Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

6 aydır yatan motorun gaz pedalı hareket etmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 mash--> Kawasaki ninja 300
    Arkadaşlar merhaba motor mondial 150 mash 6 aydır falan yatıyor motor. Bi çalıştırıyım dedim motor çalıştı ama gaz pedalı hiç hareket etmiyor. Napabilirim buna zorlasam kopucak diye korkuyorum gaz teli? Servise gidicektim tam bakım yaptırmaya olana bak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gaz kolu olmasın o ?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Gaz kolunun hareket etmemesi garip. Gaz kütüğüne mi birşey sıkıştı acaba? Sağına soluna bak biri motorla oynayıp gaz kütüğüne bir şey sokmuştur belki .

Yada 2. ihtimal gaz teli saçaklanıp hortum içinde sıkıştı diyeceğim ama o durumda bile gaz kolu zor da olsa hareket eder. O ihtimali eliyorum.

Pas yapan elemanlar olsa o durumda bile zor da olsa hafif hareket etmesi lazım.

Gaz kütüğü ve gaz teli hortumunun içerisine WD-40 sıkmayı dene, pas vs varsa gevşetir mutlaka.

WD-40 sıkmana rağmen hala gevşeyip hareket etmezse kurcalayıp bozmadan ve fazla zorlamadan motorunu servise götürüp baktırmanı öneririm.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Tahmin edeyim, motor açık havada, dışarıda duruyordu.
    ashes35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150 mash--> Kawasaki ninja 300
    Hocam yok açık havada değil kapalı garajda duruyordu ama üstü açık şekilde

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:11 ----------

Hiç hareket etmiyor hocam yerinden oynamıyor bagaj kısmından gaz telinin olduğu yere bakıyorum oralarda birşey yok gibi gözüküyor ama büyük ihtimal gaz kolunun olduğu kısımda sıkıtnı var. Kafa kısmını sökmem gerekicek kablolar falan içerde. Servise götürücem götürmesine de nasıl götürücem o önemli

Motosikleti
    Peugeot 103
    Kütükten çıkan gaz telini elinizle çekin eğer oynamıyorsa ayvayı yemiş olabilirsiniz çünkü karbüratörde sorun var demektir. Yoksa yani oynuyorsa çok sıkıntı olmaz en fazla 50 - 60₺ masrafınız olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)