Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

servisçinin yeni motora çıkardığı masraflar

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Ben zaten fikrinizi sormak için açtım bu konuyu tabiki farklı servisede göstericem adam canımı sıktı sadece
    Ergün Er. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    debriyaj balatası 115 lira, zincir dişli set yaklaşık 150 lira yapıyor. orjinal buji 25 lira falandı geçen senelerde.

bu adam nasıl oluyor da bunları 290 liraya değiştiriyor? demek ki orada değiştir desen adam kalitesiz yan sanayi bir şeyler uyduracaktı.

ben alet edevat getireceğim akşam, zincir yağı da var gerçi bitti bitecek ama idare eder yağlarız zinciri, gerginlik fazla yada azsa onuda ayarlarız. kolay şeyler.

tvs apache yapacağı hız en fazla 120 hadi olsun 130 yani bu hızlarla devamlı yol alınmaz. bu motorla sabit 90-100 civarı hızla gidilir ve bu hız için zincir fazla sorun çıkarmaz.

ben zinciri bollaşıp bisikletlerde olduğu gibi zinciri atmış honda cbf 150 gördüm. resmen adamın zincir atmış motosiklette abi hiç mi bakmaz bir insan bolluğuna?
    Ergün Er. bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı army adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim, 3000 km de bir yere vurmadıysan, çarpmadıysan ne dişli, ne zincir, ne de debriyaj bozulur. İnanma pezevenge mutad 3000 bakımını yaptır çık.
    Ben olsam motorumu elletmem o hıyara. Canımı emanet ediyorum bakımını yapana.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj balatası 115 lira, zincir dişli set yaklaşık 150 lira yapıyor. orjinal buji 25 lira falandı geçen senelerde.

bu adam nasıl oluyor da bunları 290 liraya değiştiriyor? demek ki orada değiştir desen adam kalitesiz yan sanayi bir şeyler uyduracaktı.

ben alet edevat getireceğim akşam, zincir yağı da var gerçi bitti bitecek ama idare eder yağlarız zinciri, gerginlik fazla yada azsa onuda ayarlarız. kolay şeyler.

tvs apache yapacağı hız en fazla 120 hadi olsun 130 yani bu hızlarla devamlı yol alınmaz. bu motorla sabit 90-100 civarı hızla gidilir ve bu hız için zincir fazla sorun çıkarmaz.

ben zinciri bollaşıp bisikletlerde olduğu gibi zinciri atmış honda cbf 150 gördüm. resmen adamın zincir atmış motosiklette abi hiç mi bakmaz bir insan bolluğuna?
    Fatih ben yine başka servise gidicem bayrampaşa servisine güveniyorum adam 15 bin gider dedi bu adamı ben tekrar aradım bugün dümenden dedim abi yola filan çıkıcam bugün haftaya değişelim zinciri filan bişey olurmu ya olmazda işte fazla zorlama filan diyo dedim tamam abi edirneden gelince değişiriz ayrıyetten ben adama bakımda 2 kere zinciride yağla dememe rağmen yağlamadı lafa tuttu konuyu değiştirdi filan adam para yemeye bakıyor ben gerekirse yine değişirim değişmesi gerekeni Sanada zahmet olucak fatih alet edavat uğraşma adamın dediği kadar bi durum varmı onu öğrensem yeticek bana pazartesi dönüşte servise çekicem zaten

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    1 haftadır evdeyim zaten canım sıkılıyor, bunalıma girdim. yüklemediğim oyun kalmadı bilgisayara. kaç gündür oynadığım oyunları listeleyeyim;

world of tanks
    minecraft
    gta sanandreas
    gta vice city
    stalker call of pripyat
    axis & allies
    clash of clans
    american conquest fight back
    mount and blade warband

bilgisayar oyunları kesmedi ve hızımı alamayınca psone emulatör yükledim ps1 oyunlarında nostalji yaptım

medal of honor (ps1 fps, çok zevkli)
    the unholy war
    gran turismo (çok sayıda araba var, nfs gibi ama bu daha detaylı. ilk arabamı ikinci el aldım öyle söyleyeyim)
    tekken 3 (bruce lee ile tekken force modunda son seviyede takıldım)
    test drive 6

nostaljinin biraz daha derinliklerine dalmak istedim ve atari emulatörü indirdim birazda atari oynadım.
    captain tsubasa 2 (tsubasa ve 3 diğer oyuncuyu güçlendirdim, hiç yorulmuyorlar ve her şutları ağları yırtıyor.)
    maç kodlarını kaydettim hatta
    ID3,c VGlwc SgE08 Km4 -7. maç
    4LBHL RSffl p9z6D Kf2 -8. maç
    7ucuu uhICC VPWQg KoW -9. maç
    OlNq7 uqQOC fZi6K K8N -10. maç
    Z+BVW Scbqm O7+1Z IL5 -11. maç
    VfOsQ N4SkB jH5Pl Kc9 -12. maç
    AMon0 a9PRu mTl5M qR1 -13. maç
    CG8Si gqr31 j7KMK qAU -14. maç

biraz da tank 1990 oynadım.

