum ,yolda honda spacy 110 cc scooterleri yavaşta olsa geçiyorum,,servisinden söylenen 125cc motoru var ama kağıt üstünde 50cc olduğu sözününde gerçek oldugunu böylece anladım

bu yazdıklarımın hepsi yaşadığım tecrübelerdir,öyle kafadan atma sallama değil,ayrıca arora vesta scooterimle 110 km süratlere çıktığım oluyor,2 kişi ile 90 çok rahat yapıyor

arora vesta 50,yuki pikasso 50,motolüx rossi 50,motogusto b08,,bu scooterlerin hepsinin motoru 110 cc nin üstündedir ,ama 50cc olarak geçiyor o ayrı konu
    bu firmalar nasıl yapıyorlar ediyorlar bilmem ama 50cc diye satılan motorları sadece kağıt üstünde 50cc ama gerçekte çok farklılar,,youtubede bu konu hakkında videolar var neyin ne olduğunu açık açık söylüyorlar araştırırsanız görürsünüz

TEKRAR YAZIYORUM BU SÖYLEDİKLERİM YAŞADIĞIM TECRÜBELERİN SONUCUDUR ,SALLAMA DEĞİL

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motolux Rossi 50 King 139 bakın. Ruhsatta 50ccdir, orjinalde 125ccdir fabrikasyon, sonradan modifikasyon değildir. Youtubeda geniş incelemeler var. Bir bakın derim. Ben çok memnun kaldım.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)