Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Havalar Isındı Tatlı Su Motorcuları Meydana Çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Tatlı su dediniz dediniz yağdırdınız yağmuru. Mutlu musunuz. Yeni motosikletimle ilk defa 290kmde yağmura çıktım
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaş yaz kış motora binmenle övün, böbürlen vs tamam ama binmeyen adama lakap takmak ve laf sokuşturmak neden? Gs ci abinin parasıyla övünüp böbürlenmesinden ne farkı kaldı şimdi bunun?

Motosiklete ister şekil yapmak için binerim ister ütü yapmak için binerim kime ne bundan?

Motosikleti
    Moto Guzzi V7 II Stone
    Toplum zaten ayrışmış, millet kafayı yemiş durumda, bir de motosiklet sürücülerine lakap takıp ayrımcı konuşmalar görmek ve bunu yapanların motosiklet sürücüsü olması gerçekten üzücü. Tatlı su motorcusu ne demek ? O tatlı bu tuzlu, sınıflandırmak ne kadar kolay. Birbirinize el sallayın, gülümseyin farklı zevkleriniz de olsa. Bu çok mu zor ? Millette ego almış başını gidiyor.

Ayrıca GS alan, kullanan adamın kadın tavlama ile işi olacağını sanmıyorum. Zaten parası var adamın bunun için bir motosiklete ihtiyaç yoktur. Hadi diyelim ki öyle bundan bize ne ? Ne yaparsa yapar.
    wing41, mccxcix ve esbabsız bunu beğendiler.

Motosikleti
    nc70x dct/dio/pcx
    Ezik bir yazi olmus

Slayer5810 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suan Motosikletim Yok :(
    Ben Tam Tersi :D

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Beğeniler ve yorumlardan görüyorum ki çoğunluk yazının maksadını, anlatmak istediğini anlamış. Öte yandan öyle yorumlar var ki, insanların okumadan veya okuduğunu anlamaya çalışmadan yorum yaptığını gösteriyor. Yazının ana fikri asyada üretilen motorlara ya da zengin motosiklet sürücülerine laf sokmak değil. Aslında kendime eleştiri getiriyorum. Anlatımda teşbih yani benzetmeyi toplum olarak sıklıkla kullanıyoruz fakat bunun dışında da anlatım üslupları var. Sarkastik bir üslubu düz mantık okursanız yazının anlatmaya çalıştığının tersini anlarsınız. Burada, paralel evrendeki fakir kendime bir eleştiri getiriyorum. Gerçekte belki de o GS'ci abi benimdir, bilemezsiniz, anlayamazsınız.
    Cloud bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Adam haklı, hadi diyorum gezelim oraya buraya gidelim, yok diyor ben evde uyucam.
    Bu yüzden tekerimin döndüğü her bucağın şahidi yalnız kendimim ve sevdiceğim.
    Evet bu sevdicek kanlı canlı tek derdi saç baş bakımlı olması gereksiz bir nefer değil elbette.
    Onun adı başka bişey, iyiki varız senle beraber be yoldaş.

Motor sürmek için hiç yağmuru beklememiş olanlar, motorcuyum demesin bi zahmet der kaçarım :D
    CrazyBullet bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yerler ıslandığı anda yokum. Kim temizlicek arka amortisörün beyaz yaylarını? Bereket tekerler turuncu değil de siyah.

Motosikleti
    MT-07
    Walla tatlı su motorcularını sevmem ama arkadaş bari kask takın çıkarken motorla. 1 aya kalmaz bu tatlı su motorcuları yüzünden işe giderken sahil yolunu kullanmaya başlayacağım. Yolu uzatıyor, zaman kaybettiriyor, sarayburnu önünde köpekler kovalıyor ama olsun. En azından E5te giden arabaya çarpıp ağlayan motorculardan uzak duruyorum. Adam hem çarpıyor hemde kavga ediyor. Dayak yemesin die de arkasında durmak zorunda kalıyorum. Gerçekten sinir bozucu bir durum. Bir anlık gaz kesse kendini, beni ve diğer araçları tehlikeye sokmadan sürmesini bilse zaten tatlı su motorcusu olmaz

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerler ıslandığı anda yokum. Kim temizlicek arka amortisörün beyaz yaylarını? Bereket tekerler turuncu değil de siyah.
    Haşmet hocam Amerika'da arka şoklar kendi kendilerini temizlemiyorlar mı? Şu an soğudum Birleşik Devletler'den, halbuki kaçak mülteci olarak gelmeyi planlıyordum.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013
    Milletle tatlı su motorcusu diye dalga geçip böbürlenmek için canımı gereksiz yere fazladan riske atamam. Ha yola çıktıktan sonra yağmur yağınca motoru bırakıp taksi çağırmadım yanımda yağmurluğum da eksik olmaz ama yağmur kar varken fazladan niye risk alayım. İşi gücü motor üstünde olanlara eyvallah saygım sonsuz da keyif için bindiğim bir aleti teker mi kaydı, kamyon üstüme çamur mu attı stresi olmadan keyifle sürmeyi tercih ederim.

