Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Benzin Deposu Üretmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Slayer5810 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suan Motosikletim Yok :(
    Benim Arac32 Kurus Yakiyo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Slayer5810 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    32 Kurus Yakiyo
    Yanlış konu galiba ?

Slayer5810 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suan Motosikletim Yok :(
    Pardon Yazmamis Criminale Yazcaktim Benim Arac 32 Kurus Yakiyo Diye

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı zeuces adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal depo ile
    https://i.hizliresim.com/2JqkN2.jpg
    CG depo ile
    https://i.hizliresim.com/VrNLLZ.jpg

Bunu yapabilecek kisiler var midir bilmiyorum açıkcası. El işçiliğim yüksektir (heykel vs yapabiliyorum) ne malzemeler gerektiğinin bilsem yapamaz miyim?
    Bunu rahatlıkla yaptırabilirsin (fiber) Antalya'daysan vereyim 1 - 2 numara değilsen de arabalarla yakından ilgilenen bi arkadaşın varsa o muhakkak bitane tanıyodur

Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu rahatlıkla yaptırabilirsin (fiber) Antalya'daysan vereyim 1 - 2 numara değilsen de arabalarla yakından ilgilenen bi arkadaşın varsa o muhakkak bitane tanıyodur
    Yapılacağını biliyorum fakat benzine dayanıklı bir madde olarak içini neyle kaplamalıyım bilmiyorum hala.
    hasmet bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yapılacağını biliyorum fakat benzine dayanıklı bir madde olarak içini neyle kaplamalıyım bilmiyorum hala.
    Bu konuda net bilgim yok, ancak plastik benzin deposunun celikten 2-3 kat daha pahali oldugunu biliyorum. Plastigi ozel kimyasal islemlerden geciriyorlarmis benzine dayanikli olmasi icin, fiyati arttiriyormus.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış bilmiyorsam yurtdışında plastik benzin depolarını polietilenden imal ediyorlar.Yani tank imal edildikten sonra kaplama yapma gibi bir durum yok.En başta benzin deposunun yapılacağı maddenin benzine dayanıklı olması gerekli.Polietilen saf olarak değil belli işlemlerden sonra benzin tankı olarak kullanılacak hale gelir.Polietilen tank imal eden firmalarla bir konuş derim ama aslı astarını geçer.Orjinal depoyu temizlemek daha mantıklı gibi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilmiyorsam yurtdışında plastik benzin depolarını polietilenden imal ediyorlar.Yani tank imal edildikten sonra kaplama yapma gibi bir durum yok.En başta benzin deposunun yapılacağı maddenin benzine dayanıklı olması gerekli.Polietilen saf olarak değil belli işlemlerden sonra benzin tankı olarak kullanılacak hale gelir.Polietilen tank imal eden firmalarla bir konuş derim ama aslı astarını geçer.Orjinal depoyu temizlemek daha mantıklı gibi.
    ilk sayfadaki videolarını bi tanesinden adam fiberglasstan yapıyor icine epokso koyuyor fakat hangi tür olduğunun söylemiyor

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    ilk sayfadaki videolarını bi tanesinden adam fiberglasstan yapıyor icine epokso koyuyor fakat hangi tür olduğunun söylemiyor
    Bildiğiniz polyester. Epoksi-Benzin ilişkisinde sorun yaşayabilirsiniz ama Polyester-Benzinde yaşamazsınız. Daha önceki mesajda belirtmiştim, yapılacak işlem aslında çok basit ve ucuz.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğiniz polyester. Epoksi-Benzin ilişkisinde sorun yaşayabilirsiniz ama Polyester-Benzinde yaşamazsınız. Daha önceki mesajda belirtmiştim, yapılacak işlem aslında çok basit ve ucuz.
    Anladım önerebileceğiniz bir polyester markası var mıdır acaba

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    Önceliğiniz Kumlama İle pas sökme olsun ama illaki yaptırıcam derseniz sac pres baskı yapan yerler var ama deponun kalıbını bulmak imkansıza yakın o sebepten sac ile el işçiliğ yapan custom yapan yerler veya farklı imalat yapan sanayi atölyeleri yapabilir.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)