........................
    işte senin işi hallettikten sonra da "project car" oyununu yükleyeceğim. daha bugün indirdim korsan gran turismo ile rekabet içerisinde ve ondan üstün bir oyun. zaten gran turismo serisi hep konsol için oyun çıkartıyor. son oyunu dışında hepsi konsol için.

pc nin yeri bam başka.

az önce gta da vücut geliştirme salonunu ararken bir tane çeteye denk geldim hemen resmini çektim.

Motosikleti
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 haftadır evdeyim zaten canım sıkılıyor, bunalıma girdim. yüklemediğim oyun kalmadı bilgisayara. kaç gündür oynadığım oyunları listeleyeyim;

world of tanks
    minecraft
    gta sanandreas
    gta vice city
    stalker call of pripyat
    axis & allies
    clash of clans
    american conquest fight back
    mount and blade warband

bilgisayar oyunları kesmedi ve hızımı alamayınca psone emulatör yükledim ps1 oyunlarında nostalji yaptım

medal of honor (ps1 fps, çok zevkli)
    the unholy war
    gran turismo (çok sayıda araba var, nfs gibi ama bu daha detaylı. ilk arabamı ikinci el aldım öyle söyleyeyim)
    tekken 3 (bruce lee ile tekken force modunda son seviyede takıldım)
    test drive 6

nostaljinin biraz daha derinliklerine dalmak istedim ve atari emulatörü indirdim birazda atari oynadım.
    captain tsubasa 2 (tsubasa ve 3 diğer oyuncuyu güçlendirdim, hiç yorulmuyorlar ve her şutları ağları yırtıyor.)
    maç kodlarını kaydettim hatta
    ID3,c VGlwc SgE08 Km4 -7. maç
    4LBHL RSffl p9z6D Kf2 -8. maç
    7ucuu uhICC VPWQg KoW -9. maç
    OlNq7 uqQOC fZi6K K8N -10. maç
    Z+BVW Scbqm O7+1Z IL5 -11. maç
    VfOsQ N4SkB jH5Pl Kc9 -12. maç
    AMon0 a9PRu mTl5M qR1 -13. maç
    CG8Si gqr31 j7KMK qAU -14. maç

biraz da tank 1990 oynadım.

........................
    işte senin işi hallettikten sonra da "project car" oyununu yükleyeceğim. daha bugün indirdim korsan gran turismo ile rekabet içerisinde ve ondan üstün bir oyun. zaten gran turismo serisi hep konsol için oyun çıkartıyor. son oyunu dışında hepsi konsol için.

pc nin yeri bam başka.

az önce gta da vücut geliştirme salonunu ararken bir tane çeteye denk geldim hemen resmini çektim.

https://i.hizliresim.com/p633Gr.png
    Bi ara fırsat bulursak çıkalım gezelim bi apache turu yapalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam motorumu elletmem o hıyara. Canımı emanet ediyorum bakımını yapana.
    Hocam bilemiyosun ki adama baştan güvendim sıcakkanlı davrandı çok gördü benim parçlardan filan anlamadığımıda daha dükkanın önüne çeker çekmez noldu zincirmi kopardın diyor bana neden koparıcaksam

Motosikleti
    MT-07
    Cidden merakla takip içerisindeyim...

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Arkadaşın yazdığı Mesajlar beni kanser etti umarım trolldür

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cidden merakla takip içerisindeyim...
    Konu gta´ya iyi bağlandi
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu gta´ya iyi bağlandi
    Bağlanmakla kalmadı, çete savaşlarına bile sıçradı

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bağlanmakla kalmadı, çete savaşlarına bile sıçradı
    ee birader daha daha nasilsin?dominar almissin ataydin iki resim bakaydik ciger ve kedi hesabi..

Motosikleti
    MT-07
    Aldık almasına da şansızlıklar rahat bırakmıyor. Kamyonlarla fazla haşır neşirim bu aralar. Resim çekmek hiç gelmiyor aklıma. Zaten pislik içinde. Yıkıyorum hevesle gene çamur oluyor. İlk bakımına girdi bile motor

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Motorun gaz yemesinde hic sorun yok gayet iyi, bu yuzden bujiye hic bakmadik. Zaten motor baya sicakti ve sicak motorda buji sokmek tehlikeli bir durum.

Zincir biraz bollasmis yani yukari asagi 5 santim oynuyordu. Arka disli gayet iyi durumda, bir seyi yok ve zincir degismesinede gerek yok. iki baklayi kac defa sıkma ve gerdirme yaptim yinede bosluk tespit edemedim.

