Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Boya Koruması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Selamlar

Motosikletler için boya koruması ve benzeri uygulamalar mevcuttmudur? Bilirsiniz Otomobillerde Seramik kaplama şeffaf folyo kaplama gibi uygulamalar mevcut. Motordaki plastik aksamların yapısından dolayı bu tür uygulamalar genellikle uygulanamıyor.

Özellikle yolda giderken gelen ufak taşlar motorun boyasına zarar veriyor. Motoru çiziyor hatta boyayı kaldırıyor.

Aşağıdaki foto örnek olabilir.

Biraz araştırdım.

Şeffaf Plasti Dip boya tarzı uygulamalar mevcutmuş. Sonradan sökülebiliyor ve orjinal boyaya zarar vermiyor. AutoFlex'in bu tür uygulamaları mevcut.

Burada 3M'in bir uygulaması mevcut.

Sorum şudur. Bu tür uygulamaları motosiklet üzerinde veya kendi aracı üzerinde deneyip tecrübe edinen oldumu? Türkiyede kimler bu işi yapar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Benim motorda 3m paint defender uygulaması var, yıkama kaynaklı deformasyon oluyor. Deri soyulması gibi.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar

Motosikletler için boya koruması ve benzeri uygulamalar mevcuttmudur? Bilirsiniz Otomobillerde Seramik kaplama şeffaf folyo kaplama gibi uygulamalar mevcut. Motordaki plastik aksamların yapısından dolayı bu tür uygulamalar genellikle uygulanamıyor.

Özellikle yolda giderken gelen ufak taşlar motorun boyasına zarar veriyor. Motoru çiziyor hatta boyayı kaldırıyor.

Aşağıdaki foto örnek olabilir.
    https://s9.postimg.org/ptc5i4zpr/FB_...2763322375.jpg

Biraz araştırdım.

Şeffaf Plasti Dip boya tarzı uygulamalar mevcutmuş. Sonradan sökülebiliyor ve orjinal boyaya zarar vermiyor. AutoFlex'in bu tür uygulamaları mevcut.
    https://www.youtube.com/watch?v=hDUHsUjSQwY

Burada 3M'in bir uygulaması mevcut.
    https://www.youtube.com/watch?v=v-um2olpMTs

Sorum şudur. Bu tür uygulamaları motosiklet üzerinde veya kendi aracı üzerinde deneyip tecrübe edinen oldumu? Türkiyede kimler bu işi yapar?
    Boyu koruma, kaplama konusunda uzman firmalar var örneğin Ankara’da , DBY detailing , GMG garaj firmaları . Bu gibi kalite konusunda sayılı firmaların ürünleri gerçek koruma sağlayabiliyor. Milyonluk araçlara seramik kaplama veya folyo kaplama yaptırıp kullananlar var , elbette motosikletlere de uygulanabilir. Hatta yaptıranlar da vardır ama formda var mıdır bilemiyorum .

Motosikleti
    Gmg garaj motosikletler üzerinde çalışmıyor.

Gönenç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS200(ESKİ),CBR500R(ESKİ),CBR650F
    DBY'de seramik kaplattım çok memnunum.Çok profosyonel bir firmadır.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı Gönenç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DBY'de seramik kaplattım çok memnunum.Çok profosyonel bir firmadır.
    Özel olmazsa, Motosiklet için seramik kaplamaya ne kadar ödediniz?

Motosikleti
    CF 250 NK
    Bu ürünü en az 1 saat arayla 3-4 defa uygula çok güzel olur.
    https://tr.aliexpress.com/item/Araba...311.0.0.6UA4vz

Motosikleti
    Plasti dib Türkiye firması ile görüştüm. Onlarda benzer uygulamalar yapıyorlarmış. Seramik ve benzeri uygulamaları kendim yapabilirmiyim emin değilim. Hatalı bir uygulama kötü sonuçlar doğurabilir. Üstelik plasti dib gibi sökülebilen birşey degil. 3M paint defender konusunda problem yaşayan başka insanlarda var. O yüzden onu eledim. En azından basınçlı yıkamaya dayanıklı birşey olması lazım.

omerta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    We_R1
    Alıntı fatih1201 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ürünü en az 1 saat arayla 3-4 defa uygula çok güzel olur.
    https://tr.aliexpress.com/item/Araba...311.0.0.6UA4vz
    Bu ürünü kullanan var mı ?

