Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

NOLAN N-64 FECİ RÜZGAR SESİ PROBLEMİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    İyiymiş o zaman bu tıkaç olayı. N11'den bakayım biraz. Marka model tavsiyesi verecek olan varsa da hayır demem

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Bu arada bir yorum daha yapayım Nolan N-64 tasarım olarak kulak kısmını biraz fazla açıkta bırakıyor ve rüzgar içeriye kolaylıkla giriyor. 10 sene önce Ls2 kask almıştım ve enteresan şekilde gerçekten rüzgar sesi hiç almıyordu desem abartmış olmam. O kadar sessizdi ki o senelerde henüz acemi olduğum için bunun farkına varamamışım. Ha daha zonra MT marka bir kask kullandım güneş vizörlü orta seviye bir şey.. Onda da daha azdı rüzgar sesi.. Eğri oturup doğru konuşalım Nolan İtalya ar-ge departmanı rüzgar gürültüsü konusuna biraz daha kafa patlatmalı..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    İki hafta önce italya üretimi olsun benim olsun mantığı ile çok rüzgar sesi alır uyarılarını ve yorumlarını hiçe sayarak Nolan N-64 kask aldım ekstra siyah vizörüyle birlikte. Fakat arkadaşlar o da ne rüzgar sesini almayı bırakın kafanızda sanki kask yokmuş gibi yani rüzgarın tamamı kaskın içinde! Feci rahatsız edici bir durum bu. 80 km/h'dan sonra rahatsız edici hale gelip 110 - 120 km/h gibi süratlerde dayanılmaz oluyor. Gerçekten bu kaskın aerodinamiğini hiç mi test etmemişler yahu?

Başka bir kask almak dışında bir çözüm önerisi olan var mıdır?
    nolana nezaman laf etsem forumdakiler beni topa tuttu son yıllarda üretilen nolan kaskların kalitesi ortada kaskı ters çevirip sallayın iç köpükleri yerinden çıkıyor... Bu kaliteye çok fazla performans beklemek doğru olmaz. Nolanın tüm kaskları bilindiği üzere plastik. Kendinize yeni bir kask almanızı tavsiye ederim.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyiymiş o zaman bu tıkaç olayı. N11'den bakayım biraz. Marka model tavsiyesi verecek olan varsa da hayır demem

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Bu arada bir yorum daha yapayım Nolan N-64 tasarım olarak kulak kısmını biraz fazla açıkta bırakıyor ve rüzgar içeriye kolaylıkla giriyor. 10 sene önce Ls2 kask almıştım ve enteresan şekilde gerçekten rüzgar sesi hiç almıyordu desem abartmış olmam. O kadar sessizdi ki o senelerde henüz acemi olduğum için bunun farkına varamamışım. Ha daha zonra MT marka bir kask kullandım güneş vizörlü orta seviye bir şey.. Onda da daha azdı rüzgar sesi.. Eğri oturup doğru konuşalım Nolan İtalya ar-ge departmanı rüzgar gürültüsü konusuna biraz daha kafa patlatmalı..
    Ucuz istiyorsan git 3M kulak tıkaçları var.Çok ucuza bir sürü geliyor ama bunlarda öyle filtreleme olayı yok.Alpineplugs iyidir.Motomax'de şimdi %50 indirime en iyisini alabiliyorsun

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler