Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Havalar Isındı Tatlı Su Motorcuları Meydana Çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklı olabilirsiniz de tepkiniz çok yanlış...

Adam olmak, kışın buz gibi soğukta kendini hasta etmek, yağışlı yol şartlarında kullanarak zaten yeterince fazla olan riski arttırıp kendini daha çok tehlikeye atmak mıdır? Kötü şartlarda motosiklet kullanmak ne zaman erdem oldu?

Burada büyük bir grup var. Haftasonlari günübirlik, bazen iki gün, ender olarak ta haftalık sürüşler düzenleniyor. Tabii ki hava yağışlı olunca iptal ediliyor. Ancak bazı üyeler ciddi iyi kullanıyorlar. Kemerinin altında yüzlerce pist günü olan, virajlarda uçup giden bariz motosiklet sevdalısı bu adamlar yağmur yağınca motosiklet kullanmıyor diye adam veya motosikletçi olmuyor mu şimdi?
    yazılanlar tamamen mizah amaçlıydı ama gerçek taraflarıda yok değil. bi tarafta kötü şartlara rağmen tutkusundan vazgeçmeyen insan, öbür tarafta kötü koşulları görünce konfor alanını terketmeyen bir insan var. sanki bi tık erdem farkı var aralarında. ben durumu şöyle görüyorum; birisi risk alıp günün sonunda hayatta kalırsa kendini geliştirmiş oluyor. öbür taraf risklerden vazgeçip yerinde sayıyor. bu her alanda böyledir. kışın soğukta, yağmurda süren adamın sürüşü gelişir, psikolojisi gelişir, dayanıklılığı gelişir, benliği gelişir. ama işte motosiklet alanı risklerin ucunda canın olan bir alan. kendini geliştirmek için hayatını riske atmak ne kadar mantıklı? daha sorulabilcek bir sürü soru var bu durum hakkında. bide bu soruların her kişiye özel cevapları olduğunu düşün. konu insan olunca hiçbir şey ne tam doğrudur ne tam yanlıştır çokta şey yapmamak lazım. ama ortada sert bakışlı harleyci abimizin kendiyle yaşadığı yaman bir çelişki var bu kesin :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Adam mizah yapmış kalemini konuşturmuş ki bence güzel olmuş.arkadasi eleştirmek isteyen de kalemiyle yaparsa bir şeye değer laf olsun diye eleştiren mizahi hicvi görmeyen arkadaşları görünce üzülüyorum .iki kitap da mi okumaz insan ..
    CrazyBullet bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Aklıma gelen şunlar...

Bir insan motosikleti gösteriş için kullanılıyor diye eleştirilebilir, egsoz gürültüsü çevreye rahatsızlık veriyor diye eleştirilebilir, ama kışın soğukta yağışta motosiklet kullanmıyor diye eleştirmek bence çok ta makul değil...

Neden böyle? Şahsen düşüncem şu:

Ülkemiz fakir. Almak isteyip alamadıklarımız çok. Görüp de ulaşamayınca tepki oluşuyor, bu tepkiyi de makul olsun olmasın bir şekilde gösterme durumu oluşuyor.

Kendimizi daha üstün duruma konumlandırmak için de "bak işte ben karda kışta da kullanıyorum" gibi bir hava içine girip diğerlerini küçümsüyoruz.

İronik olan şu ki, laf ettiğimiz insan da "pahalı ve gösterişli motosikletim var" diye bir nevi üstünlük kurmaya çalışıyor. Bu noktada lafı eden de, edilen de, aslında aynı durumda. Psikolojileri birbirinden çok da farklı değil. Birinin diğerinden daha fazla parası var, o kadar.
    freelancer ve erenedip bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Hey Allahım, ne uzamış konu... Bir yazıya göstermiş olduğunuz alakanızı ve bir yazıdan kaynaklanmış olan alınganlığınızı güzide ülkemizin diğer suya sabuna dokunmayan konularında da göstermenizi beklerim, bir haziran ayının 24 derece yaz sıcağında...

Konuya maydanoz ekleyecek olursak: yiğit derler şu dağları delene ... çıkana helal olsun... çıkmayana laf yok... yunan izmire çıkmış, moskof erzuruma inmiş değil, netekim...

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    öfff, sıkılmadınız şu gs'ci taşlamasından. artık kıskançlıktan çatladığınızı düşünmeye başlayacağım.

yerler kar buz iken niye adam çıksın motorla, akıl var mantık var anasını satayım. herkesin zevki farklı, güneşli günlerde sürmeyi istemek ayıp mı, günah mı? sende kıyak bir motor olsa bir dakika durmazsın artçı kız alayım diye, gs'ci alınca aaoowww!.. geçiniz efendim, geçiniz. bi motorcu siz değilsiniz, milletin zevki de umrunuzda olmasın bu kadar.

Bence de arkadaşımız şaka yapmış ben tüm kış 50 cc ile gezdim yaz geldi daha rahat geziyorum adamın keyfine kahyalık yapamayız donuna bile koruma yaptırabilir(ki bu iyi bir şey)kız arkadaşları mevzuna hiç girmeyelim yaz geldi motor sayısı arttı güzel bir gelişme kışın azdık şimdi her ışıkta durduğumda biri gelip abi 50 cc mi ne yakıyor rampa çıkar mı bende almak istiyom diye bir sürü soru soruyor yaz iyidir kazasız belasız sürelim ...

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Motosiklette Kıc tarafiniz donup sırılsıklam olmazsaniz ve zature gecirmezseniz motorcu sayilmazsiniz.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa bu forumda birinin cbf,ybr için dandik motorlar dediğini gördüm
    motosikleti kısmına bakıyorum; honda rcv213... Adama göre dandiğiz, yapacak bişey yok...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikleti kısmına bakıyorum; honda rcv213... Adama göre dandiğiz, yapacak bişey yok...
    Mesleği de trollmuş. Trolleri aşağılayıp duruyoruz ama $200000'lık motosiklet kullandığına göre iyi para var demek ki

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesleği de troll ona bakarsan. İyi para var demek ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:34 ----------

$200000'lık motosiklet kullandığına göre
    valla bu aralar boş yapan birisi olarak bayağı para kazanmam lazımdı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

anaa harbi troll yazıyor profilde...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle bizim burdada şimdi gezinen bir harleyci var. giymiş derileri botları nazi kaskını geziyor artis artis. kışın kendisini hiç göremiyoduk sahalarda. şimdi ışıklarda gümbür gümbür rölantisiyle beni taciz ediyor. inip yüzüne karşı adam olsan kışında sürerdin demek istiyorum da o gürültüde beni kim duycak :D
    Adamlığın ölçütüne bakar mısınız?

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isteyen istedigi zaman biner bu alete...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)