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    seramik kaplama dedikleri uygulama normal polisaj işlemi ile aynı , kendiniz hepsiburada dan veya n11 den alacağınız seramik kaplama malzemeleri 70-80 tl gibi bir ücrete satılıyor. uygulaması yarım saat sürmüyor , biraz cesaret zaten boyaya zarar verme gibi bir seceneğiniz de yok.
    Ergün Er. bunu beğendi.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Overdose motosikletlere uygulama yapıyor. http://www.overdosegaraj.com/
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    CF 250 NK
    Ben arabada kullandım güzel ürün. Yalnız en az 3,4 defa güzelce uygula. Dışarda o kadar para vermeye değmez. En fazla her sene yaparsın...

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Alıntı aokuyumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seramik kaplama dedikleri uygulama normal polisaj işlemi ile aynı , kendiniz hepsiburada dan veya n11 den alacağınız seramik kaplama malzemeleri 70-80 tl gibi bir ücrete satılıyor. uygulaması yarım saat sürmüyor , biraz cesaret zaten boyaya zarar verme gibi bir seceneğiniz de yok.

Kalın kısmın aksine polisaj ve seramik kaplama işlemleri birbirinden tamamen farklı işlemler. Polisaj yüzeyden malzeme kaldırarak pürüzsüzleştirmeye dayalıyken seramik kaplama yüzeye malzeme ekleyerek parlaklık, koruma, su kaydırıcılık vb işler için yapılıyor.
    Gönenç bunu beğendi.

chevy64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 monster 620
    Seramik kaplama farkli bir islem. Pasta cila vs ile alakasi yok. Duzgun profesyonel bi yerde yaptirirsaniz faydasini gorursunuz.

Motosikleti
    Alıntı chevy64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seramik kaplama farkli bir islem. Pasta cila vs ile alakasi yok. Duzgun profesyonel bi yerde yaptirirsaniz faydasini gorursunuz.
    Pasta ve cila birbirinden farklı şeyler. Seramik kaplama aslında cila mantığında.

Motosikleti
    04 monster 620
    Alıntı Herscel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pasta ve cila birbirinden farklı şeyler. Seramik kaplama aslında cila mantığında.
    Ustteki yazilana misal yazdim arkadasim. Ben vw de satis sonrasi bolumunde calisirken seramik uygulamasinin satisini yapardim seramik baska yani

Motosikleti
    Seramik kaplama işine baktım. Kit halinde satılıyorlar. Ve Youtube videolarından öğrendiğim kadarıyla uygulaması çok basitmiş. Ben daha farklı birşey sanıyordum. Kendim rahatlıkla yapabilirim.

https://www.amazon.com/Hjuns-Anti-sc...+coating&psc=1

Amazonda birçok çeşidi var. Fakat satın alırken nelere dikkat etmek gerekir bunu bilmiyorum. 15$'a da Seramik kaplama seti satılıyor 60$'a da satılıyor.

Motosikleti
    CF 250 NK
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seramik kaplama işine baktım. Kit halinde satılıyorlar. Ve Youtube videolarından öğrendiğim kadarıyla uygulaması çok basitmiş. Ben daha farklı birşey sanıyordum. Kendim rahatlıkla yapabilirim.

https://www.amazon.com/Hjuns-Anti-sc...+coating&psc=1

Amazonda birçok çeşidi var. Fakat satın alırken nelere dikkat etmek gerekir bunu bilmiyorum. 15$'a da Seramik kaplama seti satılıyor 60$'a da satılıyor.
    Kaç ml o önemli 30 ml, 50ml, 100ml şeklinde set halinde satılmakta...

Motosikleti
    Alıntı chevy64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustteki yazilana misal yazdim arkadasim. Ben vw de satis sonrasi bolumunde calisirken seramik uygulamasinin satisini yapardim seramik baska yani
    O zaman ne sattığınızı bilmeden satış yapmışsınız. Cila dediğiniz işlem ile seramik kaplama denilen işlem benzer işlemlerdir. Seramik kaplama diye bilinen işleminin tek farkı yüzeyle daha kalıcı bir bağ kurmasıdır.

Motosikleti
    04 monster 620
    Alıntı Herscel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman ne sattığınızı bilmeden satış yapmışsınız. Cila dediğiniz işlem ile seramik kaplama denilen işlem benzer işlemlerdir. Seramik kaplama diye bilinen işleminin tek farkı yüzeyle daha kalıcı bir bağ kurmasıdır.
    Oyle oyle kesin oyledir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)