Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Abs yoksa o motoru alma yönlendirmesi hakkında !!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    nc750x
    Zaten artık ABS li olmayan modellere ithalat yasağı gelmedi mi? Yeni modellerde ABS zorunlu diye biliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Midem bulandı şu abs konusundan.Başlığı hit almasını isteyen ABS konusu açıyor.Sen ABS’li motor binme bilader

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    . . .

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bugün piyasada ABS'siz alabileceğiniz araba yok. Yani gidip "ben ABS'siz istiyorum" derseniz, yok öyle bi model.

Çok matah bi şey olmasa böyle bir durum olmazdı. Demek ki faydası tartışılmaz. Gerçeğin kendisinden bahsediyoruz burada.

İş eninde sonunda dönüp dolaşıp bütçeye geliyor. Şu an kullandığı motoru zamanında makul bir farkla ABS'li olarak alma seçeneği olan hemen herkes mutlaka onu tercih ederdi.

Ve tabii ki her ABS'li motosiklet tartışmasına eklenmesi zorunlu olan videoyu da aşağıya bırakalım

https://www.youtube.com/watch?v=dJ_UkAFW6cA

Son olarak, motosiklet sürmeyi bilmeyen, eğitim almamış, fren çalışması/alıştırması yapmamış bir motosikletli, ABS'li herhangi bir modelle de kendini çok rahat öldürebilir. Burada ABS'yi hayat kurtarıcı bir ana faktör olarak değil, destekleyici kritik bir etken olarak görmek lazım. Zaten bu gibi sistemler elektronik destek/yardım (electronic aid) olarak geçerler literatürde. Yani sizin yerinize sürmezler Sürmeyi bilmiyorsanız yine patlarsınız, yine patlarsınız.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla düşüreceksiniz beni yani Bu arada çok küçükken scooterdan düşmüştüm o sayılır mı
    Yok o sayılmaz sen bir daha kendin düş şöyle R1 ile yumuşakça, onu sayarız bak. Bakınız ne demişler "Motosiklet kullananlar ikiye ayrılır: 1.motordan düşenler, 2 düşecek olanlar" Ben düştüm, düşmeyenler düşünsün. Bak bu da cuk oturdu.

CriminalS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    Fren olsunda motorda nası olursa olsun önemli deil benim için her türlü durdurulur

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok o sayılmaz sen bir daha kendin düş şöyle R1 ile yumuşakça, onu sayarız bak. Bakınız ne demişler "Motosiklet kullananlar ikiye ayrılır: 1.motordan düşenler, 2 düşecek olanlar" Ben düştüm, düşmeyenler düşünsün. Bak bu da cuk oturdu.
    R1 den düşersek sıkıntı büyük
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün piyasada ABS'siz alabileceğiniz araba yok. Yani gidip "ben ABS'siz istiyorum" derseniz, yok öyle bi model.

Çok matah bi şey olmasa böyle bir durum olmazdı. Demek ki faydası tartışılmaz. Gerçeğin kendisinden bahsediyoruz burada.
    Ki ABS motosiklet için çok daha kritik bir teknoloji. Arabada ön teker kaydığında en fazla direksiyon çalışmıyor, motosiklette direk düşüyoruz.

Bir de bakıyorum, ABS'ye b?k atanların hemen hemen hepsi ABS'siz motosiklet kullanıyor. Hava soğutmalı kullanıp radyatöre laf eden mi ararsın, karburatörlü motor kullanıp enjeksiyona laf eden mi? Bi türlü de nasip olmadı ki biri çıksın desin: Ne zamandır kullanıyorum, bıktım artık bu enjeksiyondan, su soğutmadan, ABS'den, vs.

100cc Çin malı motosiklet kullanıcısından (kullananları tenzih ederim) ABS'nin ne kadar sorunlu bir teknoloji olduğunu öğreniyoruz. Hazır yazmışken Goldwing ve K1600GT hakkındaki görüşlerini de paylaşsalar da istifade etsek...
    istanbu_gezg bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Ama çok zorluyorsun sen! Sustum sustum da onun da bir sınırı var, son kez rica ediyorum senden 40 yaşına merdiven dayamış biri olarak; lütfen üslubuna dikkat et artık!

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yemeyin birbirinizi yavvv

Baddreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Bir bilgiislemci söylerdi en iyi virüs programı kullanıcıdır...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama çok zorluyorsun sen! Sustum sustum da onun da bir sınırı var, son kez rica ediyorum senden 40 yaşına merdiven dayamış biri olarak; lütfen üslubuna dikkat et artık!
    Bana mı yazdınız eminim değilim, ama son paylaşımım size değil, ABS'nin standardı olmayan sorunlu bir teknoloji olarak kaza yaptırdığını iddia eden @CanYıldırım nick'li üyeyeydi. Cehaletin boyutuna sabredemedim.

Sizi de anlıyorum, yeni sürücüleri boşu boşuna korkutmayalım, tutucu olmayalım. Ama bence motosiklet zaten korkulması gereken bir araç. İnsanlar zevk için aldıkları riskin bilincinde olmalılar.

Küçük hacimli motosiklet tecrübem çok olmadı, ancak değer verdiğim hiç bir yakınıma, 600cc ve üzeri elektronik desteksiz SS veya naked aldırmam, kesinlikle. Buradaki hiç bir arkadaşa da tavsiye etmem. Güvenli değil çünkü. Bu araçları güvenli kullanabilmek için pistte özel spor motosiklet eğitimi almak şart. Zaten buna maddi gücü yeten de elektronik destekli bir araç tercih eder.

Günümüzde motosiklet hobisine girmek isteyen her arkadaşa da, nasıl kask başta olmak üzere ekipman tavsiye ediyorsak, aynı şekilde ABS'li motosiklet tavsiye edelim. "Olmasa da olur" demiyelim. Nasıl ekipman için öyle demiyorsak, ABS için de demiyelim. Çünkü ABS bir güvenlik sistemi. Nasıl iyi araba kullandığını düşünen birinin "emniyet kemeri takmasam da olur" demesi saçmadır, bu da aynı şekilde.

Zaten maddi gücü yetmeyen almaz, ancak nasıl ceket kullanmadığında "Ulan ola ki düşsek omuz dirsek dağılacak" tedirginliği yaşıyorsa, aynı şekilde "Ulan yolda kum-çakil-yag varken, ya da acil bir durumda aniden frene asılsam düşme ihtimalim yüksek" tedirginliği yaşamalı.

Motosikleti
    MT-07
    Yine, yeni, yeniden ABS. Bıkmadınız, usanmadınız, halen tartşıyorsunuz.

Varsa iyi bişey, yoksa temin edebiliyorsanız o teknolojiyi temin edin. Temin etme şansınız yoksa gidin doğru dürüst sürüşünüzü ve tekniğinizi 2defa geliştirin.

NOT: ABS varsa tekniğinizi 1defa geliştirin xD

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Bu cevap size değildi. Ama açıklamalarınız için teşekkür ederim sizinle hem fikirim.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Euro4 standardi gercekten de ABS yerine kombine freni kabul ediyor mu?

Bence ABS'yle karsilastirildiginda kombine fren asiri yetersiz bir donanim. Kesinlikle ABS yerini tutabilecek bir ozellik degil.
    valla ufak sinifta kabul ediliyor galia cunku su an gelen bazi yeni modellerde bu sekilde. honda , yamaha gibi ureticilerin bile boyle modelleri olduguna gore tam sart degil herhalde. yada ufak siniflarda sart degil. orasini bende anlayamadim. ayrica hala daha karburatorlu modeller geliyor. enjeksiyon da sart olacakti ama?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    1 yıl abs'li xmax250 kullandım,14 bin km yaptım şehir içi/şehir dışı.(izmir/ankara/karadeniz şeridi/batum)çok matah bir özellik essahtan mucizevi bir şekilde durduruyor motoru..

Hee benim motorumda devreye girdimi?nedense hiç girmedi(ulan yoksa sistem bozukmuydu)yoksa bendemi sorun vardı bilemedim..

Velhasıl abs ile böyle bir dostluğumuz oldu varlığını hissetmedim,yokluğunda hiç hüzünlenmedim

Sonuç olarak:

Abs iyidir,iyi bir teknolojidir,iyidir işte yahu...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler