Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Honda'dan Nisan Zammı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ergün Er. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanoğlunun gözü asla doymaz.Bakın bu gün takip ettiğim bir çok motosiklet sahibi insan her yıl motosiklet değiştirme hevesinde. Otomobil sevenlerde de durum aynı, sürekli bir tüketim çılgınlığı içindeyiz. Madem ekonomiyi bu kadar çok düşünüyoruz, her yerde cari açıktan bahsediyoruz peki neden paramızın yurtdışına çıktığını bile bile , her yıl sıfır motosiklet almak veya hep bir üst modelini almak hevesindeyiz? Bu konu da , sizce eleştirilmesi gereken bir konu değil mi? Birazda öz eleştiri yapalım.. Hala savunuyorum , 2018 model 600cc-1000cc motosiklet almak lükstür zevktir. Otomobilde de aynı şekilde 2018 model 2000cc ve üstü lükstür, zevktir. Ama 2. el alınır ona bir sözüm yok tabi ki , vurgulamak istediğim asıl konu buydu.
    Bu konuda hem fikiriz.Ekonominin kötüye gidişinde,paramızın dışarı çıkmasında yanlış ekonomik politikaların olduğu kadar genel olarak insanımızın aç gözlülüğünün ve savurganlığının da ciddi payı var.Cebinde parası olmayan adam krediyi çekiyor 2-3 yılda bir arabasını motosikletini yeniliyor.Yok canı ile ev sahibi olmak için kredi çekiyor yıllarca açlık sınırında yaşıyor.Kredi ile borç ile savurganlık ile dönüyormuş gibi gözüken ekonomi bir yerde tıkanır.
    Ergün Er. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Ehonomi çoğ eyi

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Fiyatta “Artış” varsa adı zam olur hocam , döviz güncellemesi falan anlamam. O halde vergilerde ona göre düzenleniyor ama onu hükümet zam yapıyor diye kötülüyorsunuz zammı Honda yapınca savunuyorsunuz ,kendinizle çelişmeyin. Zevk konusuna gelince , aynen öyle , zevk almak isteyen bedelini ödesin, 2018 model 600cc - 1000cc motora binmek isteyen adam bedelini ödesin pahalı diye de ağlamasın.
    Anlamak zor degil, yeter ki siyasi gorusunuzle celisen durumu kabullenebilecek miktarda acik fikirli olun... Anlamaya niyeti olana, anlasilmamasi mumkun olmayan aciklama:
    Malin gelisi artarsa satis fiyati da artar. Elin Avrupalisi Japonu Cinlisi TL ile calismiyor. Onun icin de bir cok sey gibi motosiklet fiyati da artiyor.

insanoğlunun gözü asla doymaz.Bakın bu gün takip ettiğim bir çok motosiklet sahibi insan her yıl motosiklet değiştirme hevesinde. Otomobil sevenlerde de durum aynı, sürekli bir tüketim çılgınlığı içindeyiz. Madem ekonomiyi bu kadar çok düşünüyoruz, her yerde cari açıktan bahsediyoruz peki neden paramızın yurtdışına çıktığını bile bile , her yıl sıfır motosiklet almak veya hep bir üst modelini almak hevesindeyiz? Bu konu da , sizce eleştirilmesi gereken bir konu değil mi? Birazda öz eleştiri yapalım.. Hala savunuyorum , 2018 model 600cc-1000cc motosiklet almak lükstür zevktir. Otomobilde de aynı şekilde 2018 model 2000cc ve üstü lükstür, zevktir. Ama 2. el alınır ona bir sözüm yok tabi ki , vurgulamak istediğim asıl konu buydu.
    1. Insanlar ekonomiyi dusunmuyorlar, katlaniyorlar. Cunku asil gorevi ekonomiyi dusunmek olanlar icin ekonomi ikinci planda malesef.

