Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anlamadığım olay

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    adam bajaj alıyor kırk türlü sorunla boğuşuyor o kadar para verip. ben 1.500 liraya 80 binde agility alıyorum benzinden başka masraf etmiyorum. aradaki performans farkıda 10 kmh ancadır. bu bacacılar ne yapmak istemektedirler amaçları nidir?

sanırsam olay a noktasından b noktasına gitmekten ayrılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

bacac fetişi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Dostum birazdan,zopalarlar seni burada aman diyeyim..

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Dominar 400 cüler yolda geliyorlar.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bajajın adı çıkmış kronik sorundan. 2015 model sıfır aldım 2017 yılında 7bin TL'ye. 6bin kmye yaklaştı sadece gösterge sorunu vardı, onu düzeltmek için de garantiden önce akü değişti, sorun düzelmeyince gösterge değişti. 2 kez onun için gittim. Motor serviste yatmadı vakit kaybettirmedi. Daha önce kubanın black cat modeli için istanbul gibi yerde 1bucuk hafta gaz teli beklemişliğim var. 150lik bacacla da 127 km/h hız şehir içinde yetiyor. Herhangi bir memnuniyetsizliğim yok. Tercih meselesi. Nisanda kalkıp da 250lik hondaya 24bin lira verince ne diyeceksin. Bu hondacılar da bir tuhaf alırım 2bin liraya agility gezerim A noktasından B noktasına gitmek bla bla...
    Norton772 bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Dominar 400
    1 Bajajcılar geliyor
    2 Tercih meselesi diyecek olan abiler geliyor
    3 A dan B ye gitmeyi tercih meselesi yapancılar da geliyor
    4 Keyif ama teknolojik modern isteyenlerde geliyor

Konuyu açan arkadaş sen ne olsun istiyosun :D

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajajın adı çıkmış kronik sorundan. 2015 model sıfır aldım 2017 yılında 7bin TL'ye. 6bin kmye yaklaştı sadece gösterge sorunu vardı, onu düzeltmek için de garantiden önce akü değişti, sorun düzelmeyince gösterge değişti. 2 kez onun için gittim. Motor serviste yatmadı vakit kaybettirmedi. Daha önce kubanın black cat modeli için istanbul gibi yerde 1bucuk hafta gaz teli beklemişliğim var. 150lik bacacla da 127 km/h hız şehir içinde yetiyor. Herhangi bir memnuniyetsizliğim yok. Tercih meselesi. Nisanda kalkıp da 250lik hondaya 24bin lira verince ne diyeceksin. Bu hondacılar da bir tuhaf alırım 2bin liraya agility gezerim A noktasından B noktasına gitmek bla bla...
    2 senede 6 bin km bir arıza vermesin bir zahmet ben 3 senede 50 bin gezdim bi arızam olmadı ��
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    D400
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 senede 6 bin km bir arıza vermesin bir zahmet ben 3 senede 50 bin gezdim bi arızam olmadı ��
    2 sene değil 2017de aldım diye yazdım orada. 8 ayda 6bin km günlük işe git gel 3 yan yatma 1 kaza :D Daha sonrası olmadığı için kaç sene bu motora binerim kaçbin km yaparım bilmiyorum ama 150lik motor çok tahammül edemem

Ne olacak başka. Anlamıyorum 7bin liralık motordan beklentimi karşılıyor. 1500 liraya agility demiş arkadaş (evraksız satılık çalıntı motor ilanı gibi), benim elektrikli bisikletim 2500liraydı
    instagram.com/gerivites

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Motosikletin arıza yapması yada yapmaması, en pahalısında da en ucuzunda da şans işi diye düşünüyorum.
    Tabi ki bu şans işi ucuz motora doğru indikçe olumsuz yönde etkileniyor.
    Fakat şöyle bir durum var; bundan önceki motorlarım Shadow 750 ve Hyosung GV 250 idi.
    Bildiğiniz üzre, biri ucuz bir Kore malı, diğeri ise nispeten pahalı olan bir Japon malı.
    Ancak bu iki motoru kıyasladığımda, shadow benim başıma daha fazla dert açtı.
    Şu an kullandığım motor ise CBF 1000. Şimdiye kadar kullandığım en pahalı motor. Ancak bu motorda hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Bajaj örneğinden gidersek; forumdaki inzell nickli arkadaş, bajaj'ın götü boklu boxer modeliyle Rusya'ya kadar gitti dağlardan, tepelerden. Ve lastik patlaması dışında bir sorun yaşamadı. Ancak Hyosung GT 650 ile yaşamadığı sorun kalmadı.

