Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ehliyet olmuş 2300 lira

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek sanmıyorum benim durumum burda herkesten iydir ben bile 36 ay kredi ile aldım emekli babam sağolun bana kart çıkmıyor ama durumum iyi
    Burada benden başka ayda 1800 tl veya daha fazlasını kazan yok diyorsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh. Burada ehliyet $32, ve 8 sene geçerli. İlk kez alıyorken de trafikte yanınızda biriyle sürebilmek için $10'a izin belgesi (learners permit).

Motosiklet ehliyeti $5, ve 10 saat motosiklet üstünde, 10 saat sınıf içinde eğitimle geliyor. Eğitim süresince motosiklet, kask, eldiven, benzin, herşey karşılanıyor.
    çiğzıs kırayst
    hasmet bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyet işi kullüyen saçmalık.

Kursa para yedirmek yasal zorunluluk. Yasal dolandırıcılık.

Ben çalışıp geçeceğim kendim mesela. Kurs neden zorunlu? Kimse bunun için neden isyan etmiyor?

Evde oturup çalışıp geçeceğim ya
    Kitapları var online dersleri var çalışacağım geçeceğim.

Trafiğe kapalı alanda da alıştırmamı yapıp sürüş öğreneceğim. Arkadaşımdan öğreneceğim sürüşü.

Demek istediğim:
    Ben neden Kursa para vermek zorundayım?

Ehliyetleri alalı 5-8 yıl oldu ama hala bu sorular kafamdan çıkmadı.
    Aynen oyle. Ki cogu trafik okulu da dogru duzgun ogretmiyor. Burada ozel okullar falan var ama isteyen gidiyor. Ama genel prosedur bu:

16 yasini gecince trafik kitapcigindan sinava girip "surus ogrenme izni belgesi" aliyorsunuz, ucreti $10. Bu belgeyle, yaninizda ehliyetli biri varken trafikte araba kullanabiliyorsunuz. 18 yasindan sonra da direksiyon sinavina girip ehliyet alabiliyorsunuz.

Alıntı waldorf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş, okula da gitme. Ben evde çalışıp öğrenecem de. Nasıl olsa kitabı var, videosu var. Kendim öğrenecem de.
    Bunları diyebildiğin gün yukarıda yazdığın soruyu sorabilirsin.
    Senelerce suren temel egitim, fizik, kimya, biyoloji degil konu. Kucucuk bir kitapcik, ve gozu goren ayagi olan her insanin 1-2 haftada ogrenebilecegi bir seyden bahsediyoruz.

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen oyle. Ki cogu trafik okulu da dogru duzgun ogretmiyor. Burada ozel okullar falan var ama isteyen gidiyor. Ama genel prosedur bu:

16 yasini gecince trafik kitapcigindan sinava girip "surus ogrenme izni belgesi" aliyorsunuz, ucreti $10. Bu belgeyle, yaninizda ehliyetli biri varken trafikte araba kullanabiliyorsunuz. 18 yasindan sonra da direksiyon sinavina girip ehliyet alabiliyorsunuz.

Senelerce suren temel egitim, fizik, kimya, biyoloji degil konu. Kucucuk bir kitapcik, ve gozu goren ayagi olan her insanin 1-2 haftada ogrenebilecegi bir seyden bahsediyoruz.

Demekki Milli eğitim bakanlığı motosiklet eğitimini, gözü gören ayağı olan herkesin yapabileceği basit bir konu olarak görmüyor. Zorunlu olarak akredite kuruluştan (sürücü kursu), belirli saatte eğitim alıp yine belirli saatte fiziki olarak uygulama yapman gerekli diyor. Ve herhangi bir mevzuat değişikliği konusu olduğunda kendisine muhattap bulup gerektiğinde denetleyebilmek için sürücü kursunu zorunlu kılıyor. Sürücü kursu bana göre gayet gerekli bir kuruluştur.

Ehliyet almadan önce motosikletim yoktu. Nasıl etüd edebilirdim okuduklarımı ? Kim bana 11 saat motorunu güvenip ödünç verebilirdi?
    Ömründe hiç motor kullanmamış birisine kim MT07'sini emanet edebilirdi? ( şuan sınavlar bu ayarda motorlar ile yapılıyor.)