2. Zevk sizce ne kadar pahali olmali? 10 kat? 100 kat? Ne kadar caydirici olmali? On sene once daha iyi degil miydi? Ulkelerin amaci gittikce fakirlesmek midir?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cari açığı kapatiyoruz, tüketim çılgınlığına son veriyoruz eyvallah. buna binaen bir sürü esnaf batacak, bir sürü insan işsiz kalacak. buna da hazir olmamiz gerek.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Dalga mı geçiyorsunuz arkadaş? Lüksmüş, zevkmiş... Nasıl bir hayatınız var? 3 kuruş paramız var. Bir de zevkimiz var. Hayattan iki gram zevk alalım diye motor alıyoruz. Aldığımızı gören de zengin sanıyor. Ben 3 kuruş parama da var yemezlik yapmak zorunda mıyım arkadaş? 125'lik motora binmek zorunda mıyım? İstemiyorum bu kadar basit. İyisine, güzeline sahip olmak istiyorum. Alabiliyorum da ama cebimde ne var ne yok vererek. Benden kötüsü bunu da yapamıyor. Şikayetim buna. Kaliteli, insan gibi yaşamaya çalışmak suç mu? Kompleksli misiniz kardeşim? Her yer motor doluymuş, araba doluymuş geçin bu işleri. Herkes sizin gibi iki kuruşu üst üste koyacağım diye üç günlük hayatını zindan mı etmeli? Hayır arkadaş, ben öyle değilim. Olmayacağım.

Birileri altın tabakta bardakta yemek yesin. Siz de onları savunup motor lükstür diyin. Aferin size. Aferin.
    drtayfun, RamonRojo, alies99 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Kimse tüketim çılgınlığı içerisinde değil, istinasız herkes en iyiye sahip olmak ister, doğaldır. ve EKONOMİK GÜCÜ YETİYORSA alır burada da sorun yok. Buna rağmen fiyat pahalı diyebilir, çünkü pahalıdır mal ederinde değildir ödemek istemez vs vs..

Birde ayağını yorganına göre uzatmayan heves eden, özenen insanlar vardır, onlarda bir daha geleceğiz dünyaya deyip hata yapabilirler insandırlar, heveslerini alıp borçlarını öderler eğer ödeyebilirse bunlara da bir sürü örnek verebilirim ki anlatmak istediğim bu değil.

Durum kötü, bazı insanların sürekli araç değiştirmesi yada değiştirmemesine göre ekonomi iyidir diyemezsin, diyorsan ekonomi nedir bilmiyorsun. Sorun ekonominin kötü yönetilmesidir. Bu kötü yönetim de hayat STANDART larını düşürür. Paran değer kaybettikçe standartların da düşer.

Benim alım gücüm var banane mi diyelim, tüm fakirler sürünsün müstehak mı diyelim, yada bak arkadaşım yanlış var mı dememiz doğru, bu hesaplaşmayı da kendi vicdanına bırakıyorum.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dalga mı geçiyorsunuz arkadaş? Lüksmüş, zevkmiş... Nasıl bir hayatınız var? 3 kuruş paramız var. Bir de zevkimiz var. Hayattan iki gram zevk alalım diye motor alıyoruz. Aldığımızı gören de zengin sanıyor. Ben 3 kuruş parama da var yemezlik yapmak zorunda mıyım arkadaş? 125'lik motora binmek zorunda mıyım? İstemiyorum bu kadar basit. İyisine, güzeline sahip olmak istiyorum. Alabiliyorum da ama cebimde ne var ne yok vererek. Benden kötüsü bunu da yapamıyor. Şikayetim buna. Kaliteli, insan gibi yaşamaya çalışmak suç mu? Kompleksli misiniz kardeşim? Her yer motor doluymuş, araba doluymuş geçin bu işleri. Herkes sizin gibi iki kuruşu üst üste koyacağım diye üç günlük hayatını zindan mı etmeli? Hayır arkadaş, ben öyle değilim. Olmayacağım.

Birileri altın tabakta bardakta yemek yesin. Siz de onları savunup motor lükstür diyin. Aferin size. Aferin.
    Yani hislerime müthiş tercüman olmuşsun.motosiklet lüks değil tutkudur.boğazımdan,giyimimden kısıyorum.Sırf daha çok binebilmek için.hiç benzin hesabı yapmadım,ekonomik kullanmaya çalışmadım.Yarına çıkacağım belli olmayan bu dünyada keyif alarak yaşamak istiyorum.kredi benzin bakım derken maaşımın yarısını yiyor.Helali hoş olsun.

250 cc. üstü lükstür diyenler, temel ihtiyaç maddesi olan benzin neden 6 lira, o da mı lüks? yakında "gideceğiniz yere yürüyerek gidin" diyeceksin diye korkuyorum!!!

