Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

kaza anı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Eleman sabahtan beri ona buna küfrediyor Edit 6 günmüş :D
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Burada herkes kuralcı, zabıta, polis, sütten çıkmış ak kaşık hacı..
    Yanlış yere yanlış konu açmış ve banlanmışsın bu yazdıklarımı da muhtemelen göremeyecexin.
    Milletin elinde olsa çıkarıp ceza yazacaklar sana..

Hayat ve insanlar..

BrazenBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25 > SUZUKİ GSR 600 ABS (2008)
    adamın forumdan uzaklaştırılma sebebini çok merak ettim

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BrazenBull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamı delirtmişler :D

burası zeka ve farkındalık seviyesi oldukça yüksek üyelerin domine ettigi bir mecra. dolayısıyla başlık açarken, argüman sunarken çok sağlam donelerle gelmeniz gerekiyor. ince detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. aksi takdirde top gibi sektirirler adamı şerefsizim :D
    Jemand ve hachiko bunu beğendiler.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı BrazenBull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önüne gelene miktir çekiyordu..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamı delirtmişler :D

burası zeka ve farkındalık seviyesi oldukça yüksek üyelerin domine ettigi bir mecra. dolayısıyla başlık açarken, argüman sunarken çok sağlam donelerle gelmeniz gerekiyor. ince detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. aksi takdirde top gibi sektirirler adamı şerefsizim :D
    moderasyon;

ve bandan sonra hachiko;

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Bir çok arkadaşımız empati yaparak o şartlarda ve o yolda aynı şekilde olması gereken süratin üzerinde seyir edebileceğini yazmış haklı olarak. Ama kaza dediğimiz olay sanki kaza olmaktan çıkıp, göz göre göre kapsamına giriyor. Kaza, dikkate alınması gereken faktörler dışında beklenmeyen bir faktörün olaya dahil olmasıyla açığa çıkan istenmeyen sonuç olarak nitelendirilebilir kanaatimce. Yani yaya geçidini, hız sınırı tabelasını, yaya çıkabilir işaretçisini, yaya geçidi kenarında uygun an bekleyen yayaları ya da köpeği görmeyip sonra ne manevra ne fren ne de başka hamleye imkan sunmayacak bir sürüş sonucu köpek ile aynı içgüdüsel tepkilerle o şekilde yolda kala kalacak bir 6 yaşında çocuk da karışabilirdi ve çarpmak pekala mümkündü.

EDS olmadığında çoğumuzun hız sınırına uymadığını tahmin edebiliyorum, ancak işaretçiler önlem anlamında mühim unsurlar. Bir motosiklet sürücüsü kullandığı daha komplike olan araç sebebiyle bir kaç misli dikkat sahibi değilse bile zaman ve tecrübe ile örümcek adama taş çıkartacak refleksler üretiyor.

Ancak bu örnekteki gibi basiret bağlanması ile sonuçlanacak bir panik yaşanabilecekse insan, yüksek güç üretenden ziyade ABS barındıran ve fren konusunda başarılı bir motosiklet tercih edilmeli. Eğer metrelerce uzaktaki bir engel için 5 saniye içerisinde hızlı bir muhakeme yapılamıyorsa, daha düşük süratte gidilmeli. Bu videodaki sürüş tamamen talihe bağlı bir sürüştür. Eğer bu noktaya kadar kaza yapılmadan gelinmiş ise sürücünün başarısından değil, çevredeki diğer unsurların dikkatindendir.

Dalgınlık diyen olmuş, basiret bağlanması diyen olmuş, köpeğin öngörülemez davranışı diyen olmuş... Arkasındaki yolcuya dahi bağlayan olmuş fakat arkadaşlar uykusuz olursun, artçın olur, top case olur, yan çanta olur, hava karanlık ya da sisli olur... Her koşulda sürüş biçiminiz aynı mıdır? Misal, bilmediğiniz bir şehirde asfalt koşullarına vakıf olmadığınız için biraz daha temkinli bir sürüş yapmıyor musunuz? Hakikaten de tek kriteriniz boş yolda basmak mıdır bilmiyorum ancak burada gördüğüm şu ki herkesin ortak paydası "amaaan sanki sen uyuyon da kurallara" düşünme biçimi. Sen uymuyor olabilirsin, bulunduğun ülkede çoğunluk da uymuyor olabilir ancak bir kişi kurala uyulmadığından dolayı kaza gerçekleştiğini dile getiriyorsa hakir görmek yerine biraz daha trafik kalitesini artırmak anlamında bireysel katkı sağlamayı düşünebiliriz.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    vallahi konuya 40 kere yorum yazdım fakat anlamadığım şekilde modaratör arkadaşlardan birisi yorumumu silip duruyor. Küfür etmiyorum kimseye karşı birşey söylemiyorum. yorumlarımı silen arkadaş burada neden sildiğini açıklarsa çok memnun olurum mevzu ya da amaç nedir ?

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi konuya 40 kere yorum yazdım fakat anlamadığım şekilde modaratör arkadaşlardan birisi yorumumu silip duruyor. Küfür etmiyorum kimseye karşı birşey söylemiyorum. yorumlarımı silen arkadaş burada neden sildiğini açıklarsa çok memnun olurum mevzu ya da amaç nedir ?

MT Site yönetimi bilgi mesajı
    Bilgilendirme:   Alıntılanan mesaj içeriğinde küfür/hakaret ve benzeri yazıların bulunması durumunda bu mesajlar silinir
     Şikayet sahibi üyemiz, şikayet konusu hakkındaki gelişmelerin mesaja eklemesini istiyorsa site yöneticileri ile iletişime geçmelidir.
     Şikayet konuları yoruma kapalıdır.
     Site yöneticileri ile iletişime geçmek için tıklayın
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..

Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:   Konu amacından çıkıp, farklı yerlere gittiği için mesaj yazımına kapatılmıştır
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)