Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağmur yağması :D

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Başlık biraz saçma oldu ama ya bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama yağmur sanki ilk yağmaya başladığı zamanlar sanki yer daha bi kaygan oluyor.
    Az önce dışarıdan geldim tam eve gitmek için motora bindim işte avm nin otoparkından çıktım o arada yağmur başladı neyse işte eve yaklaşında heryer ıslanmıştı, viraja yattım tam ön lastik bıraktı kendini hiç beklemiyodum zar zor toparladım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    İlk yağan yağmurda asfalt üstündeki ıvır zıvır çözünür ve yağ gibi kaygan olur.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    evet acemi arkadaşım, acemi dedim sakın alınma, bu tabir motora yeni başlayan ya da bu hava koşulunu yeni deneyen biri içindir, küçümseme değil var olan bir durumu açıklamadır, neden acemi dedim çünkü deneyimli herkes bilir ki yağmur ilk başlarken motosiklet sürmek tehlikelidir, çünkü yollar kuruyken her yerde olduğu gibi yolda bir toz tabakası oluşur, yağmur daha ilk etapta yerleri ıslatmaya başlarken ilk olarak bu toz tabakasını ıslatır, tabi yağ, deterjan atığı vs. gibi atıklar da ilk etapta kayganlaştırır, yağmur kuvvetlendikçe de bu tabaka gider. Siz siz olun imkan varsa yağmur daha ilk başlarken motor kullanmayın, biraz artmasını ve yerleri temizlemesini bekleyin, o zaman sürüş güvenli ve keyifli hale gelir. saygılar.
    esbabsız bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet acemi arkadaşım, acemi dedim sakın alınma, bu tabir motora yeni başlayan ya da bu hava koşulunu yeni deneyen biri içindir, küçümseme değil var olan bir durumu açıklamadır, neden acemi dedim çünkü deneyimli herkes bilir ki yağmur ilk başlarken motosiklet sürmek tehlikelidir, çünkü yollar kuruyken her yerde olduğu gibi yolda bir toz tabakası oluşur, yağmur daha ilk etapta yerleri ıslatmaya başlarken ilk olarak bu toz tabakasını ıslatır, tabi yağ, deterjan atığı vs. gibi atıklar da ilk etapta kayganlaştırır, yağmur kuvvetlendikçe de bu tabaka gider. Siz siz olun imkan varsa yağmur daha ilk başlarken motor kullanmayın, biraz artmasını ve yerleri temizlemesini bekleyin, o zaman sürüş güvenli ve keyifli hale gelir. saygılar.
    :D Problem değil, aslında ilk kez böyle bir durumla karşılaştım :D Şansımdanmıdır nedir hiç motor sürerken yağmur başlamamıştı ya yağmur yağarken çıkmıştım yada yağmur başlamadan evde olmuştum :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Ya bir de mesela kışın denk geldiğim oldu aslında ama kışın zaten buralarda sürekli yağdığı için öyle bi etki oluşturmadı sanırım zaten zemin hep ıslak oluyor buralarda kışları.
    Ama yazın yani bu havalarda olunca demekki baya kayıyor :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)