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı zeronero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bedavadan ekonomi bozuk vergiler yüksek muhabbeti yapanlar , motor satışlarının bir önceki yıla göre yüzde 22 arttığını biliyormu. bırakın bu ayakları,kimse yemiyor artık.
    Afedersiniz halkta para var ....

Motosikleti
    SD 1290R
    Sık sık araba motosiklet yenileyip israf etmeyin kardeşim siz de...

Aslında bu noktada devlet büyüklerimiz de bize örnek olsa ne güzel olur. Sonuçta çalışıp kazandığımız helal parayı harcamayalım isteniyor. E peki yine bizim çalışıp kazandığımız parayla yapılan bin odalı saray, alınan çok sayıda özel uçaklar, zırhlı lüks makam araçları olayını biraz gözden geçirsek? Olmaz mı? Daha geçenlerde meclis başkanımızın makam odasının tavanını altın varakla işletmesine çok mu gerek var di? Gerçi başkasının kazandığını harcamak daha kolaydır her zaman ama ne bileyim işte. Aklıma geldi öyle.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aslında bu noktada devlet büyüklerimiz de bize örnek olsa ne güzel olur. Sonuçta çalışıp kazandığımız helal parayı harcamayalım isteniyor. E peki yine bizim çalışıp kazandığımız parayla yapılan bin odalı saray, alınan çok sayıda özel uçaklar, zırhlı lüks makam araçları olayını biraz gözden geçirsek? Olmaz mı? Daha geçenlerde meclis başkanımızın makam odasının tavanını altın varakla işletmesine çok mu gerek var di? Gerçi başkasının kazandığını harcamak daha kolaydır her zaman ama ne bileyim işte. Aklıma geldi öyle.
    İtibardan tasarruf olmaz, doğal olarak imam osurursa cemaat neler yapmaz
    tüm bunlar imam, cemaat ilişkisi yüzünden

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc. üstü lükstür diyenler, temel ihtiyaç maddesi olan benzin neden 6 lira, o da mı lüks? yakında "gideceğiniz yere yürüyerek gidin" diyeceksin diye korkuyorum!!!
    Temel ihtiyaçlar ;

-Beslenme
    -Barınma
    -Giyinme
    -95 oktan benzin (Tabi ki şakaydı :D )

Bu arada toplu taşıma öneririm , hem sağlıklı , hem ekonomik.

Temel ihtiyaçlar ;

-Beslenme
    -Barınma
    -Giyinme

kaçamak cevap vermek yok. benzin ve araba bu devirde temel ihtiyaçtır. 2 liraya mal edilen benzin litresi 6 lira olarak satılıyor. 50 binlik araba 100 bine satılıyor. neden böyle?

Motosikleti
    SD 1290R
    Temel ihtiyaçlar ;

-Beslenme
    -Barınma
    -Giyinme

Daha önce yazılanları görmeyip ufak ufak kondurmaya devam. Çünkü verimli AKtrol tartışmayla vakit kaybetmez. Argümanını kısaca arzedip edip kaybolur. Sonuçta amaç iletişim değil, propagandadır.

Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sarayın 1000 değil 1150 küsür odası var , hani 1000 olsaydı belki ekonomimiz bir tık daha iyi olabilirdi. Bu da benim şahsi görüşüm.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    kaçamak cevap vermek yok. benzin ve araba bu devirde temel ihtiyaçtır. 2 liraya mal edilen benzin litresi 6 lira olarak satılıyor. 50 binlik araba 100 bine satılıyor. neden böyle?
    Benzine zam gelince, sadece araç sahiplerine zam geldiğini zanneden arkadaşlara açıklama yapmanıza gerek yok. Yormayin kendinizi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Sarayın 1000 değil 1150 küsür odası var , hani 1000 olsaydı belki ekonomimiz bir tık daha iyi olabilirdi. Bu da benim şahsi görüşüm.
    ABD Beyaz Saray:
    Value: £30,000,000
    Size: 5,110 m2

