Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sahilde motor grubuna denk geldim (kalp krizi içerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Benim teneke 125 ile yola çıktım,vapura yetişecektim.
    Her neyse ışıklara geldik arkada kuzen var bekliyoruz yeşil yanmasını.
    O da ne !!!! Birden ses duydum Duv duv duv bişiler geliyo dedim noluyo savaş mı çıktı bi yandan elim ayağıma girdi.
    Kawasakiler cbr 600 lük 1000likler ama varya sahil titriyoo titriyo adamların rolanti sesinden benim motoru unuttum.Benim teneke kedi gibi pıstı zaten unuttum aleti.Adamlar azıcık gaza dokunuyo göğüs kafesimi titretiyo tansiyonum düştü.Her neyse bi anda gazı açıp gittiler buda böyle bi anımdır.Böyle motoru olanlar acaba nasıl zevk alıyor ? Tarif eder misiniz ? Çok değişik bişey bu.Bildiğiniz elim ayağım boşaldı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Herkesin zevki başka tabi.

Bizim bi grubumuz var. Aksaray Motosiklet Gezginleri diye. Her çeşit insan var. Hem karakter olarak hem iş olarak hemde motor tarzı olarak.

Mesela racing sürenler var. Adamların zevk aldığı şey hız yapmak virajda yatmak. Hele bitanesi Zincirli Mustafa diye bilinir ki o ayrıca incelenmeli. 70 yaşına merdiven dayanmış sakallı cübbeli tarikat ehli biri. Deri tulumunu çekip gençlerle boy ölçüşür. Adamın uzun yolda kullandığı BMW vardı büyük touring olanlardan 1200lük. Şehir içinde scooter sürüyordu. Hız yapamıyorum diye gitmiş bide movistar almış.

Touring motor sürenler var. Onların amacı motosiklet sürmek. Ondan zevk alıyorlar. Saatlerce sürüyorlar. Mola vermeden çok uzun süre gidiyorlar ve bende onu sevmiyorum. Bol bol mola lazım. Sigarasız o kadar yol çekilmez.

Çapan ve ben. Grubun içinde ayrı grubuz. Daha önceden 150-200 cc motorlarla takılırdık. Motorları büyüttük ama bizim zevkimizde çok değişen birşey olmadı. Eskiden 80le stabil giderdik şimdi 100 ile gidiyoruz. Ama tabi gazı açınca 160-170lere çıkıp akıp gitmek güzel bi duygu. Böyleyken yol eziyetli oluyor yolun keyfini çıkaramıyorum. 100 iyidir. Bol bol mola veririz. Şurda bi ağaçlık varmış çökelim sigara içelim. Şu lokantada bi çay içelim. Şurda manzara güzelmiş bi fotoğraf çekelim derken ortalama 50 km gitmeden mola veriyoruz.

Yani herkesin motordan zevk alması ayrı. Azıcık gaza dokunmaya gelince. Benim KTM'de en sevdiğim şey tek silindir olması ve aşırı torklu olması. Bazen kalkışta birilerini geçmek istediğimde gazı çok az açmam yetiyor. Biraz daha açacaksam deponun üstüne yatıyorum önü kalkmasın diye. Sonuna kadar birden açamıyorum zaten üstünden atıyor beni.
    Enes ŞENTÜRK, Lazasker ve bursalıali bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Elindekine şükretmelisin bence.

O motosikletin hayaliyle yanıp tutuşan onlarca insan var.

İnşallah,günün birinde en güzellerine binersin...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bu şekilde gazlamayla 100km´de ne kadar yaktiğini görünce,cebinde şimşekler çakar..

Tarif olarak,fena bir durum..
    twisten ve oggomoggo bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Şöyle bir soruyla soruna cevap vermiş olayım zevki alırken mi verirken mi😈😈😈O pompacı size aman pardon depoya pompayı sokup pompalıyor ya.Aynı senin hissettiğin gibi elim ayağım boşalıyor.
    cakyol ve gitaristgkn bunu beğendiler.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir soruyla soruna cevap vermiş olayım zevki alırken mi verirken mi😈😈😈O pompacı size aman pardon depoya pompayı sokup pompalıyor ya.Aynı senin hissettiğin gibi elim ayağım boşalıyor.
    Ben Türkiye'de hiç y2k görmedim, hatta duymadım. Sizin motorun bi fotoğrafını atarmısınız?

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Türkiye'de hiç y2k görmedim, hatta duymadım. Sizin motorun bi fotoğrafını atarmısınız?
    Bende görmedim 🤣Olsa bırak fotoğrafları film çeker atarım.😂Temsili olarak koydum onu hikayesi falan etkiledi beni.Benim bahsettiğim motor Türkiye'de gayet görebileceğin zx10r 😁👍

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende görmedim 🤣Olsa bırak fotoğrafları film çeker atarım.😂Temsili olarak koydum onu hikayesi falan etkiledi beni.Benim bahsettiğim motor Türkiye'de gayet görebileceğin zx10r 😁👍
    Tüh valla bi an meraklanmıştım

Zx10r'da bi efsane ben napayım r125'le kendimi göklerde sanıyorum

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Insallah en guzeli senin olur dostum. Inan sahip olunca da o haz katlanarak artiyor Ustunden 50 yil gecse de sikilman mumkun olmuyor.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    sen 10 litreyle 400 km gidiyorsun, bu alet kullanıma göre 10 litreyle 100km zor gidiyor. tarif edilemeyecek bir zevk ama bedeli çok ağır

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen 10 litreyle 400 km gidiyorsun, bu alet kullanıma göre 10 litreyle 100km zor gidiyor. tarif edilemeyecek bir zevk ama bedeli çok ağır
    Aslan besleyen yemini düşünmez
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslan besleyen yemini düşünmez
    Aslan var tavuk yer..
    Aslan var Dana yer...

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslan var tavuk yer..
    Aslan var Dana yer...
    Valla bende orjinalde depo göstergesi yok. Km saatide aldığımdan beri çalışmıyordu. Ne yediğini bilmiyorum.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Sen baya motorundan soğumuşsun anladığım kadarıyla öbür konunuda görünce motorunun kıymetini bil iyi kötü elinin altında o var illa motosikletini sevmek istiyorsan 1 hafta kadar binme bu sürede metrobüsle yolculuk yap 500T ye bin yolculuk yap tophaneden taksime cihangir üzerinden yürü soğukta ve yağmur altında 2 saat otobüs bekle motoruna aşık olursun

Motosikleti
    ......
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bende orjinalde depo göstergesi yok. Km saatide aldığımdan beri çalışmıyordu. Ne yediğini bilmiyorum.
    Senin ktm'de bunun ortası olan,hindi+piliç karışımı birşeyler yer,km'de 40-50kuruş yer.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)