Motorun cekisi biraz düsük gibi geldi ama sebebini anlayamadik. motorda subap sesi var belkide kompresyon eksikliginden dolayi cekis zayiftir.

Su anda motorun zincir gerginligi ayarlanilacak ve birde subap boslugunu kontrol etmekte fayda var.

Aynen ozan, subap ayarsiz oluncada motor gucten dusuyor.

Debriyaj maneti biraz tedirgin etti, maneti sonuna kadar birakinca son anda kavriyor sanki, bence servis onuda geri alsin biraz.

Cok sıkı debriyaj teli sanki debriyaji birakmiyormus gibi olmasina sebep olabilir. Debriyaj telini ve zinciri kesinlikle ayarlat. ikisinin isciligi 10 dakikalik is.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Arkadaslar soylemeyi unuttum, ozana motoruna bakabilecegimi soyledim ve ozan eli boş gelmemiş. Hediye olarak wd40 almiş bana, aklimda kaldi. Cok kibarca bir davranis, cok etkilendim gercekten. Ben genelde yardimci olmayi severim ama yardim ettigim insanlardan cok az kadari ozanin yaptigini yapiyor.

Wd40 icin tesekkur ederim ozan, ben bunu bitsede atmam artik ilk okul 5. Sinifta bir arkadasimin hediyesini hala sakliyorum.

...iyilik yapmasaydin arkadasim diye beni hayal kirikligina bile ugratan olmustu. Arkadaslar bu dunya gecici, keske herkes bir birine karsi boyle nezaket gosterse kibar olsa.

Bir wd40 anca bu kadar degerli olabilirdi benim icin, tesekkur ederim.
    Kanji bunu beğendi.

Motosikleti
    Fatih lafı bile olmaz kendime alırken sanada aldım geldim zamanını harcadın karşılık beklemeden ben sana teşekkür ederim.

Sanırım ustanın tek haklı olduğu konu çekişinin zayıf olması ben o adamında motordan anladığına eminim biraz çakallığa yatıp ek masraflar çıkarmaya çalıştı bana.

Pazartesi veya salı günü servise gidicem söyliycem hepsini tabi bu sefer motorumu aldığım yere gidicem.

Bu arada beylikdüÜnden edirneye 3 saatte sorunsuz bi şekilde vardım gece 12 de giriş yaptım ustanın hız rekoruma bakıp 130 u gördükten sonra verdiği cevap aklıma geldi bu motor bi dahada 130 yapamaz demişti 133 km yi gördüm gelirken anlık olarak yokuş iniyordum tabi

Tekrardan teşekkürler fatih

Motosikleti
    MT-07
    Hey maşallah. Keşke 3 saatte değil de daha güvenli seyir etseydin. 3 saati duyunca ben tedirgin oldum burada.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Arkadaş bundan mı almış yoksa?

Motosikleti
    Hey maşallah. Keşke 3 saatte değil de daha güvenli seyir etseydin. 3 saati duyunca ben tedirgin oldum burada.
    İstanbuldan çıkınca yol bomboştu hocam ortalama 100-110 hızla gitti 3-4 kere mola verdim gece ilk defa bu kadar uzun yol geldim keyifliydi.Hayırlı olsun dominar

Motosikletin hayırlı olsun.Bir kaç tavsiye verebilirim motorun sıkıntısı hakkında.Bazı ustalar zinciri ayarlarken, sağ ve sol taraftaki ayar vidalarını iyi ayarlayamazlar ve bu yüzden teker çapraz durur bu sebeple, dişlide yamuk durduğu için zincir tık tık ses yapar.2si debriyaj ayarın sonlarda olmalı, debriyaj ayarın sonda ise motor biraz geç kavrayabilir,debriyaj ayarını biraz kısın, debriyaj manetini saldığınız an debriyaj balataları volana yapışsın daha erken kavrama olur. Bujiniz ngk değilse, ngk buji alın güzel bir karbüratör ayarı yaptırın, yaza girdik sayılır havalar açtı o yüzden motora oksijen lazım.Genel olarak motosikletinizde arıza sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
    fatih.met bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ben 9 saatte maxi scooter ile izmirden istanbula geldim çok güzeldi sadece yemek yemek için durdum onun dışında tam gaz :D sym evo çıldırıyordu

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbuldan çıkınca yol bomboştu hocam ortalama 100-110 hızla gitti 3-4 kere mola verdim gece ilk defa bu kadar uzun yol geldim keyifliydi.Hayırlı olsun dominar
    Teşekkür ederim. Fakat söylemeye çalıştığım o saatlerde yol karanlık olduğu için çukur, kedi, taş vs dış etmenler daha fazla. 80-90km/sa ile git ama güvenli git. Dönerken de yağmura yakalanma. Akşam saatlerinde yağmur var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)