Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar son hız düşüklüğü

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Pulsarımın son hızı düştü. 27000km de zinciri gergin. Bakımlarıı tam ama eskiden meyilli yolda kesiciye girip 156-157 yapan alet şimdi max 140 yapıyor. Arada sırada boş yolda basıp bakarım performans kaybı var mı die. Artık olmuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsarımın son hızı düştü. 27000km de zinciri gergin. Bakımlarıı tam ama eskiden meyilli yolda kesiciye girip 156-157 yapan alet şimdi max 140 yapıyor. Arada sırada boş yolda basıp bakarım performans kaybı var mı die. Artık olmuş
    Hangi sınıf yağ kullanıyorsun?

Bujiler ne durumda?

Yokuş çıkarken debriyaj kaçırması varmı?

Buji piposunu çıkar boşta marş yap kıvılcım kuvvetlimi?

En kötü ihtimal yakıt pompası,(2-3 kez 5sn ara ile kontağı kapat/aç pompanın sesinı dinle çalışması sektelimi)

Motorun 8k Rpm'de düzde hızı kaç?

Motosikleti
    MT-07
    8k rpm deki hızını ancak yarın söyleyebilirim. Malum trafikte gözümü yoldan ayırınca bir arabacı elinde telefonla üstüme kırabiliyor. Motul 5100 15w50 yağ kullanıyorum. Bujiler 7000km önce bakımda değişti. Yokuş çıkarken sorunum yok.

Bugün hava rüzgarlımıydı bilmiyorum tam olarak. Yarın bir uzun yola çıkıp tekrar deneyeceğim.

Bende 3buji var. Hangisinin piposunu çıkarayım?

Sadece son hız düştü lakin motorun dişli setini hiç değiştirmedim. Dişlilerim gözüme sağlam görünüyorlar ama 27xxx km dir aynı dişliler var üstünde. Bu 3.zincir

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

İlk zinciri 2.el aldığımda değiştirdim. 2.kez de geçenlerde çok bollaştığı için değiştirmiştim. Orjinal zincir.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    8k rpm deki hızını ancak yarın söyleyebilirim. Malum trafikte gözümü yoldan ayırınca bir arabacı elinde telefonla üstüme kırabiliyor. Motul 5100 15w50 yağ kullanıyorum. Bujiler 7000km önce bakımda değişti. Yokuş çıkarken sorunum yok.

Bugün hava rüzgarlımıydı bilmiyorum tam olarak. Yarın bir uzun yola çıkıp tekrar deneyeceğim.

Bende 3buji var. Hangisinin piposunu çıkarayım?

Sadece son hız düştü lakin motorun dişli setini hiç değiştirmedim. Dişlilerim gözüme sağlam görünüyorlar ama 27xxx km dir aynı dişliler var üstünde. Bu 3.zincir
    Farketmez tek tek pıpolara bak.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    debriyaj balataları hiç değişmediyse hafiften aşınmış olabilir. 27.000 km debriyaj balatası için az bir değer sayılmaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Düz yolda 145 in üstüne çıkmaz
    Eğimli yolda ve zinciri değiştirirsen 165 kmh hızı görebilmek mümkün

Düz yolda 145 kmh hıza çıkıyorsa motorun sıkıntı yok

Zaten motorun son hızı 136
    Tek iken 145 i görüyor

Hız istiyorsan sat 200ns i cbr 250 al

Motosikleti
    MT-07
    Yahu @Pistonlar kanka. Hız falan istemiyorum sadece son hızına takıldım. Bugün rüzgar varmıydı kestiremedim. Arkamda çakarlı bir Audi yardırıyordu boş alana gelene kadar kaçmak için asıldım gaza. 145km/sa den yukarı çıkmadı. Ondan kafamı kurcaladı. Eskiden aynı yerde gazı açınca kesiciye giriyordu motorum.

Ayrıca daha 165km/sa hız gören 200 NS görmedim.

Debriyaj balatası olayına bir bakacağım ama benimki sağlam kanımca. Çünkü hiç kaçırdığına şahit olmadım. Gene de bir kontrol ederim.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Hocam bende geçen şehir dışına çıktığımda 130 görmüştüm sonraki şehir dışına çıkmamda uzun süre dip gaz gitmeme rağmen 124 ü geçemedim ufak tefek şeyler bile etkiliyor sanırım ama neden böyle bende çözemedim 124 e geldiğimdede uzun süre dik bi yokuş indim 130 u geçerim diye düşünürken 124 te kalmam tuhaf geldi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    düz yolda 156 yaptım 3 4 kere farklı zamanlarda.daha fazlası mümkün değil kesici galiba 160 161 de zaten devreye girer.o hızdada o şekilde seyahat edilmez.bujilere bak ayrıca benzinde de sıkıntı olabilir.bajaj istanbul servisi olcak ordaysan fabrika işi olduğundan ilgilenirler olasılıkları en azından aza indirirsin.

Motosikleti
    MT-07
    Yarın Tekirdağ'a doğru süreceğim. Tekrardan bakacağım son hızına. Amaç zaten vutututututu die kesiciye sokmak yok. Sadece meraktan. Arada sırada 20-30sn full gaz ile gidiyorum. Ortalama hızım 100-110-120 arası.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Yarın Tekirdağ'a doğru süreceğim. Tekrardan bakacağım son hızına. Amaç zaten vutututututu die kesiciye sokmak yok. Sadece meraktan. Arada sırada 20-30sn full gaz ile gidiyorum. Ortalama hızım 100-110-120 arası.
    100 120 arası zaten pulsarın sağlıklı olan seyahat hızı zorlamaya gerek yok 200cc sonuçta.bide 5. 6. vitesten değilde 2 3. vitesten son hız denemeni yap ivmelenmeyle daha rahat son hızları yakalıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 120 arası zaten pulsarın sağlıklı olan seyahat hızı zorlamaya gerek yok 200cc sonuçta.bide 5. 6. vitesten değilde 2 3. vitesten son hız denemeni yap ivmelenmeyle daha rahat son hızları yakalıyor
    Kesiciye sokmak çok riskli
    Bir ara dememiştim 4.cü viteste 113 kmh de kesiciye girdi
    200ns için uzun yolda 7000 devir 97 kmh hızın üzerine çıkmamalı hem tüketim artıyor hem titreşim hemde motorun ömründen ömür yiyor

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İçinizde, hiç GPS ile hızını ölçen oldu mu?
    Burda bence garip olan motorun 140 a düşmesi değil, 155-160 yapması...
    MSMorkan ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçinizde, hiç GPS ile hızını ölçen oldu mu?
    Burda bence garip olan motorun 140 a düşmesi değil, 155-160 yapması...
    Bana da öyle geliyordu. Ama binince anladım. Deli kaçıyor . 3 Buji olayına verdim geçtim.
    Metehan07-70 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    6.vites 8000devir hızı 115km/sa.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    siz bu hızları 200 lük pulsar ile yapıyorsanız çok canınızı sıkmayın. Yakında aramızdan ayrılırsınız

Motosikleti
    MT-07
    Dediğim hızlar 10-20sn yi geçmiyorum. Sebebini anlamak için soruyorum. Yoksa 100-110 ile gidiyorum maksimum. Benim arabamda 110hp ama yolda 90-110 ile hız sabitleyicisini açıp gidiyorum. Öyle abanayım gideyim die bir olayım yok. Bazen sollamada araba sıkıştırdığında kendimi güvenli alana atana kadar anlık gaz açmak zorunda kalıyorum. Değiştirmek istememin sebebi ise az yakıyor ve şehir içinde fazla bile geliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)