Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kanuni seyhan 150 lik motor bobine elektirik gelmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

slm aleykum arkadaşlar kanuni seyhan 150 motor bobine elektirik gelmiyor düzenek hakkında bilgi veren olursa sevinirim bobinden önce ne var bem kabloyu takip ettim depunun altına giriyor devam edemedim hadi hayırlı aksamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum,

cdi var. yani beyin denen sey.

kolay gelsin.

Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum,

cdi var. yani beyin denen sey.

kolay gelsin.
    kardeş ben anlamadim bunlarda begin varmi ki

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Bunlarda cdi var, elektronik olarak buji zamanlamasını ve ateşlemesini sağlayan sistem. Eğer buji ve kablolar sağlamsa cdi daki bağlantıları kontrol etmen lazım kontağı açınca 12 volt geliyor mu marş yapınca tetikleme sinyali geliyormu bunları kontrol etmen lazım.
    Google da 6pin motorcycle cdi diye arama yap görürsün bahsettiğimiz parçayı.

Alıntı thepope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlarda cdi var, elektronik olarak buji zamanlamasını ve ateşlemesini sağlayan sistem. Eğer buji ve kablolar sağlamsa cdi daki bağlantıları kontrol etmen lazım kontağı açınca 12 volt geliyor mu marş yapınca tetikleme sinyali geliyormu bunları kontrol etmen lazım.
    Google da 6pin motorcycle cdi diye arama yap görürsün bahsettiğimiz parçayı.
    tamam teşekkür ederim hem3n bakim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

slm aleykum yok ağa ordan da değil begin sağlam koltuk depo nevar yok soktum taktım gene olmadi

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bobin, bobine gelen kablolar ve cdı ateşleme sistemi kontrol edilmeli.

bunlarda bakarak kontrol edilmiyor malesef, ölçüm yapacak yada başka parçalar deneyebilek bir ustaya götürmelisiniz.

iyi aksamlar sikinti şu ki aynı motordan 2 tane var parçaları degistiriyorum deniyorum başka hangi parca olabilir akünün yanında bir parça var o ne ise yarar bilmiyorum onuda degistirsemmi ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bobin, bobine gelen kablolar ve cdı ateşleme sistemi kontrol edilmeli.

bunlarda bakarak kontrol edilmiyor malesef, ölçüm yapacak yada başka parçalar deneyebilek bir ustaya götürmelisiniz.
    Bugün, 22:46 #7
    hakkimuglali çevrimiçi
    iyi aksamlar sikinti şu ki aynı motordan 2 tane var parçaları degistiriyorum deniyorum başka hangi parca olabilir akünün yanında bir parça var o ne ise yarar bilmiyorum onuda degistirsemmi ki

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ve aleyküm selam,

Ustaya götür,konjektöre ve statöre baksin.

-Buji piposunu çikar marş yap kivilcim atiyormu?

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve aleyküm selam,

Ustaya götür,konjektöre ve statöre baksin.

-Buji piposunu çikar marş yap kivilcim atiyormu?
    vallah çekmek zor geliyor 1 haftadır motor yarıyor buji elektirik gelmiyor bobine de gelmiyor begin de degil dedim ya 2 tane var kardeşimde de aynisi var sokuyorum parçayı ona takiyom çalışıyor bilemedim vallah ama yarın bidaha bakıcam gene olmadi çare yok görürsem iddaya ama bilen çıkar dedim burda ama henüz anlaştığımız cikmadi

la arkadaş böyle bossi yok motor sargı yanmış değiştim oldu ama bir sirundaha cıktı motor vites arıyor yolda giderken vitesten çıkmaya başladı ne dert anlamadim

slm aleykum arkadaşlar bu sefer motorda ciddi bir sikinti var motor ya san etmiyor ya akü bıyık nasıl anlarım bilen varmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

slm aleykum arkadaşlar bu sefer motorda ciddi bir sikinti var motor ya şarj etmiyor ya akü bıyık nasıl anlarım bilen varmı

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Konjektörü ölç. Yani motor çalışır vaziyette aküye bağlanan kabloları ölç

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)