Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

7.Ayda 4. Motosiklet Yine Ben :D

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Selam arkadaşlar,

Motosiklete başlangıcım olan tarihten itibaren 4. motosikletimi dün almış bulunmaktayım. En son r25 kullanıyordum. Neden değiştim kısmına gelirsek öncelikle frenlerini hiç beğenmedim ikinci olarak evet 250cc likler arasında en iyi giden makina fakat 6.6 litreden aşağı inemedim tapa gaz yapınca 8.5 lerde gezdim. İlk motosikletim ktm rc200 dü acayip agresif kullanıyordum 2.8 den yukarı görmemiştim ve ilk kazamıda r25 le yaptım çok ufak bi kazaydı fakat grenajlar çizilince bazı yerlerde tırnaklar kırılınca makinadan soğudum.

Çok düşündüm ne alsam diye çinliye hiç güvenemedim ama 400nk yı aldım. Aslında elimde para olmadan fiyatını sorduğumda 3 yer bana 18.750 e bırakırız dediler 3 gün sonra aradım hiçbirisi o fiyata veremeyiz dediler en son biyerde bulunca gidip hemen aldım.

Öncelikle şuan nasıl bir motosiklettir ondan bahsetmicem fakat bu zamana kadar her motosiklet alınca satan kişiler devamlı insanlar geliyor soruyor diyorlardı kimse bu alet ne felan diye yanıma gelmedi Ama bu motosikleti aldım etrafımdan insan eksik olmuyor yolda giderken cbr 1000rr lar felan yanımda durup makinayı inceliyor :D gerçekten şeklini acayip beğendim lastiklerde 160 lık arkası 120 lik ön taraf.

TEKRAR ABS Lİ MOTOSİKLET KULLANDIĞIM İÇİNDE ÇOK MEMNUNUM. SORMAK İSTEDİKLERİNİZ VARSA SORABİLİRSİNİZ FAKAT 150KM ANCA YAPTIM.

levend84, mombohunter ve Hsncinar bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Hayırlı olsun , rekor hâlâ bende 6. Ayda 5. Motorumu aldım ve 3 aydır biniyorum 😀
    Bende yakından gördüm 400nk yı , hakikaten dikkat çekici bi motosiklet. Allah kaza bela vermesin.
    Huseyin9595 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hayirli olsun kardeş..

Vites levyesi cidden iyiymiş arada mafsal ve ek yok.üzerinde güzel çalişilmiş.

Ayrica gidon uzerindeki kontrol butonlarinin malz.kalitesi daha iyi olabilirdi..

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun kardeş..

Ayrica gidon uzerindeki kontrol butonlarinin malz.kalitesi daha iyi olabilirdi..
    Arada mafsal veya ek olmaması daha kötü olabiliyor. Eğer levye bir şekilde darbe alırsa mil veya alüminyum olan yuvasına hasar verebilir.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun , rekor hâlâ bende 6. Ayda 5. Motorumu aldım ve 3 aydır biniyorum ��
    Bende yakından gördüm 400nk yı , hakikaten dikkat çekici bi motosiklet. Allah kaza bela vermesin.
    Bi ara bi siz konu açıyodunuz bi ben ama yakalayamadım doğru. :D Çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Hayirli olsun kardeş..

Evet malzeme kalitesi bi tık geride r25 ile kıyaslarsak. Çok teşekkür ederim. Vitese hiç alışamadım tabiki daha bir gün oldu ama vites arttırırken bayağı yukarı kaldırmam gerekiyor bide küçültecekken ayağımı yandan çekemiyorum o tarafa doğru uzun tamamen çıkarıp öyle küçültebiliyorum.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada mafsal veya ek olmaması daha kötü olabiliyor. Eğer levye bir şekilde darbe alırsa mil veya alüminyum olan yuvasına hasar verebilir.
    Bak buda mantikli,en azindan arada mafsal olsa ilk darbeyi sönümleyip ana mili ve alt blogu korur,o zaman bunun tek faydasi,ek olup bolluk ve zamanla boşluk yapmayi engelleyip rijit bir vites gecisi saglamasi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi ara bi siz konu açıyodunuz bi ben ama yakalayamadım doğru. :D Çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Evet malzeme kalitesi bi tık geride r25 ile kıyaslarsak. Çok teşekkür ederim. Vitese hiç alışamadım tabiki daha bir gün oldu ama vites arttırırken bayağı yukarı kaldırmam gerekiyor bide küçültecekken ayağımı yandan çekemiyorum o tarafa doğru uzun tamamen çıkarıp öyle küçültebiliyorum.
    Yabanci bir videoda yorumcu Motorun ağirlik merkezinin aşağida olduğunu ve yol tutuşu ve ruzgar direncine karşi stabilitesini korudugunu anlatiyordu.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Bak buda mantikli,en azindan arada mafsal olsa ilk darbeyi sönümleyip ana mili ve alt blogu korur,o zaman bunun tek faydasi,ek olup bolluk ve zamanla boşluk yapmayi engelleyip rijit bir vites gecisi saglamasi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Yabanci bir videoda yorumcu Motorun ağirlik merkezinin aşağida olduğunu ve yol tutuşu ve ruzgar direncine karşi stabilitesini korudugunu anlatiyordu.
    Kesinlikle doğru virajlar çok eğlenceli lastikleri kaliteli gerçekten daha mum erimedi ama yol tutuşu gerçekten iyi ve ağırlığı kesinlikle kullanırken hissetmiyorsunuz. Ama biyere elimle yanaştırırken veya geri geri giderken bayağı ağır olduğu anlaşılıyor. Bu zamana kadar sürdüğüm motosikletlerde rüzgar beni nerdeyse diğer şerite savururken o kadar rüzgara rağmen makina kımıldamadı :D

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Hayirli olsun kardeş..

Vites pedalının parça parça ekli olmasının 2 avantajı var; biri yukarıda söylendiği gibi darbe emme görevi görüp ana milin zarar görmesini önlemek diğeri ise üzerinde ayarlamalar yaparak ayağa tam oturmasını sağlamak.
    jimi_hendrix ve Huseyin9595 bunu beğendiler.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Hayırlı olsun. 2-3 ay içinde temiz bir CB500F bulamazsam ben de 400NK düşünüyorum
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Allah kaza bela vermesin. Bende bu hafta teslim alacam inş. sabırsızlıkla bekliyorum plaka işlemlerinin bitmesini
    Huseyin9595, Hsncinar ve sturan2 bunu beğendiler.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Teşekkür ederim arkadaşlar. Bende cbf500 baktım fakat eski kasası çok hoşuma gitmedi hemde bu fiyata düşük km bulamadım 400nk yı bi yakından görmenizi tavsiye ederim.

Benim plakada daha çıkmadı daha yeni aldım bugün halledicem inşallah :D

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Seninki az yakıyomuş benimkisi marşa bastığımda sıfırlıyo depoyu : )))

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Disk kilidi buna hangisi olur ?
    https://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/...b-6-P239190389

olur demişti mağza sahibi ama küçük mü kalır ona göre alcam
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Bende mts nin kilidi var disk'teki deliklerden girmedi bende aşağıya doğru diskte daha boş alanlar var oraya taktım sanırım buda deliklere girmez ama aşağıya uzanır gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

Aynen baya az yakıyordu çiçek gibi :D 400nk içinde az yakıyor demiyorlar ama ben hiç benzin yoktu depoda 40tl lik attım 7 litreye denk geldi şuan 150km yaptım benzin ışığı yanıyor sanırım 170 180km yapar oda 3.8 litre felan yapar herhalde bide rodajda bence iyi

Motosikleti
    Hyosung GV650

saygılar abim.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    4 yıldır aynı motoru sürüyorum. Değiştiremiyorum. Param yok.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Doğru olan sizin yaptığınız ben yanlış yapıyorum sürekli.

Motosikleti
    CRF 250
    Güzel makine güle güle kullanın.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer GT+ GT Plus
    güle güle kullanın, biraz hızlı değişimler ama umarım kendinizi biliyorsunuzdur, sonuçta motorlar güçlendikçe hızlar arttıkça ok daha dikkatli olmanız gerekecek, yalnız bu noktada 400nk seçimi iyi bir seçim olmuş, motoru iki kez test ettiğim için ne ile karşılaştığınızı anlayabiliyorum.

Motor çok dengeli ancak ağır bir motor, bilhassa motoru biraz öne eğimli yerlerde geri almaya kalktığınızda, ön tarafa biraz fazla ağırlık geldiğini anlayabiliyorsunuz, ancak virajlarda ve yol tutuşunda çok başarılı, lastiklerde güzel, vitesler kemikli geçiyor ki ben severim, motorun görünümüne ise bir naked sever olarak bayıldım, malzeme kalitesi, ön arka abs, çelik fren hortumları, hidrolik yağının şeffaf kutuda olması, km göstergesinde vitese kadar detayların olması harika, en önemli eksiği ise ön farın klasik ampül olması ve aksesuar eksikliği. Ama cidden çok ekonomik ve iyi bir seçim yaptınız bence, güle güle kazasız belasız kullanın ve deneyimlerinizi merakla bekliyorum.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı Kasım38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel makine güle güle kullanın.
    Çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullanın, biraz hızlı değişimler ama umarım kendinizi biliyorsunuzdur, sonuçta motorlar güçlendikçe hızlar arttıkça ok daha dikkatli olmanız gerekecek, yalnız bu noktada 400nk seçimi iyi bir seçim olmuş, motoru iki kez test ettiğim için ne ile karşılaştığınızı anlayabiliyorum.

Motor çok dengeli ancak ağır bir motor, bilhassa motoru biraz öne eğimli yerlerde geri almaya kalktığınızda, ön tarafa biraz fazla ağırlık geldiğini anlayabiliyorsunuz, ancak virajlarda ve yol tutuşunda çok başarılı, lastiklerde güzel, vitesler kemikli geçiyor ki ben severim, motorun görünümüne ise bir naked sever olarak bayıldım, malzeme kalitesi, ön arka abs, çelik fren hortumları, hidrolik yağının şeffaf kutuda olması, km göstergesinde vitese kadar detayların olması harika, en önemli eksiği ise ön farın klasik ampül olması ve aksesuar eksikliği. Ama cidden çok ekonomik ve iyi bir seçim yaptınız bence, güle güle kazasız belasız kullanın ve deneyimlerinizi merakla bekliyorum.
    Tabikide kullandıkça paylaşırım. Evet dediğiniz gibi virajı yol tutuşu gerçekten iyi malzemeler bir tık daha kaliteli olabilirdi ama 18.750tl 400cc absli güzel görünümlü makina. Ağır evet ama sürerken hiç hissetmedim güven veriyor normalde kullandığım bütün motosikletlerde rüzgar çok olunca beni tokatlıyordu resmen bu motosiklette hiç hissetmiyorum ama üzerinde durmak zor oluyor. :D Farda gerçekten yetersiz umarım en kısa sürede aksesuarlarda gelir. Çok teşekkür ederim.
    Metela bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)