Motosikleti
    N/A
    Canının nasıl sıkıldığını son açtığın 2 konudan anlayabiliyorum
    Cloud bunu beğendi.

Motosikleti
    Daelim Daystar 250
    Evet teşbihte hata olmayabilir lakin toplum olarak ne zaman bu genellemelerden kurtulacağız?? Tatlısu motorcularını sevmem , gs’ciler vs..!!! Her insan farklıdır ve bazı insanlarla motosiklet kullanmak dışında hiçbir ortak noktan olmayabilir. Ki bu yüzden ben de gruplara karşıyım. Her zaman tek takılmayı sevdim.35 yaşıma kadar memleketim Sivas’ta yaşadım. Hadi gel tatlı su motorcusu olma! Rüyamda bile motora bindiğimi gördüğüm bir Şubat ayında ay sonuna doğru güneşi gördüğüm bir gün dayanamayıp bindim motora. Eve nasıl döndüğümü bilmiyorum soğuktan... velhasıl söylenecek çok şey var ama... kimisi fileli bir montu zor alıyorken kışlık sağlam ekipman dizmek kolay mı?? İmkan meselesi vesselam...

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam da vurmayın, adam öldü. Tam konu hiçliğin derinliklerine karıştı derken, bulup, çıkartıp, tekrar dövüyorlar adamı.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    aynen öyle bizim burdada şimdi gezinen bir harleyci var. giymiş derileri botları nazi kaskını geziyor artis artis. kışın kendisini hiç göremiyoduk sahalarda. şimdi ışıklarda gümbür gümbür rölantisiyle beni taciz ediyor. inip yüzüne karşı adam olsan kışında sürerdin demek istiyorum da o gürültüde beni kim duycak :D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle bizim burdada şimdi gezinen bir harleyci var. giymiş derileri botları nazi kaskını geziyor artis artis. kışın kendisini hiç göremiyoduk sahalarda. şimdi ışıklarda gümbür gümbür rölantisiyle beni taciz ediyor. inip yüzüne karşı adam olsan kışında sürerdin demek istiyorum da o gürültüde beni kim duycak :D
    Haklı olabilirsiniz de tepkiniz çok yanlış...

Adam olmak, kışın buz gibi soğukta kendini hasta etmek, yağışlı yol şartlarında kullanarak zaten yeterince fazla olan riski arttırıp kendini daha çok tehlikeye atmak mıdır? Kötü şartlarda motosiklet kullanmak ne zaman erdem oldu?

Burada büyük bir grup var. Haftasonlari günübirlik, bazen iki gün, ender olarak ta haftalık sürüşler düzenleniyor. Tabii ki hava yağışlı olunca iptal ediliyor. Ancak bazı üyeler ciddi iyi kullanıyorlar. Kemerinin altında yüzlerce pist günü olan, virajlarda uçup giden bariz motosiklet sevdalısı bu adamlar yağmur yağınca motosiklet kullanmıyor diye adam veya motosikletçi olmuyor mu şimdi?
    esbabsız ve Cloud bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Ben motorcuya motorcu demem. Tatlı su motorcusu olmadıkça

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    kimsenin hayatına kimse karışamaz. herkesin mutlu olduğu gezmek istediği anda ister araba ister motor fark etmez. kime ne yapıyorsa yapsın bize ne yahu. kışın karda kışta süren adam çok mu iyi biliyor her şeyi diğerlerinden. o motorcuda biz değil miyiz? arkadaş espiri ile karışık bir hikaye anlatmış hani içinden geldiği gibi lakin her tarafa çeker bu yazıyı okuyan. o yüzden aksi bir yorum gelirse bozulmaması lazım arkadaşın.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklı olabilirsiniz de tepkiniz çok yanlış...

Adam olmak, kışın buz gibi soğukta kendini hasta etmek, yağışlı yol şartlarında kullanarak zaten yeterince fazla olan riski arttırıp kendini daha çok tehlikeye atmak mıdır? Kötü şartlarda motosiklet kullanmak ne zaman erdem oldu?

Burada büyük bir grup var. Haftasonlari günübirlik, bazen iki gün, ender olarak ta haftalık sürüşler düzenleniyor. Tabii ki hava yağışlı olunca iptal ediliyor. Ancak bazı üyeler ciddi iyi kullanıyorlar. Kemerinin altında yüzlerce pist günü olan, virajlarda uçup giden bariz motosiklet sevdalısı bu adamlar yağmur yağınca motosiklet kullanmıyor diye adam veya motosikletçi olmuyor mu şimdi?
    Yok hacı Türkiye'de bi işi ne kadar zor şartlarda yapıyorsan o kadar iyisindir.MotoGP yarışçılarının scooter ve arazi motoru harici sokakta motor sürmesi anlaşmaları gereği çoğunlukla yasak acaba onlarda mı tatlı su motorcusu?

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Yazıyı anlamak için okuyumayan arkadaşlar, aslında anladığınızın tam tersini anlatıyorum. Bir kaç yorum yukarıda açıklama getirdim. Ama nasılsa bu yorumu da okumadan yorum yapacaksınız neyse.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)