FRANSA Elysee sarayı:
    Value: £89,000,000
    Size: 11,000 m2

TÜRKIYE Aksaray:
    Value: £523,000,000
    Size: 300,000 m2

Çok büyük çok güçlü çok zengin ülkeyiz maşallah... Sürekli araba değiştirip israf yapmasak, tam süper olacak...
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    Araştırıyor..
    Çünkü bu güne kadar üretmedin ,tükettin. En önemli örneği ; 1930-1940 larda adamlar (Vecihi Hürkuş, Nuri Demirdağ vb) uçak üretti hemde dünya uçak sanayicilerin bile dikkatini çeken uçaklar. Bknz. Model Nu.D.38 , İsmet İnönü deden bunlar stratejik ürünler , dışarı çıkarılamaz dedi. Öyleyse biz üretelim devlet alsın dediler almadı.O zaman dışarı satalım dediler , sattırmadı . Tekerlerine taş koydu destek olacağına köstek oldu. Sonucunda adamlar iflas etti ve gitti. Ardından 1961 de devrim adlı araba üretildi , deposuna benzin koymayı unuttular ufak bir hataydı ama o zaman ki şimdi olduğu gibi Avrupa ağızlı medya , arabayı yerden yere vurdu yine tekerimize taş koydular üretilmedi.. Şuan da bu araba müzede ve hala çalışabilir vaziyette. Şimdi ise devlet üretim için her türlü teşvik ve desteği veriyor bu seferde , hazır ithal edip satmaya , parayı daha az zahmetle cebine akıtmaya alışan iş adamları yaklaşmıyor. Cumhurbaşkanının yerli araba için ısrarları sonucu bir kaç büyük firma birleşip üretmeye karar verdi, ki bir yerde haklılar hangi babayiğit iş adamı otomobil üretme işine tek başına girip en az 2 milyar dolarını riske atar? Bunun haricinde petrol , petrolümüz var evet ama yer altında bir birinden bağımsız küçük , küçük çukurlar şeklinde ve dağınık vaziyet , bir petrol kutusu açmanın maliyeti 300 milyon dolara kadar çıkıyor şuan için çıkarılan petrol miktarları kuyunun maliyetini düşündüğümüzde yetersiz kalıyor. O nedenle dışarıdan almaya devam. Devam ediyorum ,1980 lerde Merkez sağda ülkücülere ülke komünistleştirilecek, komünist düzen getirilmeye çalışıyor diye fişektedir, sol tarafı ise ülkeye emperyalizm hakim olacak diye kışkırtıp birbirlerine kırdırdılar hemen ardından ne oldu bil, tabisi darbe ve beraberinde sıkı yönetimle birlikte yine ekonomik buhranlar. 1983 de gap projesi ile doğuya can vermesi için hayata geçirildi ve temeli atıldı, ne tesadüftür ki 1984 de PKK hortlatıldı. O günden beri doğuya ne yapılmak istense engelleniyor, iş makinaları yakılıyor , iş yerleri kundaklanıyor , öğretmenler katlediliyor. Kürt kardeşlerimiz devlete karşı kışkırtılıyor.. Bu arada darbeler , krizler (2001) baş gösteriyor . 3. Havalimanı dedik gezi olaylarını ateşlediler. Bir baktık BBC, CNN daha olaylar başlamadan orada bitivermiş. Neden? Türkiye’nin can damarı Turzim de bitirilmeli, bir taşla iki kuş hem yine faiz lobisi kazandı hem de terör ve ayaklanmalarla turist sayılarını da etkilemeye başardılar. Bunlar asla tesadüf değil tesadüf diyen düşünme yetisini , idrak yetisini yitirmiş asla ve asla tartışmaya girilmeyecek kişilerdir. O nedenledir ki ben bu tiplere uzun uzadıya cevap verebilecek kadar zamanını harcama taraftarı değilim ama zorunda kaldım. “

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Allah’ın izniyle tüm oyunları bozup, sizlere rağmen güçlü Türkiye ‘yeyi inşaa edeceğiz! Bir gün zincirlerimizi kırıp , tüm bu ekonomik buhrandan da kurtulacağız.Buna hiç olmadığı kadar çok yaklaştık ve inanıyoruz! Son bir şey “ülkesini sevmeyene al bayrağın gölgesi haram olsun! Kalın sağlıcakla.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    İtibar budur.

İtibar Adalettir.Adalet = Ekmek Zor yoldan öğreniyoruz.

Myanmar'ın altında Bangladesh'in üstündeyiz.Geriye Honduras,Uganda,Pakistan vb.. kalıyor

Maaşlar brüt ödensin vatandaş kesintileri,vergiyi eliyle bankaya yatırsın bakalım,Rahat bırakırlar mı

lanet olsun yine başaramadık! Ergün bey büyük resmi görmüş arkadaşlar, dağılabiliriz.
    -Black- bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)