Evet ben gerçekten kaliteli bir sürücü kursunda eğitim aldım, öğrendim. Şuan Türkiye'de motosiklet ehliyeti için düzgün eğitim veren kurs bulmak neredeyse imkansız. %99'u yapması gerekenleri yapmıyor, öğrenciye imkan sağlamıyor ve MEB'da bu kuruşları denetlemiyor, ceza kesmiyor.

Durum böyle olunca ben neden kursa para veriyorum diye sorgulanması çok normal ama işin gerceği sürücü kursu gereklidir ve şarttır. Keşke her kurs aldğı paranın hakkını verse tabi...

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı waldorf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demekki Milli eğitim bakanlığı motosiklet eğitimini, gözü gören ayağı olan herkesin yapabileceği basit bir konu olarak görmüyor. Zorunlu olarak akredite kuruluştan (sürücü kursu), belirli saatte eğitim alıp yine belirli saatte fiziki olarak uygulama yapman gerekli diyor. Ve herhangi bir mevzuat değişikliği konusu olduğunda kendisine muhattap bulup gerektiğinde denetleyebilmek için sürücü kursunu zorunlu kılıyor. Sürücü kursu bana göre gayet gerekli bir kuruluştur.

Ehliyet almadan önce motosikletim yoktu. Nasıl etüd edebilirdim okuduklarımı ? Kim bana 11 saat motorunu güvenip ödünç verebilirdi?
    Ömründe hiç motor kullanmamış birisine kim MT07'sini emanet edebilirdi? ( şuan sınavlar bu ayarda motorlar ile yapılıyor.)

Evet ben gerçekten kaliteli bir sürücü kursunda eğitim aldım, öğrendim. Şuan Türkiye'de motosiklet ehliyeti için düzgün eğitim veren kurs bulmak neredeyse imkansız. %99'u yapması gerekenleri yapmıyor, öğrenciye imkan sağlamıyor ve MEB'da bu kuruşları denetlemiyor, ceza kesmiyor.

Durum böyle olunca ben neden kursa para veriyorum diye sorgulanması çok normal ama işin gerceği sürücü kursu gereklidir ve şarttır. Keşke her kurs aldğı paranın hakkını verse tabi...
    Zorunlu olması yerine tercihen olsa o zaman daha mantıklı değil mi?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    son olarak gelişimden ehliyet aldım,
    katılırsanız eğitimi hakkı ile veriyorlar,
    fiyatların bu şekilde olması mı lazım ?
    değil.
    kimsenin umurunda mı ?
    değil.

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Evet kesinlikle akıl ve mantık tercih etme opsiyonu olsun diyor. Ama bu tarz konularda olay "standardı" sağlamaktır.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Standart sınavla olur okul ile degil.
    Mesela ÖSS sinavina girmek istiyorum.
    Ozel kurumlar olan dersanelere ozel okullara gitmek ZORUNLU demis olsa. Ne kadar saçma.
    Adam sınavda yapiyorsa biliyor demektir.

Ehliyet için motor temin edemeyen kisi gidip kursa kaydolabilir. Bunda bir engel yok ki. Ben babamin arabasi ile öğrendim kursa ihtiyacim yok. Teorik bilgisini de okuyarak öğrendim..

Gelip kursa kayıt olup bir dunya para vermek neden ZORUNLU?

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım ki artık ehliyet almanın zamaı geldi,araba daha önemli olduğu için b ehliyete yazıldım,2300 lira fiyat çekti,a2 de istersem 3600 dedi,şuanlık bütçem sadece b ehliyete yeterli,500 lira kaporamı bugün verdim
    Ehliyet işleri trafik şubeden alınıp nufus müdürlüğüne verildi ben randevu aldım 2 ay sonraya anca verdi ona göre ranndevu al.

Sağlık raporu tarihide geçiyor gene devlet bey kazandı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı nicksizbro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet işleri trafik şubeden alınıp nufus müdürlüğüne verildi ben randevu aldım 2 ay sonraya anca verdi ona göre ranndevu al.

Sağlık raporu tarihide geçiyor gene devlet bey kazandı.
    Biz her işlemi halletcez dediler hocam

Hocam merhaba,

bende ehliyet arifesindeyim. Gelişim için, kendi sitesinde belirttiği fiyatlardan forum için cüzi de olsa bir indirim oluyor mu? En önemlisi verdikleri eğitim sadece sınavı geçmek için mi yoksa honda'nın seviye 1 eğitimine denk diyebilir miyiz?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)