Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sonunda Zincirim Koptu - Superlight

Motovento
    REKLAM ALANI
    sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Öncedende kopma sinyali veren zincirimi üşendiğim için değiştirmedim. Bugün daha fazla dayanamadı ve koptu. Eve getirdim bakla eksiltmeye calıştım ancak alet edevat yok, tornavida çekiçle beceremedim. Bunu nasıl yapabilirim taktiği var mı bakla sökmenin?

Bir diğer sorum da şu, bakla sökmeyi beceremezsem yarın zincir almaya gideceğim. Yeni zincir aldığımda tüm baklalar takılı bir şekilde mi veriyorlar yoksa iki ucu açık mı? Takması kolay olur mu? Gergi ayarı vs yaparım sıkıntı değil, asıl mesele takmak :

şunu bakla eksiltmeyi yapabilseydim iyiydi, yarınlık idare etsinde motorcuya kadar sağ salim götüreyim.

Bu arada superlight 200 için hangi zincir kullanılmalı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Altı boş birşey bul 5 mm filan olsun nokta gibi birşey ile sert vut çelik olsun yamulmasın zincir aldığında ayrık olarak veriyorlar bir segmanı var direk oturtuyorsun kolay iş
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altı boş birşey bul 5 mm filan olsun nokta gibi birşey ile sert vut çelik olsun yamulmasın zincir aldığında ayrık olarak veriyorlar bir segmanı var direk oturtuyorsun kolay iş
    Yeni zinciri takarken eskinin erkeğine veya dişisine geçir ve tekeri döndürerek oturt basit olur.

Ayrica bakla eksiltmeyle uğraşma zaten süneceği kadar sünmuş.risk alma.yenisini al arkana bakma.
    Mertcan39 bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncedende kopma sinyali veren zincirimi üşendiğim için değiştirmedim. Bugün daha fazla dayanamadı ve koptu. Eve getirdim bakla eksiltmeye calıştım ancak alet edevat yok, tornavida çekiçle beceremedim. Bunu nasıl yapabilirim taktiği var mı bakla sökmenin?

Bir diğer sorum da şu, bakla sökmeyi beceremezsem yarın zincir almaya gideceğim. Yeni zincir aldığımda tüm baklalar takılı bir şekilde mi veriyorlar yoksa iki ucu açık mı? Takması kolay olur mu? Gergi ayarı vs yaparım sıkıntı değil, asıl mesele takmak :

şunu bakla eksiltmeyi yapabilseydim iyiydi, yarınlık idare etsinde motorcuya kadar sağ salim götüreyim.

Bu arada superlight 200 için hangi zincir kullanılmalı?
    hocam oringli bişey tak daha güzel olur...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni zinciri takarken eskinin erkeğine veya dişisine geçir ve tekeri döndürerek oturt basit olur.

Ayrica bakla eksiltmeyle uğraşma zaten süneceği kadar sünmuş.risk alma.yenisini al arkana bakma.
    alıntı yanlış sanırım
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alıntı yanlış sanırım
    Yok doğru,senin yoruma ilave yaptim
    Mertcan39 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok doğru,senin yoruma ilave yaptim
    pardon
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    MT-07
    Eski zincire ilave yapılıp yerine oturtuluyor da neden başka yoruma ilave yapılıp konuya oturtulmasın????
    levend84 bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    oturduğum yerin yakınında çevresinde tamirci, motorcu olmadığı için tamirciye götürsün diye bakla eksiltip öyle takayım dedim de olmadı. Şimdi yine deniyordum baklayı çıkarmayı, tornaida kırıldı bakla çıkmadı en iyisi yarın gidip zincir alayım eve getirip takarım. ertesi gün de gider dişlileri değişşirim temiz olur. teşekkürler yorumlar için

Motosikleti
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oturduğum yerin yakınında çevresinde tamirci, motorcu olmadığı için tamirciye götürsün diye bakla eksiltip öyle takayım dedim de olmadı. Şimdi yine deniyordum baklayı çıkarmayı, tornaida kırıldı bakla çıkmadı en iyisi yarın gidip zincir alayım eve getirip takarım. ertesi gün de gider dişlileri değişşirim temiz olur. teşekkürler yorumlar için
    tornavida ile çıkmaz serttir bu işler için eski tamirzilerde enjektör veya subaplardan alın ucunu sivriltin işiniz kolaylaşır

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    taşlama ile pimin ucunu traşlarsan kolaylıkla çıkartırsın. Elinde dremel varsa çok daha kolay olur. Makinen yoksa eğe ile de yapabilirsin aynı işi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Çıkarmak için taşlama falan iş görür de, yerine oturtmak için biraz alet edevat gerekir.

https://www.youtube.com/watch?v=MHsexh8_kKs
    Hamdım, piştim, hala hamım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)