Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipman konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Haziran ayında kuba sl 200 alarak ilk motor deneyimime baslamak istiyorum. Bu süreçte ilk etapta kesinlikle alınması gereken ekipmanlar hakkında önerilerinizi bekliyorum? 2000 tl bütçe yeterli gelir mi acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı szrcnb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim.
    Ne demek! Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. O eldivenleri ben kullanıyorum yazlık olarak. Kaza esnasında da elimi kurtardılar ama daha iyisi de alınabilir. Kot da Tech90 da tercih edebilirsin yada Rider Denim'de. Kaskta kararsızım. Bütçen ve paran var Bell Vortex'lere de bakabilirsin. Sonuçta ne kadar iyi kask o kadar iyi koruma.

Kot konusunda tereddütlerim var. Olmazsa olmaz mı yoksa dizlik alarak durumu kotarabilir miyiz onu merak ediyorum?
    Bir de açık kask konusunda ne düşünüyorsunuz? Örneğin linkteki nasıl? https://www.feyizoglu.com/LS2-OF583-Tattoo-Acik-Kask-Gozluk_51572.html

Motosikleti
    MT-07
    Şöyle söyleyeyim 2defa kaza yaptım birinde dizlikle, diğerinde korumalı kot ile. Dizlikte şanslıydım sadece dizimi vurdum ve korudu. Diğerinde yerde sürüklendim ve kot gerçekten aşınmadı bişey olmadı. Emin ol kazayı hergün yapmıyorsun. Gene emin ol o korumalı kotlar kevlardan dolayı çok sıcak tutuyor

Bende yarın işe giderken dizlikle gideceğim ama kalçadan darbe alırsam vay halime die de tırsmıyor değilim.

https://urun.n11.com/dizlik/venom-vn...E&gclsrc=aw.ds

Anladım. Tekrar teşekkür ederim ilginiz için.

ManahManah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 & XMAX 400 ABS
    Hocam tam senin gibi ilk motorumun ilk kilometresinde yaptığım bir kazadan örnek vereyim sana. Oradan hangisinin ne kadar önemli olduğunu anla.

İlk motorumu (ybr) bayiden alıp eve getirirken ıslakta yeni lastikle ve acemilikle ön frene asıldım, yere yapıştım (aldığım tüm eğitimlere rağmen bi de). 10-15 km bile değildir son hızım. Aldığım hasar;

1) Sağ elimi koymuşum yere, eldiven azıcık sürtmüş ama eli korumuş. Sıkıntı yok.
    2) Tech90 kotum vardı. Sağ dizi vurmuşum yere. Kotta nokta kadar beyaz iz var. Dizde birşey yok.
    3) Sağ omzun ve dirseğin üstünde yana yuvarlanmışım. Montta biraz çamur falan var. Omuz dirsek sağlam.
    4) Botun (YDS marka) sağ tarafında azcık sürtme izi, ayak sapasağlam.
    5) En önemlisi, kaskı da tek bir yerden yere vurmuşum. Ve vurduğum yer tam olarak çenesi. Çene kısmında azcık sürtme izi var, çenem ise sağlam.

Sonuncusu açık kask soruna da cevap olmuştur. O olaydan sonra doğrulup motoru kaldırıp devam etmek yerine ambulans çağırılıp çene kırığı ya da en iyi ihtimalle çeneye bikaç dikiş atılması arasındaki fark kaskının açık ya da kapalı olmasına bakıyor. Motorunun şekline uysun diye onu istiyorsan mat siyah ya da güzel grafikli başka kapalı kasklar da var. En son seçenek belki çenesi açılır alabilirsin ama o da çenesi açıkken düşersen açık kaskla aynı hesaba gelir. Mantığına göre sen kararını verirsin artık.

Haklısınız. En azından şu an için kapalı alacağım o zaman. Teşekkür ederim cevabın için.

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Bu kask bana göre hem ybr rengine uyan hem güneş vizörü olan ayrıca korumalı da olan (sharptan 3 yıldız almıs iyi mi kötü mü bilemeyeceğim) tam bir ybr kaskı.

ManahManah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 & XMAX 400 ABS
    YBR bendeydi yav. Arkadaşın motor Kuba 200SL olacak. MT markaların sharp testleri fena çıkmıyor onlardan bi mat siyah falan yakışır gibime geldi benim.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bu güzel listeye

Bütçe zorlanıyorsa geçici olarak pantolon yerine dizlik kullanabilirsiniz, imkanınız varsa mutlaka kevlar pantolon kullanın.

Bel ve böbrek koruma da almanızı öneririm. Fiyatı dizlikten çok da farklı değildir.

Ayakkabı konusunda, özellikle en azından küçük topuğunuzun üzerinde kalacak kısa bot tipinde birşey bakmanızı öneririm. İmkanınız varsa çizme tipinde güzel bir motosiklet botu kullanın. YDS fiyat performans olarak oldukça iyidir (CE belgesi yoktur, tecrübe ile sabittir, kalitelidir), YDS yerine 4Riders veya benzer bir marka da bakabilirsiniz ama küçük topuk kısmına dikkat.

Para bile değil ama bir balaklava veya en azından boynunuzu rüzgar ve börtü böcekten koruyacak bir bandana(buff) almanızı da ayrıca öneririm.

Motosikleti alır almaz lastik takımınızı da değiştirirseniz tadından yenmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Eldiven konusunda o fiyata bunu, veya yarı fiyata bunu, 30-45 gün sonra ihtiyacınız olacak ise onun da yarısına buradan bunu da tercih edebilirsiniz
    Angrypower bunu beğendi.

Teşekkürler.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu güzel listeye

Bütçe zorlanıyorsa geçici olarak pantolon yerine dizlik kullanabilirsiniz, imkanınız varsa mutlaka kevlar pantolon kullanın.

Bel ve böbrek koruma da almanızı öneririm. Fiyatı dizlikten çok da farklı değildir.

Ayakkabı konusunda, özellikle en azından küçük topuğunuzun üzerinde kalacak kısa bot tipinde birşey bakmanızı öneririm. İmkanınız varsa çizme tipinde güzel bir motosiklet botu kullanın. YDS fiyat performans olarak oldukça iyidir (CE belgesi yoktur, tecrübe ile sabittir, kalitelidir), YDS yerine 4Riders veya benzer bir marka da bakabilirsiniz ama küçük topuk kısmına dikkat.

Para bile değil ama bir balaklava veya en azından boynunuzu rüzgar ve börtü böcekten koruyacak bir bandana(buff) almanızı da ayrıca öneririm.

Motosikleti alır almaz lastik takımınızı da değiştirirseniz tadından yenmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Eldiven konusunda o fiyata bunu, veya yarı fiyata bunu, 30-45 gün sonra ihtiyacınız olacak ise onun da yarısına buradan bunu da tercih edebilirsiniz
    Aynen börtü böcek çok patlıyor üstünüzde. Bende venom protex2 touring mont var. Boğazımı ve ensemi kapattığı halde gene de yolda giderken böcek soktu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)