Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

LS2 FF396 CR1 Carbon Kask Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Değerli dostum,

Şahsım adına özür dilerim.

Bundan sonra bir yorum yazarken tekrar, tekrar düşüneceğim.

Kusuruma bakma lütfen.

Saygılar, sevgiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rodriguez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de olaya 2 yerden değineyim. 1.si Kalkavan arkadaşımızın dediği gibi alacağınız kaskın üretim tarihini öğrenmekte fayda var. 2020’de kullanmaya başlayacağınız kaskın 2014-15-16 üretim olması benim açımdan pek kabul edilebilir bi şey değil. yeni kasklar da eskilerine göre biraz daha pahalı oluyor aynı seviyede olsa bile ekonomik şartlardan dolayı. o yüzden gerek bu kask gerek aynı fiyatlarda başka bir kask bakarken mümkün olduğunca bu hassasiyeti taşımanızda fayda var dostum.

diğer bir konu ise “karbon mu, sadece dışı mı karbon, karbon kalitesi nasıl?” gibi soruları cevaplamak pek kolay değil. ben ne satıcılar gördüm “bu kask karbon(ls2’den bahsetmiyorum) ,shoei’nin 3binlik fiberini alır” minvalinde konuşan. ff396 beğenilen bi model ben ff323’ü denemiştim gayet güzel, güvenli bi izlenim vermişti lakin dediğim gibi malzeme kalitesi konusunda bilginin doğruluğunu ölçmek pek kolay olmayacaktır. benim tavsiyem ise bulabilirseniz güvenilir bir fiber kask, yoksa bir polikarbon kask yerine bu model içinize sinerse düşünebilirsiz eğer üretim yılı yeniyse.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    FF323 gibi fiyatına göre şahane bir kaskı var. LS2'nin 2. kez aldım. Motoron dergisinden maalesef Alişan da kaza atlattı ff323 ile görevini yapması gerektiği şekilde yaptı.

Marka algısı çok hakim bizim ülkede. AGV'nin K3 gibi çöpüne kimse ses etmez. LS2'nin karbon kaskına plastik deriz garip.
    sutlusoda bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FF323 gibi fiyatına göre şahane bir kaskı var. LS2'nin 2. kez aldım. Motoron dergisinden maalesef Alişan da kaza atlattı ff323 ile görevini yapması gerektiği şekilde yaptı.

Marka algısı çok hakim bizim ülkede. AGV'nin K3 gibi çöpüne kimse ses etmez. LS2'nin karbon kaskına plastik deriz garip.
    bizim ülkemizde motosiklet kültüründe genelde şekilcilik herşeyden önce gelir o yüzden
    sutlusoda bunu beğendi.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim ülkemizde motosiklet kültüründe genelde şekilcilik herşeyden önce gelir o yüzden
    Maalesef kaskın dış kabuğunun kafayı koruduğunu sanan kişilere dış kabuğu metal içinde köpük olmayan bir kask vereceksiniz O metal kafadayken üzerine bir sopayla vuracaksınız belki ozaman kasklar hakkında biraz araştırma yapma ihtiyacı duyabilirler

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Tam da bu kask ile ilgilenme aşamasında iken bu tartışma kafamı karıştırdı, Honda Forza 250 kullanıcısıyım, azami hızım 120 yi geçmeyecektir, bu kask seçimi yanlış mı olacaktır ? 2. seçenek Nexx sx 100 modeli idi, bunca tartışma hengamesinde bana öneride bulunabilirseniz memnun olurum.

nexx portekiz'de , agv ise çinde üretiliyor.Bilgiisizce mantık yürütmek yerine biraz araştırın derken bunu kastediyordum. Az biraz bilgi sahibi olsanız bile yeterli mantığı yürütebileceğinizi zannetmiyorum, işçilik maliyetler vb. fln baya bi teferruatlı düşünce gerektirir sizin için. Kasmayın boşverin,canınızı seviyorsanız motoru satın,arkadaşın dediği gibi gidip baleye yazılın.
    ErdalBakkal bunu beğendi.

Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı piaggioman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nexx portekiz'de , agv ise çinde üretiliyor.Bilgiisizce mantık yürütmek yerine biraz araştırın derken bunu kastediyordum. Az biraz bilgi sahibi olsanız bile yeterli mantığı yürütebileceğinizi zannetmiyorum, işçilik maliyetler vb. fln baya bi teferruatlı düşünce gerektirir sizin için. Kasmayın boşverin,canınızı seviyorsanız motoru satın,arkadaşın dediği gibi gidip baleye yazılın.
    Hangi kaskın nerede üretildiğini söylemenize gerek varmı bilmiyorum kaskların kutularında bile bu bilgiler yer alıyor. Yorum yapan 3 kişide aynı sizin gibi konuyu başka biryere çekip dağıtarak aşağılama çabasında. Ben sanıyorum karşımda yorum yapan 3 hesapta aynı kişilerin fake hesapları bile olabilir Çünkü yorumdada görüldüğü gibi konuya alakasız biryerden girerek son yazdığım koca yoruma alakasız birşekilde nexx ile agv nin üretim yerlerini söyleyerek bir karşılık veriyorsunuz. Yazdığınız son yazıdaki mantık nedir bilmiyorum. Nexx portekizde üretiliyor ama hem polikarbon hemde fiber kaskı agvnin polikarbon ve fiber kasklarına göre çok daha ucuz. Kullandığınız iphone giydiğiniz dainese mont hepsi çinde, endonezyada orada burada üretiliyor zaten. Siz iphone cinde toplandığı ve üzerine made in china yazıldığı zaman ucuza mı satılıyor sanıyorsunuz ? Siz ne söylediğinizin ne yazdığınızın farkındamısınız yoksa sırf muhalefet olmak için mi yorum yapıyorsunuz ? Birde şu motoru bırak mevzusu nedir allah aşkına Sorsam size yaşınızı okadar motosiklet üzerinde geçirdiğim yıllarım vardır.

Hani yeni bir hesaptan konuya alakasız bir yorum geldikten sonra motosikleti bırak yorumu gelirse gerçekten konuya benim haricimde yorum yapan herkesin salih olduğunu düşünmeme sebep olucak

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ls2'nin yanıltıcı bir politika izleyen bir kask olduğunu belirten herkese ''salihsin sen'' diyen biriyle laf uzatmanın bir anlamı yok.
    ErdalBakkal bunu beğendi.

Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ls2'nin yanıltıcı bir politika izleyen bir kask olduğunu belirten herkese ''salihsin sen'' diyen biriyle laf uzatmanın bir anlamı yok.
    bravo kendini kanıtlamış biri olarak tebrik ediyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)