Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletle Hayatını Kaybeden Öğrenciler Eğitim Konusu Oldu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılında motosiklet sevdası 2 öğrencinin ölümüne 2 öğrencinin de yaralanmasına neden oldu. Bu üzücü olayların bir daha yaşanmaması için okul yönetimi harekete geçerek, öğrencilere trafik eğitimi verilmesine başlanıldı.

Bir yıl içerisinde Bolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim ve öğretim gören motosiklet sevdalısı Mert Uslupat ile Muratcan Şahin, kullandıkları motosikletlerle geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybettiler. Yine 2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde aynı okulda öğrenim gören iki öğrenci de kullandıkları motosikletlerle kaza yaparak yaralandıkları gerekçesiyle eğitimlerine ara vermek zorunda kaldılar.

OKUL HAREKETE GEÇTİ

2017-2018 eğitim ve öğretim yılı içerisinde 2 öğrencilerini motosiklet sevdası yüzünden hayatlarını kaybetmesi ve 2 öğrenin de yaralanmasının ardından duyarlı öğretmenlerin girişimleriyle trafik eğitim seminerlerine başlanıldı. Yapılan girişimler sonrası Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğünde görev yapan motosikletli trafik polisi Ercan Bayraktar ile eğitimci trafik polisi Orhan Sağlam, alınan özel izinle okula davet edildi. İlk eğitim 9/E sınıfı öğrencilerine verildi.

ÇOCUKLARIMIZIN BAZILARI MOTOSİKLET AŞKIYLA YANIP TUTUŞUYOR

2 öğrencilerini kaybeden ve 2 öğrencinin de geçirdiği motosiklet kazası sonra eğitime ara vermek zorunda kalınmasının ardından, öğrencilere trafik eğitimi verilmesi gerektiğini belirten duyarlı öğretmenler çarpıcı açıklamalarda bulunarak; “Bazı öğrencilerimiz gerçekten motosiklet aşkıyla yanıp tutuşuyor. Okula motosikletleriyle okula gelen bu öğrenciler okul çıkışı adrenalin yaşamak için ara sokaklarda, caddelerde şov yapma peşindeler. Bu şovlar sonucu ölüm ve yaralama olayı yaşanıyor. Motosiklet sevdalısı 2 öğrencimizi kaybettik, 2 öğrencimiz de yaralanarak eğitime ara vermek zorunda kaldı. Okulumuza eğitim vermeye gelen motosiklet trafik polisi Ercan beyi ve trafik motosikletini gören öğrenciler adeta çılgına döndüler. Eğitimci trafik polislerimizden edinilen bilgiler doğrultusunda bir çok motosiklet sevdalısı öğrenci kullandıkları motosikletlerle şov yapmamı kararı aldıklarını bizlere ilettiler. Tek isteğimiz bu tür meraklı olan öğrencilerin sık sık trafik polisleriyle bir araya gelmesini ve onlardan bilgiler almasını istiyoruz. Bu eğitimlerimiz başka öğrencilerimizin canı yanmaması için, genç yaşta çocuklarını kaybeden anne ve babaların gözyaşlarının akmaması için sürdürülmesini istiyoruz” diye konuştular.
    bursalıali bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct+Xmax250
    ''merhaba arkadaşlar kanalıma hoş geldiniz teker yapacam abone olun lastik yakacam videoyu beğenin'' önce bunlara bi önlem alınsada gençler bunlara özenmese ? neyse su testisi su yolunda...

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Türkiyede böyle zaten biri ölmeden eğitim vermez devlet.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Arkadaşlar dikkatinizi çekerim, bütün ülkede değil de , yalnızca Bolu'da ve hayatlarının baharındaki
    2 genç aramızdan ayrıldıktan sonra. Diğer 2 si bir yıl eğitime mecburen ara verdikten sonra. O okullardaki idarecileri tebrik etmek gerekir diye düşünüyorum. Bence bütün memlekette okul müfredatına
    trafik eğitimini de eklemek gerekir. Bizim lisede olduğumuz 70 li yıllarda milli güvenlik dersleri vardı. Bir subay veya astsubay bizleri askeri konularda bilgilendirir ve yıl sonundaysa hepimize - her Türk genci doğuştan askerdir- diyerek 10 verirdi. Belki M.T. kullanıcıları olarak Bizler Devlet Büyüklerimize Okullarda zorunlu trafik eğitiminin başlatılması konusunda öncü olabiliriz. Bizlerden
    gelecek böylesine doğru ve haklı dileği boşa atamazlar . Yeterki biz doğru dileğimizi doğru platformda
    İlgililere aktaralım. Ben varım , konuyu benden daha iyi yerlere taşıyacağınıza eminim. Saygılarla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)