Yani dediğim gibi, bence tamamen şans meselesi.

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Bende bajaj alıcaktım(pulsar ns200 yani)Test sürüşü için bayiye gittim lakin o test motoru küçük bir sorundan dolayı Servise gitmiş dedi.. Çayını içip bi ara ugrarım dedim, kaçtım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    abooo motoruma çalıntı dediler. bu bacaccılarda çok haset.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Alıntı HONDAANTALYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bajaj alıcaktım(pulsar ns200 yani)Test sürüşü için bayiye gittim lakin o test motoru küçük bir sorundan dolayı Servise gitmiş dedi.. Çayını içip bi ara ugrarım dedim, kaçtım.
    test motorunun serviste olması :D

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bajaj satın almış olanların yüzde doksanı sorunsuz bir şekilde motorlarına biniyorlar fakat bazılarının da sorunları bitmek bilmiyor. Mesela ben 2016 yazında 0km RS200 aldım. Şuan 23.000 km'deyim ve hiçbir arıza çıkmadı. Aynı şekilde NS200 ile 200.000 km üstünü görmüş kuryeler var. Çin malı gibi sorunlu makineler olsaydı istanbul'daki kuryeler cbfyi bırakıp NS200 kullanmazlardı.

Bence bu sorun çıkaran motorların hepsi malın dandikliğinden değil ciddi bir kısmı bilinçsizlikten motorlarına hasar veriyorlar sonra lanet olsun bajaj diye ağlıyorlar. Ülkedeki motosiklet kullanıcılarının büyük bir kısmı rodaj nedir bakım nedir bilmiyorlar.
    Facebook gruplarının birinde motor bloğu patlamış bir bajaj boxer vardı sahibi "Lanet olsun bu bajaja böyle dandik mal mı olur. Motoru kuma basmışlar(kum kalıba döküm yönteminden bahsediyor)." diyordu. Sonradan zavallı motora yarım tonluk römork bağlayarak sürdüğünü itiraf etti

Tabii bütün bajajlar da sorunsuz değil. Cidden motorların bir kısmında üretim hataları oluyor. Bu da bizim bu motorları alırken aldığımız risk. Neticede japon motorlarının yarı fiyatına aldık bunları. Tabii ki aynı kalitede olmayacaklar.

Not: Bajajcı değilim. Param buna yetti bunu aldım. İlerde elime para geçerse honda cb500f almayı düşünüyorum.
    gerivites bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj satın almış olanların yüzde doksanı sorunsuz bir şekilde motorlarına biniyorlar fakat bazılarının da sorunları bitmek bilmiyor. Mesela ben 2016 yazında 0km RS200 aldım. Şuan 23.000 km'deyim ve hiçbir arıza çıkmadı. Aynı şekilde NS200 ile 200.000 km üstünü görmüş kuryeler var. Çin malı gibi sorunlu makineler olsaydı istanbul'daki kuryeler cbfyi bırakıp NS200 kullanmazlardı.

Bence bu sorun çıkaran motorların hepsi malın dandikliğinden değil ciddi bir kısmı bilinçsizlikten motorlarına hasar veriyorlar sonra lanet olsun bajaj diye ağlıyorlar. Ülkedeki motosiklet kullanıcılarının büyük bir kısmı rodaj nedir bakım nedir bilmiyorlar.
    Facebook gruplarının birinde motor bloğu patlamış bir bajaj boxer vardı sahibi "Lanet olsun bu bajaja böyle dandik mal mı olur. Motoru kuma basmışlar(kum kalıba döküm yönteminden bahsediyor)." diyordu. Sonradan zavallı motora yarım tonluk römork bağlayarak sürdüğünü itiraf etti

Tabii bütün bajajlar da sorunsuz değil. Cidden motorların bir kısmında üretim hataları oluyor. Bu da bizim bu motorları alırken aldığımız risk. Neticede japon motorlarının yarı fiyatına aldık bunları. Tabii ki aynı kalitede olmayacaklar.

Not: Bajajcı değilim. Param buna yetti bunu aldım. İlerde elime para geçerse honda cb500f almayı düşünüyorum.
    Bu aletlerin kronik sorunları binmeye engel değil fakat kronik sorunda miğde bulandırdımı motora her binişinde biraz daha soğuyorsun. Bajajım yok ama rx3i evoda başıma gelmişti ordan biliyorum.
    Ekran resetleme mühim değil benim için ama stop etme problemi var diyorlar , hatta bi arkadaşım en sol şeritte ilerlerken stop etti ..

dogan70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    2015 model ama 2016 çıkışlı bi bajaj 150 ns sahibi olarak söylüyorum motorun garantisi bitti sorunu bitmedi.Yarı fiyatına sıfır bajaj verseler almam artık o kadar söylüyorum.He bide motorunuza bakmıyorsunuz sonra arıza verince markayı suçluyorsunuz diyenlerede cevabım şu, 2500 km de yağ ve yağ filitresi değiştirim 5 binde bir hava filtresi en geç 750 kmde de zincir bakımı yaparım çevremde ki insanlar buna serviste dahil deli olduğumu düşünüyor fazla bakıyormuşum motora.
    HONDAANTALYA bunu beğendi.

Bu tamamen algida secicilik ve bazi sebeplerden oturu boyledir.
    Soyle ki,
    Senin butcen kisitli oldugu icin alabilecegin motosiklet bandi bajaj veya muadilleri olacaktir. Dolayisiyla acilan sorunsal basliklar dikkatini cekiyordur. Sanmiyorum ki bmw veya ducati forumlarina girip kimin motoru ne ariza yapiyormus diye bakiyorsun.
    Bir digeri ise, kullandigi urunden dolayi memnun olan adam baslik acipta yav bu motor soyle guzel boyle guzel diye saga sola yazmiyor. Yakiti iyi konforu kotu v.s. diyip geciyor.
    He ben dominar aldim bir bajaj fanboyu da degilim. mt7 veya muadili birseyler bakiyordum uygun fiyata denk getirdim aldim. Memnunmuyum? Cok. Evet sikinti cikarabilir dogrudur cozumu servise goturup yaptirmaktir. Burada aglamanin bir faydasi olmuyor.
    Sonuc olarak motosiklet senin motosikletin. Sana verdigi haz yeterli geliyorsa senden iyisi yok. Gelmiyorsa degistir. Zevk senin zevkin,butce senin butcen.
    En ufak bir kotuleme yapmiyorum yanlis anlasilmasin. Dusumcelerimi objektif olarak yazdim
    HONDAANTALYA bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Motor daha 8 binde

1-Sanzıman değişti

2-Motor açıldı

3-Motoru aldığın ikinci günü korna bozuldu

4-Ön kısımdaki titreşim

5-Defalarca yazılım atmama rağmen stop etme sorunu

6-Km saati resetlemesi

7-Motor boğulması

8-Performans kaybı

9- Arka frene sert basınca arka takımdan sert sesler gelmesi

10- Stop etme sorunundan dolay çok büyük tehlikeler atlattım

11- Farları yetersiz

12- Aynalar omuzu gösteriyor

13- Lastikler berbat

14- Sağ ayaklı koyma yerinde titreşim fazla

15- Motor civarından yağ akıttığın

16- Motordan conta araçlardan yağ akıttığın

17- Sanzımandan sesler geldi

18- Sanzıman vites boşa atıyor

19- Koruma demirlerinde vidaları düşmesi 2 defa düştü titreşimler

20- Kafa kısmında vidaları gevşemeyin her hafta sıkıyorum

21- Km saatinin saat ayarladığınızda geri kalması

22- Soğuk havalarda motorun zor çalışması

23- Artçı selesi sert

24-Malzeme kalitesi kötü yakından baktığımda bir çok yerinde fabrikasyondan kaynaklı çapak kaynak görüyorum

25- Motorum yakıştırmalar iyi değil dökülebiliyor

26- Benzin hortumu çıktı benzin akıtıyor az kalsın motorum ve ben benzinde uyuyorduk

27- Fren disklerin paslanmaz

28- Yağmurda frenler çok yetersiz

29- Motor soğuk iken titreşimi fazla

30- Zincir ses yapıyor

Daha motor 8 binde efendiler 8 binde 22 aylık

BAJAJ PULSAR 200NS VE BİTMEYEN SORUNLARINI OKUDUNUZ ARKADAŞLAR

Hiç sorunum yoktur diyeni inanmam arkadaşlar

Olmaz olsun bajaj
    Bajaj mı bir daha tevbe

Motosikleti
    D400
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

CB500F 'i ne yapacaksın başkan. 2-3 bin liraya bi agility al. Amaç A noktasından B noktasına gitmek değil mi :D
    mustafa_325 bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)